Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Ką privilioti į sodus kenkėjams naikinti?

Kiekvienas sveikas dirvožemis slepia daugybę mikroorganizmų. Dauguma nepageidaujami, žaloja augalus. Gamtoje privisus per daug kenkėjų, savaime padaugėja ir juos puolančių priešų – vabalų, paukščių, varliagyvių, žinduolių ir kitų gyvūnų. Taip palaikoma pusiausvyra. Žmogus dažniausiai užmiršta apie gamtos savireguliaciją ir naudoja chemines priemones. Deja, jos naikina ir kitus naudingus organizmus, daro žalą žmogui, o visų kenkėjų dažnai vis tiek neįveikia.
Ekologinės žemdirbystės šalininkai tvirtina – reikėtų atsigręžti į natūralią ekosistemą ir skatinti joje vykstančius savaiminius savireguliacijos procesus. Rekomenduojamas metodas – biologinis: kovai pasitelkiami natūralūs priešai. Tai plėšrūs ir parazitiniai vabzdžiai, paukščiai, žinduoliai, varliagyviai, voragyviai, kenkėjų ligas sukeliantys virusai, bakterijos, grybai. Šio metodo esmė – ne visiškai išnaikinti kenkėjus, bet sumažinti jų populiaciją, palaikant (o ne sugriaunant) natūralią pusiausvyrą.
 

Biologinį metodą taikant, be abejo, reikėtų ne tiesiog laukti, kol kenkėjų priešai apsigyvens sode, bet sukurti jiems palankias sąlygas, privilioti. Svarbu nenaudoti pesticidų, insekticidų, cheminių trąšų, kurie gali sunaikinti šiuos naudingus gyvūnus. Sode turėtų pakakti maisto, o aplinka – kuo labiau priminti jų gyvenamąją aplinką. Vietos turi būti ir lizdams, slėptuvėms, žiemos buveinėms.

Gyvūnai, naikinantys kenkėjus:    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 16, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  Mėnulis teka 09:21, leidžiasi 23:44.
  Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 13 d.
  Danguolė, Faustas, Vaigaudas
  Škaplierinė. Prapjovos
  Šaknų diena. Galima sėti, sodinti daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, persodinti kambarines ir balkonines gėles, sėti veją. Dauginkite rožes pusiau sumedėjusiais auginiais, persodinkite vilkdalgius. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles: šluotelinius ir ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus. Galima dalinti peržydėjusių bijūnų ir vilkdalgių kerus. Juos sodinkite patrumpinę lapus iki 2/3. Dalinkite ir į naujas vietas perkelkite ylalapius flioksus, uolaskėles, perkūnropes, šilokus, žiemes, čiobrelius. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  Liepą pradėję rausti šermukšniai žada ankstyvą, šaltą žiemą.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082