Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Vasaros devizas – kuo spalvingiau!

Vasarą mylimiausios yra terasos ir lauko kampeliai. Jiems patikimi visi ryto ar vakaro ritualai: arbatos gurkšnojimas, tingoki šeimyniški pietūs, ilgi pokalbiai, nepabostančios tylos, aromatų sklidini oro gūsiai... Vasaros lauko dekoras – tarsi poezija, dedikuota šių ritualų skleidžiamai aurai. Tik šiek tiek menininko išmonės – ir patirti įspūdžiai šildys net tamsiais žiemos vakarais.

Dekoruota stiklinaitė
Dekorui paruošti reikia nedaug laiko: į paprastas žemas stiklinaites įkiškite mažas medžiagines servetėles, į jų vidurį įstatykite vandens pripildytas taureles. Į šias ir kaišiokite žiedus ir žalumą, kurių sodas liepos mėnesį tikrai neturėtų stokoti: japonines plukes (Anemone japonica), kiaušininius lagūrus (Lagurus ovatus), tikrąsias levandas (Lavandula angustifolia), dailiuosius šalavijus (Salvia viridis), netgi petražolių šakeles! Drąsiai kurkite pagal gamtoje egzistuojančius spalvinius derinius.

Romantiškam vakarui
Vos kelios kvapnios uogos lėkštelėje, vos vienas kitas vasaros sodo žiedas – romantiškam vakarui pakaks ir minimalistinių floristinių detalių. Jauki atmosfera ir įtaigi šilto liepos vakaro nuotaika garantuota. Mėgaukitės, kol vasara!

Daržo dovanos
Manote, kad vien sodas gali padovanoti gražių turtų? Anaiptol! Įdėmiai pasidairykite po daržą – net ir čia slypi gausybė idėjų originaliam stalo dekorui sukurti. Burokų lapai – tiesiog nuostabūs, išraižyti vyšninėmis linijomis. Jie puikiai derės su sodriais dekoro atspalviais. Krapų žiedynų faktūra – išties nepakartojama. Ar reikia sakyti, kad ji puikiai pagyvins puokštelę? O kur dar spalvingieji medetkų žiedai!.. Kad vaizdas būtų išraiškingas, nepamirškite aksesuarų – žvakių, servetėlių, indų. Vasaros devizas – kuo spalvingiau!

Prieš valgydami pasigėrėkime!
Ne tik puokštelė ant stalo, bet ir servetėlės padės sukurti vasaros nuotaiką. Visiškai paprasta: ryški geltona lėkštelė, sodri medžiaginė vyšninė servetėlė, išraiškingas buroko lapas, ant jo – kvadrato forma sulenkta medžiaginė servetėlė, papuošta krapo žiedynu ir surišta juostele tarsi miela dovanėlė.
 
Nasturčių „gaisras“
Išnaudokite nasturčių (Tropaeolum) spalvingumą, ypač jei sode puikuojasi ne vienos, o kelių spalvų žiedai – mažai kas prilygsta jų ryškumui. Medžiaginę servetėlę susukite ir paprastai apriškite dekoratyvine juostele. Įkiškite nasturtės kotelį ir pievos smilgą. Kurkite toliau – gaisro įspūdį sustiprinkite ir nasturčių žiedais paprastose stiklinaitėse.

Patarimai

*Stalui tinkamus kampelius įrenkite nuo vėjo apsaugotose vietose – ne tik bus maloniau sėdėti, bet ir nuo netikėtų vėjo gūsių apsaugosite dekoro detales.
*Vazas geriau naudokite žemas ir platesnes nei aukštas ir siauras. Jei renkatės stiklo indus, pirmenybę skirkite storam stiklui – jiems grės mažesnis pavojus sudužti.
*Gražiai atrodo grubesnės faktūros keramika. Žiedų trūkumą kompensuos lauko dekorui ypač tinkami spalvingi indai, aksesuarai.
*Servetėles ar staltiesės kraštus galima prispausti paprastais išvaizdžiais akmenėliais.
*Jei sodas stokoja žiedų ir gaila skinti paskutinius, gražų dekorą sukursite iš žalumos. Pavyzdžiui, puiki yra pievos augalų puokštė – ne tik iš gėlelių (greitai krintantys žiedai terš stalą), bet ir iš smilgų, kitų žolynų. Nuostabios pribrendusios javų varpos.
*Pasigaminkite lauko žibintų. Jie gražiai atrodys pakabinti ant medžių. Žvakes sukiškite į paprastus vazonėlius ar mažus stiklainius – šie apsaugos liepsną nuo vėjo.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Kovo 24, sekmadienis.
  Saulė teka 06:12, leidžiasi 18:40.
  Mėnulis teka 23:14, leidžiasi 08:02.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 21 d.
  Daumantas, Ganvilė, Gaudvilė, Sigutis.
  Tarptautinė tuberkuliozės diena.
  Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, žiedinius kopūstus, svogūnus laiškams. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082