Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2018 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Noriu auginti šilauoges, ką turiu žinoti?

Kokių poreikių turi šilauogės? Kodėl gausiai žydėjusi vyšnia užmezga tik kelis vaisius? Kodėl parudavo pušelės? Į šiuos ir kitus klausimus apie sodo augalus atsako specialistai.

„Noriu įsiveisti šilauogių. Šeimos poreikiams norėčiau auginti apie 4 krūmus. Kur pirkti, svarbiausia, kaip pasodinti (girdėjau, kad sudėtinga), kaip prižiūrėti?“
Pavasarį ir vasarą vazonuose užaugintus šilauogių sodinukus pardavinėja įvairūs medelynai ir augalų parduotuvės. Jos sodinamos į duobes, pripildytas rūgštaus puraus substrato. Plačiai apie šilauogių veisles, sodinimą ir priežiūrą rašėme „Sodo spalvų“ 2010 Nr. 5, taip pat „Augalų pasaulio“ serijos žurnale „Šilauogės“.

„Prieš šešerius metus pasodinau vyšnaitę. Pavasarį medelis žydi gana gausiai, bet užmezga keletą vaisių, kurie vėliau sudžiūsta ir nukrinta. Kodėl?“
Vyšnaitės neužmezga vaisių, jei yra auginamos rūgščioje žemėje, nėra kito medelio – apdulkintojo, taip pat jei jas pažeidžia kokios nors ligos.

„Planuojame pasisodinti vynuogių. Norėtume sužinoti, kokios veislės tinka mūsų klimatui, kokios atsparios ligoms bei kaip jas prižiūrėti?“
Tai labai platus klausimas. Lietuvoje galima auginti kelias dešimtis vynuogių veislių. Sodinti vynmedžius geriausia pavasarį.

„Pasodinau žemaūges pušis. Dabar kelios iš jų parudavo, ką daryti? Kaip jas atgaivinti?“
Gerai apžiūrėkite: parudavo tik spygliai ar nudžiūvo visa pušelė. Jei pumpurai dar gyvi, viršūnės sprogsta – pušelės gali atsigauti. Pridenkite jas nuo saulės, reguliariai laistykite, bet neperlaistykite. Visai sudžiūvusias belieka išmesti. Juk pasitaiko, kad persodinti augalai neprigyja, nudžiūsta dėl įvairių priežasčių.

„Sodą puola kenkėjai. Atsirado kurklių, sprendžiant pagal landas – jų daug. Daržo neturiu, tik veją ir gėlynus. Kaip juos išnaikinti, jei dirvos purenti neišeina?“
Visiškai išnaikinti kurklius sode sunku – jie gali plisti iš aplinkinių sklypų ar laukų. Šie kenkėjai nemėgsta atskiesto paukščių mėšlo kvapo, gėlyne auginamų serenčių. Sodininkai kurklius gaudo į žemę įkastais stiklainiais su vandeniu, buteliais su alumi.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Lapkričio 19, pirmadienis.
  Saulė teka 07:57, leidžiasi 16:11.
  Mėnulis teka 15:15, leidžiasi 02:36.
  Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Dainotas, Matilda, Rimgaudė.
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, rinkti derlių, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus. Rinkite šaltalankių, šermukšnių vaisius. Sukausčius dirvą gruodui, pamulčiuokite svogūnines, kitas daugiametes gėles. Jei nepasodinote žieminių česnakų, kuo greičiau tai padarykite. Iš karto juos užpilkite 5–7 cm storio durpių, pjuvenų ar medžių lapų sluoksniu. Nepalanku tręšti, pradėti džiovinti vaisius, prieskonines žoleles.
  Jei rudenį gausūs rūkai ir medžiai šerkšnija – kiti metai bus geri.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082