Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 12
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 12
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kad sodas visada žydėtų... (III)

Sodo augalų kompozicijoms svarbios visos augalų išorės savybės: lajos forma, lapų spalva, žiedai... Būtent žiedai yra esminis grožio akcentas. Kaip džiaugiamės ėmus skleistis pirmiesiems žiedams ir koks nusivylimas aplanko, kai po kelių savaičių tų žiedų dailumo nė kvapo nebelieka...  Tad verta sodą pagyvinti augalais, žydinčiais gerokai ilgiau. Kas jie, tie ilgiausiai žydintys augaliukai?
 

Birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais žydi parko rožės – įvairių erškėčių dekoratyvinės formos (veislės) dideliais, spalvingais, pilnaviduriais, o kartais ir labai gausiais žiedais. Mūsų šalies želdynuose auginama apie 30 veislių. Sodybose bene populiariausios raukšlėtalapio erškėčio (Rosa rugosa) dekoratyvinės formos: pilnavidurė, baltažiedė, baltažiedė pilnavidurė, smulkiažiedė pilnavidurė... Kiek retesnės prancūzinio (R. gallica), gausiažiedžio (R. multiflora) ir kitų erškėčių veislės.
Dekoratyvinėje sodininkystėje labai vertinamas paprastasis sidabrakrūmis (Potentilla fruticosa) ir gana gausios jo dekoratyvinės formos. Šie neaukšti (0,5–1,5 m) krūmeliai pražysta birželį. Žiedai gana kuklūs, nedideli, bet labai spalvingi (balti, geltoni, šviesiai rožiniai, raudoni...) ir puošia šakeles iki pirmų stipresnių šalnų (spalio–lapkričio mėnesiais).
Gana ilgai žydi ir mėlynžiedės raganės pilnavidurė forma (Clematis viticella ‘Plena’). Dėl ilgo, gausaus ir spalvingo žydėjimo (liepa–rugsėjis) taip pat vertinamos Žakmano ir kitų stambiažiedžių raganių veislės.
Vasarinį ir rudeninį Lietuvoje auginamų dekoratyvinių medžių ir krūmų žydėjimą kartu su sidabrakrūmiais, raganėmis, kai kurių rūšių vijokliniais sausmedžiais užbaigia šviesiosios (Hydrangea arborescens) ir šluotelinės (H. paniculata) hortenzijų stambiažiedės formos, didžialapė, arba sodinė (H. macrophylla), hortenzija. Pastarasis augalas kasmet apšąla, tačiau tinkamai prižiūrimas ir nepertręšiamas azotinėmis trąšomis žydi gausiai, spalvingai.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gruodžio 14, penktadienis.
  Saulė teka 08:35, leidžiasi 15:52.
  Mėnulis teka 12:45, leidžiasi 23:07.
  Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gruodžio 7 d.
  Alfredas, Fortūnatas, Kintvilė, Augenis, Tarvainas.
  Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti šildomuose šiltnamiuose auginamas lapines daržoves. Vėdinkite patalpas, valykite grindis, atlikite santechnikos darbus. Ruoškite medieną statyboms, skerskite gyvulius. Nepalanki diena naikinti drėgmę ir pelėsius patalpose, dažyti, mušti sviestą.
  Trys dienos iki pilnaties – tinkamiausias metas kirsti kalėdines eglutes.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082