Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Į kokią žemę persodinti svyrančių pelargonijų daigelius?

Kokia žemė geriausia svyrančioms pelargonijoms? Kada ir kaip sėti stambiažiedes petunijas? Kokių sąlygų reikia vandens lelijoms? Kada sodinti jurginus? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėles atsako specialistai.

„Nusipirkau svyrančių pelargonijų daigelių. Į kokią žemę geriau juos persodinti, kaip genėti? Ir kada galėčiau sulaukti pirmųjų žiedų?“

Svyrančios arba skydalapės pelargonijos gerai auga kompostinėje žemėje. Genėti nereikia, užtenka vieną ar du kartus nugnybti viršūnėles, kad labiau šakotųsi. Dabar daigelius auginkite šviesioje vietoje, kambaryje arba apšiltintame balkone. Atvirame ore juos galima laikyti tik pasibaigus pavasarinėms šalnoms. Esant tinkamos sąlygoms, pirmieji žiedai pasirodo jau po mėnesio.
Skydalapės pelargonijos žydi iki šalnų.

„Turiu tvenkinį ir norėčiau pavasarį pasodinti vandens lelijų. Kokios sąlygos joms reikalingos? Koks turėtų būti tvenkinio dydis, gylis ir kaip sodinti?“
Vandens lelijų yra įvairių. Stambiausios auga 120–150 cm, o smulkios – 25–40 cm gylyje. Tvenkiniuose, kur dugno gruntas natūralus ir pakankamai gilu (neužšąla iki dugno), jas galima sodinti. Mažuose plastikiniuose ar plėvele išklotuose tvenkinėliuose vandens lelijos įleidžiamos pasodintos krepšeliuose. Žiemai jas reikia išimti ir, sudėjus į indus su vandeniu, sunešti į rūsį.

„Kada ir kaip sėti stambiažiedes petunijas?“
Šiltnamiuose petunijos sėjamos sausio–kovo mėnesiais, o namuose, daigyklose ant palangių, – kovą–balandį, kai jau pakanka šviesos ir šilumos. Sėklos gan smulkios, todėl žemėmis užberti nereikia. Sėdama į dėžutes stenkitės jas paskleisti kuo vienodžiau. Geriausiai petunijos dygsta 20–23 ºC temperatūroje.

„Noriu vazone auginti jurginą. Nusipirkau gumbą, kurį, sakė, galima sodinti vazone, o žiemai reikės įnešti į rūsį. Kada man jį reikėtų pasodinti, kad kuo anksčiau žydėtų?“
Jurgino šakniagumbį vazone galite sodinti jau dabar. Laikykite jį kambaryje ant šviesios palangės, šiltnamyje ar įstiklintame balkone (svarbu, kad naktimis temperatūra nenukristų žemiau 5 C). Į lauką jurginą galėsite išnešti pasibaigus šalnoms. Vazono dydis parenkamas pagal veislę. Žemaūgiams (30–50 cm aukščio) augalams užtenka 3–5 l talpos indų, o didesniems reikia maždaug kibiro tūrio. Vazonuose sudaiginti jurginai žydi ilgiau.

„Praėjusį rudenį pirkau du vazonus chrizantemų. Nukirpau šakeles ir padėjau į sandėliuką. Per žiemą iš likusių galiukų priaugo atžalų. Kada galiu išnešti į šviesą ir kiek tuos pageltusius ūglius trumpinti?“
Į šviesią nuo šalnų apsaugotą vietą dygstančias chrizantemas reikėtų išnešti kuo greičiau. Pirmosiomis dienomis nelaikykite tiesioginiuose saulės spinduliuose. Ištįsusius ūglius reikėtų palikti 5–10 cm ilgio (pagal veislės aukštį).


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 19, ketvirtadienis.
  Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:42.
  Mėnulis teka 13:21, leidžiasi 00:26.
  Mėnulis Svarstyklėse. Priešpilnis 22.52
  Aurėja (Aura), Galigantas, Mantigailė, Vincentas, Auksė
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima sodinti gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles, krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Galima akiuoti alyvas ir rožes. Apkarpykite peržydėjusius gojinius šalavijus ir pentinius. Jie pakartotinai pražys rugsėjį. Apkarpykite ir vaistinius augalus, kad labiau ir tankiau šakotųsi. Šakeles galima suvartoti iš karto ar sudžiovinti. Patikrinkite, kaip sandėlyje laikosi svogūninių gėlių svogūnėliai, jei jų dar neiškasėte – iškaskite. Nepalanku tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Po perkūnijos gerai grybai dygsta, mat žemę atitranko.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082