Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 10
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 10
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Darbai sode vasario mėnesį

Lietuvoje vasaris – paskutinis šaltojo periodo mėnuo. Ne veltui per Užgavėnes žmonės varo žiemą lauk. Ką naudingo padaryti sode paskutinį žiemos mėnesį?

Pasirūpinkime vaismedžiais ir vaiskrūmiais

Į sodą pavasarėjant vis dažniau užsuka išalkę miško žvėrys. Ramiau, kai vėlų rudenį vaismedžių kamienus ir šakas nutepame baltinamosiomis medžiagomis su repelentais, atbaidančiomis elnius, stirnas, kiškius. Jei turime vaisių, daržovių, kitokio atliekamo pašaro, toliau nuo sodo, pakrūmėje, paberkime miško gyventojams. Tinka ir nugenėtos vaismedžių šakos.
Vasario mėnesį natūralią ramybę keičia priverstinė: vaismedžių vegetacija neprasideda tik todėl, kad nėra šilumos. Grįžtanti saulė iš pietų pusės dienomis gerokai įkaitina tamsią žievę, o naktimis spaudžia šaltis. Atsiranda nudegimų, žievė trūkinėja. Jau vasario antroje pusėje, šiltesnėmis dienomis, reikia perbaltinti vaismedžių kamienus ir storesnes šakas, nes lietūs ir sniegas kalkines medžiagas dažnai nuplauna.
Jei per atlydžius aptirpo sniegas apie jautresnius vaismedžius (į žemaūgius poskiepius įskiepytas pietietiškas veisles, jaunas kriaušes, trešnes), patartina pomedžius apšiltinti eglišakėmis, meldų ar šiaudų grįžtėmis, sodo plėvele. Jei jo daug, neužmirštame apie kamienus sutrypti.
Vasario pabaigoje, kai dienomis temperatūra artima 0 ºC, retinami derančių sėklavaisinių vaismedžių vainikai. Vaiskrūmius (serbentus, agrastus, gervuoges) taip pat genime, jei to nepadarėme nuėmę derlių. Atidžiai apžiūrimos serbentų šakutės. Rastas su didesniais apvaliais pumpurais, kur slepiasi serbentinės erkutės, išpjaukime ir sudeginkime.
Vis patikrinami aprišalai, uždangos.

Kas gi dedasi braškyne?

Jeigu užsitęsė atlydys ir ištirpo sniegas, reikia apžiūrėti, ar braškyne netelkšo vanduo. Jei taip atsitiko, jis kuo skubiau nuleidžiamas, nes kitaip braškės žus. Kur visai nėra sniego ir rudenį nemulčiuota, pravartu užpilti sausų durpių, sausos žolės ar smulkintų šiaudų.

Tinkamas metas skiepyti


Sodininkai, iš anksto pasiruošę skiepūglių ir poskiepių, vasario pabaigoje užsiima įdomiu darbu – skiepijimu. Tai kruopštus, reikalaujantis įgūdžių užsiėmimas.

Dėmesys visžaliams augalams

Visžaliai augalai saugomi nuo kaitrios saulės ir išdžiūvimo. Jei atšyla žemės paviršius, esant reikalui juos laistome ir mulčiuojame. Prižiūrimos priedangos, aprišalai. Tikrinami, apžiūrimi alpinariumai: jautrūs, apnuoginti augalai pridengiami.

Išlaidos...

Vasaris – išlaidų metas. Reikia įsigyti medžiagų, įrangos, sėklų, trąšų, augalų apsaugos priemonių.
Perkamos medžiagos sodybai (laiptams, atraminėms sienelėms, takams ir kt.) pertvarkyti.
Žolės pjovimo agregatą reikia įsigyti, atsižvelgiant į sodybos dydį. Iki 20–30 a užtenka savaeigės žoliapjovės, o pjaunamo ploto turint daugiau kaip 50 a tenka ieškoti traktoriuko. Tokius pagalbininkus paruoškime darbui: pagaląskime peilius, pakeiskime tepalus, patikrinkime žvakes.
Svarbu sukomplektuoti ar sutvarkyti, o gal pakeisti senas, susidėvėjusias laistymo įrangos detales: žarnas, siurbliukus, purkštukus.
    
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 22, pirmadienis.
  Saulė teka 08:02, leidžiasi 18:04.
  Mėnulis teka 17:52, leidžiasi 04:45.
  Mėnulis Avine 09.58, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 16 d.
  Donatas, Mingedė, Viltaras, Aliodija.
  Vaisių diena. Skinkite rudeninius obuolius, uogas greitam vartojimui. Šaldykite vaisius, daržoves. Suskubkite laiku nuskinti žieminius obuolius, kad vaismedžiai iki žiemos spėtų sukaupti pakankamai maisto medžiagų atsargų ir neapšaltų. Po skynimo giliai supurenkite pomedžius. Nesodinkite tos pačios grupės vaismedžių į anksčiau augusių vietą. Blogiausiu atveju sėklavaisinius – į kaulavaisinių vietą, ir atvirkščiai. Geriausią ir šilčiausią kampelį skirkite žieminėms obelims, vėlyvosioms kriaušėms.Nepalankus metas tręšti, ravėti, pradėti džiovinti vaisius, žoleles.
  Rudenį nakties metai, o dienos sprindis.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082