Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Genėjimas – efektyvi priemonė prieš medžių ligas

Kaip atsargiai besielgtumėte, visiškai apsaugoti augalo nuo ligų, kenkėjų, mechaninių pažeidimų nepavyks. Tai vienoje, tai kitoje lajos vietoje atsiras nudžiūvusių, nulūžusių arba pasiligojusių šakų. Jas palikę, išsaugosite infekcijos židinį, kelsiantį pavojų ne tik šiam augalui, bet augantiems netoliese.
 

Šakos nudžiūsta, nes nėra ilgaamžės. Tai natūralus reiškinys. Iš pradžių jos jokio pavojaus nekelia. Nepavojingos atrodo ir šakos, nukentėjusios nuo žemos ar aukštos temperatūros, pažeistos mechaniškai. Vis dėlto kuo ilgiau jos yra lajoje, tuo patrauklesnės kinivarpoms, medgręžiams ir kitiems kenkėjams, dievinantiems yrančių audinių kvapą ir skonį. Tokios šakos yra puikus maisto šaltinis ir grybelinių ligų, puvinių sukėlėjams.
Dėl minėtų priežasčių sausas šakas pjaukite bet kuriuo metų laiku. Pavėluosite dienelę kitą, ir jau, žiūrėk, ant jų grybų parazitų priaugo. Kai tokios šakos nudžius, ir grybai saprofitai, mintantys negyvais audiniais, atsikraustys. Jie savo funkciją medžiagų apykaitos sistemoje puikiai žino ir gerai atlieka. Kitaip ir būti negali. Žemė be saprofitų greitai pasidengtų storu liekanų, susijusių su gyvų organizmų gyvybine veikla, sluoksniu.
Taigi tinkamai prižiūrimoje lajoje nudžiūvusių ir džiūvančių šakų neturėtų būti. Pradėkite nuo sanitarinio žievės valymo. Tik po to 302 Found

Found

The document has moved here.

imkitės pagrindinio genėjimo. Bet turėkite omenyje, kad sanitarinis genėjimas nėra vienkartinis darbas. Kaip kruopščiai bebūtumėte ankstyvą pavasarį išvalę lają, per vasarą apžiūrėkite ją keletą kartų. Jei aptiksite šakų, pavojingų augalui sanitariniu požiūriu, nedelsdami jas pašalinkite.
Pažeistas šakas pjaukite palei žiedą, t. y. prie pat pagrindo. Jei manote, kad dalis yra visiškai normali ir dar gali atlikti savo funkcijas, nupjaukite ją iki sveikų audinių virš pumpuro arba šoninės atšakos. Genėjimo taisyklių, kai augalas ligotas, laikykitės ypač griežtai. Pašalinę sergančią šaką, žaizdą būtinai dezinfekuokite 1 % vario sulfato tirpalu (100 g imama 10 l vandens) arba kita medžiaga ir kruopščiai užtepkite sodo tepalu.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 25, sekmadienis.
  Saulė teka 07:18, leidžiasi 17:47.
  Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 03:56.
  Mėnulis Vėžyje 05.06, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 23 d.
  Margiris, Rasa, Regimantas, Viktoras.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (svogūnus, krapus, salotas, išskyrus gūžines), augančias šildomame šiltnamyje ar ant palangės, laistyti kambarinius augalus. Tamsiame rūsyje ar sandėliuke želdinkite cikorijas žiemos stalui paįvairinti. Atrinkite stambesnius, neišsišakojusius šakniavaisius ir laikykite gilioje dėžutėje, smėlyje ar žemėje. Netinkama diena sėti vijoklinius augalus.
  Žiema su varvekliais, vasara su avižomis.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082