Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Didelė gyvybė mažame vandens lašelyje

Vanduo – tai gyvybės garantas. Jo reikia ne tik mūsų kūnui, bet ir sielai. Dirbtiniai įrenginiai sode – tai savoje erdvėje įkūnytas vandens ilgesys. Daugeliui jie netgi kompensuoja natūralius telkinius. Ir iš tiesų – vandens jėga slypi net ir mažame lašelyje. Tiems, kurie dėl ploto stokos negali išsikasti didelių tvenkinių, siūlome paprastesnį variantą – miniatiūrinius, beveik žaislinius telkinėlius induose. Neskubėkite numoti ranka – juk ir juose šokčios saulės spinduliukai...

Renkamės indą

Tokių vandens indų įvairovė gana nemaža: keraminiai, metaliniai, akmeniniai, netgi mediniai. Svarbiausios savybės – nepralaidumas ir prie aplinkos deranti išvaizda. Akmens indai ne tik tvirčiausi, bet dažnai ir išvaizdūs. Tačiau jie – nepigus dalykas. Įspūdingo dizaino indai, be abejo, leis ne tik pasimėgauti vandeniu, bet ir papuoš sodą.
Tačiau išeitis yra ir tiems žmonėms, kurie nenusiteikę išleisti didelių pinigų. Sode galima savaip pritaikyti jau turimus, netgi iš buities pasiskolintus indus. Nekenkiant estetiniam vaizdui įmanoma panaudoti ir senus, laiko apgadintus dubenis, gilesnes lėkštes ar tiesiog nelabai išvaizdžius, nors ir naujus, plastikinius indus. Tiesiog įkaskite juos į žemę, pakraščius užmaskuokite, iš dalies pridengdami šliaužiančiais ar svyrančiais augalais. Atrodys tarsi miniatiūriniai tvenkinėliai. Aptrupėjusius, negražiu paviršiumi indus galite restauruoti, perdažyti, sukurti įdomesnę faktūrą.

Kur statyti?


Geriausia miniatiūrinius vandens indus dėti ten, kur trūksta gyvybės arba norisi patrauklaus akcento. Jei telkinėlį įkurdinsite prie pat takelio, kuriuo nuolat vaikštoma, jis labiau išryškės. Tačiau nepamirškite, kad akcentuoti geriau tik išties išvaizdžius, išraiškingo dizaino indus, primenančius meno kūrinius. Indas šalia takelio turi ir praktinę paskirtį – švariu, dažnai keičiamu vandeniu galima atsigaivinti karštą dieną.
Kai telkinukas sąlygiškai paslėptas, tikslas kitas – norima sukurti intymios, beveik natūralios aplinkos įspūdį. Šiam tikslui ypač pasitarnauja tinkamai parinkti augalai – jie gali iš dalies pridengti indą.

Vandens dubuo ar mažytis fontanėlis?

Kokį dubenį rinktis: uždarą ar atvirą, kuriame cirkuliuoja vanduo? Pastarasis – tai jau miniatiūrinio fontanėlio modelis. Nors jis mažas ir užims visai nedaug vietos, vis tiek įrengimui reikės skirti šiek tiek daugiau laiko, darbo ir, žinoma, lėšų. Bus reikalingas rezervuaras, iš kurio siurblys pumpuos vandenį. Svarbu sukurti ir tinkamą pagrindą šalia indo. Dažnas variantas – akmenėliai, akmenys, skalda, kriauklelės, žvyras, derinami su pavieniais augalų kupsteliais, samanomis.

Minimali priežiūra

Vandens telkinėliai be augalų – patys paprasčiausi ir reikalaujantys mažiausiai priežiūros. Jiems nebūtina šviesa, todėl gali stovėti tiek visiškame ar daliniame pavėsyje, tiek saulėje. Neketinant užveisti augalų, nesvarbi talpa, taigi indo pakaks ir visai mažučio. Paskirtis – vien suteikti gyvumo, papuošti sodą. Vienintelė sąlyga – dubenį reguliariai valyti ir keisti vandenį, kad vaizdas iš patrauklaus nevirstų bjauriu.
Be abejo, indai, kuriuose nuolat telkšos vanduo, greičiau keisis ir sens. Tačiau prieš valydami pagalvokite – galbūt norėsite jų būtent tokių. Juk dabar madinga pirkti dirbtinai pasendintus daiktus arba eksponuoti visa, kas sena, aprūdiję, paveikta erozijos. Jei ne – indus kartkartėmis iššveiskite šepečiu. Metalinius geriau valyti acto rūgšties tirpalu.    Daugiau straipsnių
Komentarai
Averto 2018-05-23, 12:42
SODO FONTANAS - https://averto.lt/lt/sodas-fontanas/
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Sausio 16, trečiadienis.
  Saulė teka 08:32, leidžiasi 16:26.
  Mėnulis teka 12:41, leidžiasi 02:48.
  Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis sausio 14 d.
  Leimantė, Marcelis, Marcelė, Norgailas, Utenis.
  Šaknų diena. Sėkite daržoves, gėles (pelargonijas, begonijas, fuksijas), kurių vegetacija ilgesnė. Jie turės tvirtas šaknis ir bus stiprūs, tačiau augs lėtai.
  Jei sausis su migla, tai vasara su lietučiu.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082