Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2018 m. Nr. 11
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Ką privilioti į sodus kenkėjams naikinti?

Kiekvienas sveikas dirvožemis slepia daugybę mikroorganizmų. Dauguma nepageidaujami, žaloja augalus. Gamtoje privisus per daug kenkėjų, savaime padaugėja ir juos puolančių priešų – vabalų, paukščių, varliagyvių, žinduolių ir kitų gyvūnų. Taip palaikoma pusiausvyra. Žmogus dažniausiai užmiršta apie gamtos savireguliaciją ir naudoja chemines priemones. Deja, jos naikina ir kitus naudingus organizmus, daro žalą žmogui, o visų kenkėjų dažnai vis tiek neįveikia.
Ekologinės žemdirbystės šalininkai tvirtina – reikėtų atsigręžti į natūralią ekosistemą ir skatinti joje vykstančius savaiminius savireguliacijos procesus. Rekomenduojamas metodas – biologinis: kovai pasitelkiami natūralūs priešai. Tai plėšrūs ir parazitiniai vabzdžiai, paukščiai, žinduoliai, varliagyviai, voragyviai, kenkėjų ligas sukeliantys virusai, bakterijos, grybai. Šio metodo esmė – ne visiškai išnaikinti kenkėjus, bet sumažinti jų populiaciją, palaikant (o ne sugriaunant) natūralią pusiausvyrą.
 

Biologinį metodą taikant, be abejo, reikėtų ne tiesiog laukti, kol kenkėjų priešai apsigyvens sode, bet sukurti jiems palankias sąlygas, privilioti. Svarbu nenaudoti pesticidų, insekticidų, cheminių trąšų, kurie gali sunaikinti šiuos naudingus gyvūnus. Sode turėtų pakakti maisto, o aplinka – kuo labiau priminti jų gyvenamąją aplinką. Vietos turi būti ir lizdams, slėptuvėms, žiemos buveinėms.

Gyvūnai, naikinantys kenkėjus:    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Lapkričio 19, pirmadienis.
  Saulė teka 07:57, leidžiasi 16:11.
  Mėnulis teka 15:15, leidžiasi 02:36.
  Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Dainotas, Matilda, Rimgaudė.
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, rinkti derlių, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus. Rinkite šaltalankių, šermukšnių vaisius. Sukausčius dirvą gruodui, pamulčiuokite svogūnines, kitas daugiametes gėles. Jei nepasodinote žieminių česnakų, kuo greičiau tai padarykite. Iš karto juos užpilkite 5–7 cm storio durpių, pjuvenų ar medžių lapų sluoksniu. Nepalanku tręšti, pradėti džiovinti vaisius, prieskonines žoleles.
  Jei rudenį gausūs rūkai ir medžiai šerkšnija – kiti metai bus geri.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082