Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 8
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kada ir kiek reikia laistyti?

Joks augalas negali gyventi be tam tikro kiekio drėgmės, nes 80–90 proc. jo sudaro vanduo. Kitaip jis nuvys ir numirs. Vis dėlto per daug vandens taip pat gali pakenkti. Kaip žinoti, kad sodą laistote tinkamai? Kada laistyti ir kiek?
 

Krituliai ir atmosferos drėgmė augalams yra svarbiausias gyvybės šaltinis. Kai vandens nepakanka, kai jie kenčia nuo karščio, reikia didesnio jūsų dėmesio.
Laistyti augalus patartina anksti ryte ar vėlai vakare, kai saulė mažiau aktyvi, o vėjas ramesnis. Tada vandens evaporacija (garavimas) būna minimali. Per sausrą arba kai tik pasirodo pirmieji vytimo požymiai, pirmiausia pasirūpinama daržovėmis ir vienmečiais augalais. Ryte, o ne vakare patariama lieti vaismedžius, vaiskrūmius, pomidorus, agurkus, pupeles, rožes, begonijas, pelargonijas, bijūnus, jurginus, chrizantemas. Jeigu augalų (pavyzdžiui, pomidorų, agurkų, paprikų, pupelių) šaknų sistema gilesnė, lieti turėsite ilgiau, kad vanduo pasiektų ją visą. Salotas, špinatus, morkas, ridikėlius, žirnius, česnakus, svogūnus, kopūstus, brokolius reikės lieti mažiau, bet dažniau, kad dirva ilgiau išliktų drėgna. Jeigu veja prarado blizgesį, lieka įminti kojų pėdsakai, pasirūpinkite ja.
Naujas augalas paliejamas prieš išimant iš konteinerio ir pasodintas. Pirmus dvejus metus, kai vystosi šaknų sistema, svarbu, kad jis nejustų drėgmės stygiaus. Subrendę, turintys tvirtas šaknis augalai liejami rečiau už jaunus. Daugiau vandens reikia prieš ir per žydėjimą. Nepatariama laistyti naktį, nes dirva drėgna išliks per ilgai – tai skatina šaknelių puvimą. Be to, vanduo nusėda ant žiedų, lapų, pumpurų daugiau nei keletui valandų ir gali sukelti įvairias grybines ligas.
Patartina laistyti ne po truputį kasdien, o gausiai ir ne per dažnai. Žinoma, tai priklauso nuo įvairių aplinkybių: kritulių kiekio, augalo rūšies, vietos (saulėta, šešėlinga), dirvos (lengvame smėlyje vanduo susigeria greičiau, molingoje dirvoje – lėčiau) ir kt.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Rugpjūčio 19, sekmadienis.
  Saulė teka 06:02, leidžiasi 20:42.
  Mėnulis teka 15:53, leidžiasi .
  Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugpjūčio 18 d.
  Argaudas, Boleslovas (Balys), Emilija
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti daržoves, vedančias vaisius virš žemės, vijoklinius augalus, sodinti braškių daigus, pjauti viską, kas greitai auga, naikinti dirvos paviršiuje gyvenančius kenkėjus, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus (vaisius). Šienaukite žolę. Per sausras veją laistykite. Pradėkite rinkti vienmečių gėlių sėklas. Rinkite ir naikinkite kenkėjų bei ligų pažeistus vaisius. Netinkama diena sėti, sodinti salotas, ravėti.
  Jei voverės anksti riešutus renka, bus šalta žiema.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082