Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kodėl pokštus krečia veigelė ir deucija?

Kodėl veigelė daugiau žydi rudenį, užuot žiedais apsipylusi pavasarį? Kokias pušis sodinti saulėtoje vietoje? Kaip persodinti buksmedžius? Į šiuos ir kitus klausimus atsako specialistai.

„Keistai auga mano veigelė – krūmas bujote bujoja, tačiau pavasarį žydi tik keli žiedeliai, o atsigriebia rudenį. Taip pat nežinau, ką daryti su simuliuojančia deucija: po žiemos ant apšalusių šakų išsprogsta ir varganai žydi vos viena kita žiedų kekė. Auga saulėje.“
Veigelės gausiai turėtų žydėti birželio mėnesį, o pavieniai žiedeliai skleidžiasi iki pat rudens. Rudenėjant šiek tiek daugiau žydi kai kurių hibridinių veislių augalai. Jų atsparumas šalčiui nevienodas. Deucijos jautrios šaltoms žiemoms, gali nušalti iki sniego dangos. Nukentėjusios šakos nežydi.
Atrodo, abu jūsų krūmai kenčia nuo šalčio. Gal jie pasodinti vėjuotoje vietoje? Pabandykite žiemai padaryti užuovėjas: pašalus žemei, suriškite šakas ir krūmus apsukite 2–3 sluoksnių daržo plėvele.

„Sode auga didelis kadagys. Pastebėjau, kad jis nė vienais metais nebuvo užmezgęs uogų. Kodėl?“
Jūs tikriausiai auginate paprastąjį kadagį. Šios rūšies augalai dvinamiai – vyriškieji ir moteriškieji. Uogas, tiksliau mėsingus kankorėžiukus, turi tik moteriškieji. Derėti jie pradeda 10 metų amžiaus.

„Norėčiau pasisodinti pušų. Kokios veislės tiktų saulėtai vietai prie šulinio?“

Pušų yra labai daug ir įvairių. Jums reikėtų pagalvoti, kokio aukščio medelių ar krūmų norite, ar jie turėtų šulinį paslėpti, ar tik papuošti. Nuspręskite, kiek vietos žadate skirti ateityje. Saulėtame kampelyje, gerai nusausintoje dirvoje, augs visų rūšių ir veislių pušys.

„Ketina pavasarį perkelti į naują vietą buksmedžius. Bet ar galima persodinti buksmedžius, kurie yra maždaug 1 m aukščio? Ar yra tikimybė, kad jie prigis, ir kuriuo laiku geriausia persodinti?“
Didelius buksmedžius pirmiausia reikėtų paruošti, o tik paskui perkelti į naują vietą. Aplink kiekvieną augalą iškaskite 50 cm gylio griovelį (50–70 cm atstumu nuo kamieno). Jį pripilkite durpių ir palikite iki kito pavasario. Susiformuos daug jaunų šaknelių. Kitą pavasarį buksmedžius iškaskite prie išorinio buvusio griovelio krašto ir su kuo didesniu žemės gumulu perkelkite į naują vietą. Tada reikėtų ir nugenėti. Pasirūpinkite, kad po persodinimo netrūktų drėgmės.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Sausio 22, antradienis.
  Saulė teka 08:24, leidžiasi 16:37.
  Mėnulis teka 18:22, leidžiasi 09:19.
  Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis sausio 21 d.
  Anastazas, Asta, Nastė, Vincas, Vincenta, Vincė, Džiugas
  Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  Šaltas sausis žemdirbiams paguoda.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082