Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Jurginus – į vazonus!

Išgirdus žodį „jurginai“, sąmonė iš karto ima piešti kaimišką paveikslą: medinių lentelių tvora, o už jos – aukšti, dažnai prie kuoliukų pririšti stiebai, keliantys stambius žiedynus. Bet ši vizija yra kintanti – kasmet atsiranda vis daugiau žemaūgių veislių, tinkamų auginti vazonuose. Ir nebūtinai gėlės dvelkia vasaros palydomis ir rudens pradžia. Kiek pagudravus, jurginus galima pražydinti anksčiau ir neblankstančiu jų grožiu gėrėtis nuo pavasario.

Nestokojantiems energijos

Jurginus galima pražydinti ir patiems. Jau vasario mėnesį gumbus iškelkite į dienos šviesą ir pasodinkite į indus. Didelės šilumos nereikia – užtenka 14–16 °C. Kol nepradėjo lįsti daigai, nepersistenkite laistydami.
Kai jurginai pasieks 20–30 cm aukštį, laistykite gausiau ir tręškite žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Tai darykite reguliariai, kas savaitę. Atsižvelgiant į veislės ankstyvumą, žiedpumpuriai pasirodys jau gegužę–birželį. Beliks laukti, kol pasibaigs pavasario šalnos – juk nenorite pražudyti išpuoselėtų augalėlių.

Išeitis skubantiems

Išeitis yra ir žmonėms, neturintiems sąlygų saugoti šakniagumbius žiemą rūsyje ir laiko jiems pražydinti. Jau gegužę galite nusipirkti vazonėliuose augančių ir žydinčių jurginų. Kad jie greitai neišeikvotų maisto medžiagų, teks persodinti į didesnius indus. Tai daryti reikia labai atsargiai, nepažeidžiant šaknų, ir stengiantis, kad išėmus iš vazonėlių, nenubyrėtų žemės.
Jurginai, anksčiau buvę tipiški kaimiško stiliaus sodybų augalai, pasodinti į dailius indus, pritampa ir moderniose erdvėse, suteikia joms nostalgiškumo.

Norint pražydinti jurginus jums prireiks:

* indų (augalui – ne mažiau kaip 3 l talpos);
* purios, derlingos ir vandeniui laidžios žemės mišinio;
* medžiagų geram drenažui paruošti;
* kompleksinių trąšų žydintiems augalams.

Apie sodinimą ir priežiūrą

Kad žemės mišinys būtų pralaidus vandeniui ir purus, jį ruošdami pridėkite rupaus smėlio, perlito, smulkinto keramzito ar vandenį sugeriančių granulių. Tai labai svarbu. Pernelyg suplūktoje ir užmirkusioje žemėje pradės pūti šaknys.
Jei indai su jurginais stovės ant žemės, ant dugno galima užberti keraminių vazonų duženų, stambaus žvyro, raudonų plytų nuolaužų. Jei sodinsite į balkonų lovelius, tvirtinamus prie balkonų ar palangių, aktualus jų svoris. Šiuo atveju geriau naudoti keramzitą – jis lengvesnis.
Jurginų, augančių vazonuose ir kitokiuose induose, priežiūra nesudėtinga: nuskabomi nužydėję žiedai, laistoma, tręšiama ir stebima, ar nepuola ligos bei kenkėjai. Ilgas ir gausus žydėjimas džiugina, bet turi ir trūkumų – gumbai, tinkami saugoti iki kitų metų, dažniausiai neužauga.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 18, pirmadienis.
  Saulė teka 07:34, leidžiasi 17:33.
  Mėnulis teka 15:46, leidžiasi 07:09.
  Mėnulis Liūte, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 13 d.
  Bernardas, Bernadeta, Gendrė, Kamilė, Simeonas.
  Vaisių diena. Skiepykite kaulavaisius. Sėkite, sodinkite, pikuokite pomidorus, baklažanus, paprikas. Vėdinkite patalpas. Neruoškite malkų, nes jos blogai degs. Nelaistykite ir netręškite augalų.
  Jei vasaris šaltas ir sausas, rugpjūtis bus labai karštas.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082