Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 9
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Patarimai sodinukų pirkėjui

* Atkreipkite dėmesį į augalo aukštį, vainiką, kamieną ir šaknų sistemą, pakuotę ir etiketės duomenis.
* Pirkite augalus su aiškiai suformuota viršūne. Konkurenčių – dviejų viršūnių – neturi būti.
* Pirmos rūšies obelaitės ir kriaušaitės su sėkliniais poskiepiais turi būti 120–150 cm aukščio, o su pusiau žemaūgiais ar žemaūgiais vegetatyviniais poskiepiais – 100–130 cm.
 

* Vaismedžių, kurių poskiepiai sėkliniai, kamieno skersmuo privalo būti 1,2–1,8 cm aukščio, o turinčių pusiau žemaūgius ar žemaūgius vegetatyvinius poskiepius – 1,2–1,5 cm.
* Augalų su sėkliniais poskiepiais skiepijimo vieta turi būti šaknies kaklelio zonoje, o turinčių pusiau žemaūgius ar žemaūgius vegetatyvinius poskiepius – 10–20 cm aukštyje.
* Kamieno aukštis (atstumas nuo žemės iki pirmos šakos) turi būti 60–70 cm.
* Pumpurai neturi būti išsprogę, o šakos ar šakelės nulūžusios. Jei nukentėję galai, sodinant juos reikės nukirpti iki lūžio vietos.
* Vainikas gali būti suformuotas – šakotas ar be šakų. Dvejų metų sodinukas turi turėti ne mažiau kaip keturias proporcingai apie kamieną išsidėsčiusias horizontalias ir ne trumpesnes kaip 20–30 cm ilgio šakas. Atkreipkite dėmesį į storį – jos turi būti ne storesnės kaip pusė kamieno skersmens.
* Pirmos rūšies sodinukų šaknys turi būti ne trumpesnės kaip 25–30 cm ilgio.

Žinokite!


* Ne visų veislių obelims, kriaušėms tinka vienodo augumo vegetatyviniai poskiepiai. Stipriai augančios obelys skiepijamos į žemaūgius ar nykštukinius, o silpno augumo – į pusiau žemaūgius ar vidutinius.
* Kriaušėms su svarainių poskiepiais kyla pavojus iššalti. Šie poskiepiai labiausiai dera su veisle ‘Konferencinė’.
* Slyvų, trešnių, vyšnių, abrikosų ir persikų sodinukų kokybės reikalavimai panašūs į anksčiau aprašytus obelų ir kriaušių reikalavimus.
* Raudonųjų, juodųjų ir baltųjų serbentų sodinukų kokybės rodikliai yra panašūs. Pirmos rūšies augalų stiebų turi būti ne mažiau kaip trys. Jų ilgis nuo 30 iki 35 cm, storis 0,7–0,8 cm. Šaknys gerai išsivysčiusios, apie 20 cm ilgio. Pumpurai nepažeisti erkutės, neišsprogę.
* Pirkite vienmečius aviečių sodinukus. Atkreipkite dėmesį į stiebų skaičių, ilgį ir storį, šaknis ir stiebų pažeidimus. Kerelis turi turėti ne mažiau kaip vieną stiebą, ne trumpesnį kaip 20 cm, 0,5–0,7 cm storio. Šaknys gyvybingos, ne trumpesnės kaip 8–10 cm.
* Braškių daigai pavasarį turi būti sveiki, nepažeisti erkučių, sveikomis šerdelėmis, gerai išsivysčiusiomis, gyvybingomis ir ne trumpesnėmis kaip 8 cm ilgio šaknimis. Daigų storis – apie 1 cm.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Rugsėjo 23, sekmadienis.
  Saulė teka 07:06, leidžiasi 19:15.
  Mėnulis teka 19:19, leidžiasi 04:41.
  Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Galintas, Galintė, Linas, Teklė
  Lietuvos žydų genocido diena
  Lapų diena. Tinkamas metas laistyti augalus, purkšti, tręšti, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (prieskonines – į vazonėlius), pjauti veją (greitai ataugs ir bus tanki), šiltnamyje sėti sideratus. Galima grėbti lapus, krauti kompostą. Jei dirva sausa, paliekite daugiametes gėles ir krūmus – geriau žiemos. Nepalanki diena ravėti, genėti vaismedžius ir krūmus, konservuoti, sandėliuoti daržoves, džiovinti žoleles ar daržoves.
  Voverės lizdus įsitaiso žemai medžių drevėse prieš šaltą žiemą.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082