Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Į kokią žemę persodinti svyrančių pelargonijų daigelius?

Kokia žemė geriausia svyrančioms pelargonijoms? Kada ir kaip sėti stambiažiedes petunijas? Kokių sąlygų reikia vandens lelijoms? Kada sodinti jurginus? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėles atsako specialistai.

„Nusipirkau svyrančių pelargonijų daigelių. Į kokią žemę geriau juos persodinti, kaip genėti? Ir kada galėčiau sulaukti pirmųjų žiedų?“

Svyrančios arba skydalapės pelargonijos gerai auga kompostinėje žemėje. Genėti nereikia, užtenka vieną ar du kartus nugnybti viršūnėles, kad labiau šakotųsi. Dabar daigelius auginkite šviesioje vietoje, kambaryje arba apšiltintame balkone. Atvirame ore juos galima laikyti tik pasibaigus pavasarinėms šalnoms. Esant tinkamos sąlygoms, pirmieji žiedai pasirodo jau po mėnesio.
Skydalapės pelargonijos žydi iki šalnų.

„Turiu tvenkinį ir norėčiau pavasarį pasodinti vandens lelijų. Kokios sąlygos joms reikalingos? Koks turėtų būti tvenkinio dydis, gylis ir kaip sodinti?“
Vandens lelijų yra įvairių. Stambiausios auga 120–150 cm, o smulkios – 25–40 cm gylyje. Tvenkiniuose, kur dugno gruntas natūralus ir pakankamai gilu (neužšąla iki dugno), jas galima sodinti. Mažuose plastikiniuose ar plėvele išklotuose tvenkinėliuose vandens lelijos įleidžiamos pasodintos krepšeliuose. Žiemai jas reikia išimti ir, sudėjus į indus su vandeniu, sunešti į rūsį.

„Kada ir kaip sėti stambiažiedes petunijas?“
Šiltnamiuose petunijos sėjamos sausio–kovo mėnesiais, o namuose, daigyklose ant palangių, – kovą–balandį, kai jau pakanka šviesos ir šilumos. Sėklos gan smulkios, todėl žemėmis užberti nereikia. Sėdama į dėžutes stenkitės jas paskleisti kuo vienodžiau. Geriausiai petunijos dygsta 20–23 ºC temperatūroje.

„Noriu vazone auginti jurginą. Nusipirkau gumbą, kurį, sakė, galima sodinti vazone, o žiemai reikės įnešti į rūsį. Kada man jį reikėtų pasodinti, kad kuo anksčiau žydėtų?“
Jurgino šakniagumbį vazone galite sodinti jau dabar. Laikykite jį kambaryje ant šviesios palangės, šiltnamyje ar įstiklintame balkone (svarbu, kad naktimis temperatūra nenukristų žemiau 5 C). Į lauką jurginą galėsite išnešti pasibaigus šalnoms. Vazono dydis parenkamas pagal veislę. Žemaūgiams (30–50 cm aukščio) augalams užtenka 3–5 l talpos indų, o didesniems reikia maždaug kibiro tūrio. Vazonuose sudaiginti jurginai žydi ilgiau.

„Praėjusį rudenį pirkau du vazonus chrizantemų. Nukirpau šakeles ir padėjau į sandėliuką. Per žiemą iš likusių galiukų priaugo atžalų. Kada galiu išnešti į šviesą ir kiek tuos pageltusius ūglius trumpinti?“
Į šviesią nuo šalnų apsaugotą vietą dygstančias chrizantemas reikėtų išnešti kuo greičiau. Pirmosiomis dienomis nelaikykite tiesioginiuose saulės spinduliuose. Ištįsusius ūglius reikėtų palikti 5–10 cm ilgio (pagal veislės aukštį).


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gegužės 21, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:29.
  Mėnulis teka 11:19, leidžiasi 02:14.
  Mėnulis Liūte, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 15 d.
  Vaidevutis, Valentas, Vydmina.
  Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena
  Vaisių diena. Galima sodinti, pikuoti daržoves, auginančias vaisius virš žemės (pomidorus, paprikas, baklažanus ir kitas), skiepyti vaismedžius (ypač akiavimo būdu), krauti kompostą, sėti, sėti javus, veją, rinkti vaistinius augalus (vaisius), šaldyti vaisius, daržoves. Netinkamas metas augalus tręšti, laistyti. Kai kurios obelys šiemet gali per gausiai žydėti. Tai nenaudinga, nes jos primegs daug vaisių užuomazgų. Turėdami laiko, dalį žiedų išskinkite ir pašalinkite per tankiai augančias šakeles. Tada reikės mažiau retinti užuomazgas. Nepalanku tręšti, laistyti.
  Šalta gegužė – metai derlingi.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082