Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 12
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 12
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Patarimai sodinukų pirkėjui

* Atkreipkite dėmesį į augalo aukštį, vainiką, kamieną ir šaknų sistemą, pakuotę ir etiketės duomenis.
* Pirkite augalus su aiškiai suformuota viršūne. Konkurenčių – dviejų viršūnių – neturi būti.
* Pirmos rūšies obelaitės ir kriaušaitės su sėkliniais poskiepiais turi būti 120–150 cm aukščio, o su pusiau žemaūgiais ar žemaūgiais vegetatyviniais poskiepiais – 100–130 cm.
 

* Vaismedžių, kurių poskiepiai sėkliniai, kamieno skersmuo privalo būti 1,2–1,8 cm aukščio, o turinčių pusiau žemaūgius ar žemaūgius vegetatyvinius poskiepius – 1,2–1,5 cm.
* Augalų su sėkliniais poskiepiais skiepijimo vieta turi būti šaknies kaklelio zonoje, o turinčių pusiau žemaūgius ar žemaūgius vegetatyvinius poskiepius – 10–20 cm aukštyje.
* Kamieno aukštis (atstumas nuo žemės iki pirmos šakos) turi būti 60–70 cm.
* Pumpurai neturi būti išsprogę, o šakos ar šakelės nulūžusios. Jei nukentėję galai, sodinant juos reikės nukirpti iki lūžio vietos.
* Vainikas gali būti suformuotas – šakotas ar be šakų. Dvejų metų sodinukas turi turėti ne mažiau kaip keturias proporcingai apie kamieną išsidėsčiusias horizontalias ir ne trumpesnes kaip 20–30 cm ilgio šakas. Atkreipkite dėmesį į storį – jos turi būti ne storesnės kaip pusė kamieno skersmens.
* Pirmos rūšies sodinukų šaknys turi būti ne trumpesnės kaip 25–30 cm ilgio.

Žinokite!


* Ne visų veislių obelims, kriaušėms tinka vienodo augumo vegetatyviniai poskiepiai. Stipriai augančios obelys skiepijamos į žemaūgius ar nykštukinius, o silpno augumo – į pusiau žemaūgius ar vidutinius.
* Kriaušėms su svarainių poskiepiais kyla pavojus iššalti. Šie poskiepiai labiausiai dera su veisle ‘Konferencinė’.
* Slyvų, trešnių, vyšnių, abrikosų ir persikų sodinukų kokybės reikalavimai panašūs į anksčiau aprašytus obelų ir kriaušių reikalavimus.
* Raudonųjų, juodųjų ir baltųjų serbentų sodinukų kokybės rodikliai yra panašūs. Pirmos rūšies augalų stiebų turi būti ne mažiau kaip trys. Jų ilgis nuo 30 iki 35 cm, storis 0,7–0,8 cm. Šaknys gerai išsivysčiusios, apie 20 cm ilgio. Pumpurai nepažeisti erkutės, neišsprogę.
* Pirkite vienmečius aviečių sodinukus. Atkreipkite dėmesį į stiebų skaičių, ilgį ir storį, šaknis ir stiebų pažeidimus. Kerelis turi turėti ne mažiau kaip vieną stiebą, ne trumpesnį kaip 20 cm, 0,5–0,7 cm storio. Šaknys gyvybingos, ne trumpesnės kaip 8–10 cm.
* Braškių daigai pavasarį turi būti sveiki, nepažeisti erkučių, sveikomis šerdelėmis, gerai išsivysčiusiomis, gyvybingomis ir ne trumpesnėmis kaip 8 cm ilgio šaknimis. Daigų storis – apie 1 cm.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gruodžio 14, penktadienis.
  Saulė teka 08:35, leidžiasi 15:52.
  Mėnulis teka 12:45, leidžiasi 23:07.
  Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gruodžio 7 d.
  Alfredas, Fortūnatas, Kintvilė, Augenis, Tarvainas.
  Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti šildomuose šiltnamiuose auginamas lapines daržoves. Vėdinkite patalpas, valykite grindis, atlikite santechnikos darbus. Ruoškite medieną statyboms, skerskite gyvulius. Nepalanki diena naikinti drėgmę ir pelėsius patalpose, dažyti, mušti sviestą.
  Trys dienos iki pilnaties – tinkamiausias metas kirsti kalėdines eglutes.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082