Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Darbai sode balandžio mėnesį

Pavasario vidurys. Saulė kyla vis aukščiau ir aukščiau, dienos darosi šiltesnės ir ilgesnės (balandžio mėnesį, palyginti su 302 Found

Found

The document has moved here.

gruodžiu, jos pailgėja dvigubai – nuo 7 iki 14 valandų). Medžių gyslomis jau teka gyvybės srovė – juda sultys, brinksta ir nepastebimai sprogsta pumpurai. O sode besikaupiantys darbai masina greičiau raitotis rankoves.
 
Pradžiūvus žemei, veją nugrėbstome ir subadome šakėmis ar specialiais aeratoriais. Patręšiame specialiomis trąšomis (jei jos su priedais, padeda naikinti samanas). Jei yra išplikusių vietų, jas ruošiamės atsėti arba užlopome tinkamos velėnos gabalais.
Pasitikriname žolės pjovimo techniką, apsirūpiname reikalingais priedais – netrukus pirmąkart pjausime veją.
Pripildome rezervuarus vandens. Kai jis sušyla, sodiname augalus. Daugumai tinka specialūs indai – negilūs plastmasiniai, vieliniai ar iš nendrių pinti krepšeliai. Naudojama sunkesnė žemė su perpuvusiu mėšlu. Ant jos užpilamas bent 3 cm storio rupaus smėlio sluoksnis, kad nesiterštų vanduo. Aplink augalus padedama akmenėlių ar skaldos gabalų, kad neleistų krepšeliams iškilti. Vandens lelijos sodinamos gegužę.
Balandis – sodų sodinimo metas. Ypač gerai pavasarį sodinti kaulavaisinius augalus (vyšnias, trešnes, slyvas, abrikosus), nes rudenį jie gali nespėti įsišaknyti, pasiruošti žiemai ir iššalti. Rinktis sodinukus reikia atsakingai, nes pirmojo derliaus laukiame kelerius metus ir tos pačios veislės obuoliai ar trešnės, matyti parduotuvės lentynose ir užaugę jūsų sode, gali labai skirtis. Apie geidžiamos veislės savybes ir poreikius reikia pasistengti kuo daugiau sužinoti iš žurnalų, interneto, sodininkų profesionalų (ne mugėse). Neverta sodinti tokių rūšių ir veislių vaismedžių, kuriems netiks konkrečios vietos agroklimatinės ir dirvožemio sąlygos.
Avietyne ar gervuogyne neturi želti varpučiai. Tinkamai iš anksto neįdirbus dirvos, neišrinkus šių piktžolių šakniastiebių, mažiausios jų dalelės atauga, apraizgo aviečių šaknis ir atžalas. O jau tada įkyruolių nebeišnaikinsime. Didesnį derlių gauname, avietės mažiau serga žievėplaiša, kai mulčiuojame organinėmis medžiagomis.
Jei praėjusiais metais agrastai buvo aptraukti valkties, prieš sprogstant pumpurams bandome šią ligą stabdyti: nukerpame ir sudeginame pažeistas ūglių viršūnes, kelis kartus nupurškiame specialiais preparatais. Krūmus aplieję karštoku (50–60 °C) vandeniu ar rytais kelis kartus dar drėgnas šakas apibarstę medžio pelenais taip pat sunaikiname dalį ligos pradų.
Dar galima genėti vasarą žydinčius dekoratyvinius krūmus. Laikas pakirpti formuojamas lapuočių (gudobelių, ligustrų, kaulenių, paprastųjų skroblų) gyvatvores.
Pavasarį spygliuočių sodinimo periodas gana trumpas – balandžio pabaiga ir gegužės pradžia, todėl suplanavus tokį darbą reikia jo nesuvėlinti.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 19, ketvirtadienis.
  Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:30.
  Mėnulis teka 08:22, leidžiasi .
  Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Leontina, Leonas, Simonas.
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima skiepyti rožes, dekoratyvinius medelius, dauginti krūmus atlankomis. Apžiūrėkite gėles, kurių nepersodinote, jei žemės paviršius pasidengė balsvomis apnašomis (kalkių nuosėdos), šį sluoksnelį atsargiai suardykite pirštais. Šiek tiek užpilkite šviežios žemės. Netinkamas metas laistyti, tręšti, ravėti.
  Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082