Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2018 m. Nr. 11
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Tulpių sodinimo ypatumai

Ar norėtumėte, kad kitą pavasarį jūsų sode būtų šiek tiek daugiau spalvų, o širdis stipriau plaktų laukiant naujų žiedų? Tuomet pirmyn – sodinkite svogūninius augalus. Tegul tulpių žydėjimas atveria sezoną.
 

*Sodinimo laikas. Tulpės sodinamos rudenį, kai dirva atvėsta nuo vasaros karščių. Sodinimo laiką lemia visų metų klimato sąlygos. Tinkamiausias laikas – rugsėjo antroji pusė ir spalio pirmoji pusė.
* Vietos parinkimas. Tulpėms parenkama saulėta, nuo vėjų apsaugota vieta. Plotas geriausias lygus arba su nedideliu nuolydžiu į pietų pusę.
* Dirva. Tulpėms labiausiai tinka neutralios arba silpnai šarminės reakcijos dirva, o rūgščią reikia kalkinti. Jei nėra kalkių, bloga aeracija, žiedstiebiai išauga silpni, linksta, lūžta. Kalkinimas ir tręšimas atliekami iš anksto, likus bent porai savaičių iki sodinimo, geriausia – prieš mėnesį. Dirvą galima patręšti gerai perpuvusiu mėšlu ar kompostu, pelenais ar mineralinėmis trąšomis. Optimalus pH yra 6–7,5. Sunkioms dirvoms šarminti tinka ir žvyras.
Plotą, kuriame bus auginamos tulpės, reikėtų rudenį ar pavasarį užsėti vienmečiais lubinais, rapsais, krapais, vikių ir avižų mišiniu, serenčiais, medetkomis ir kt. Geriau kasmet sėti vis kitus augalus. Ne vėliau kaip prieš 4–6 savaites iki sodinimo jie susmulkinami ir užariami. Visi minėti augalai dirvą praturtina organinėmis medžiagomis, o kai kurie (rapsai, serenčiai, krapai) turi stiprių fitoncidų.
* Svogūnų sodinimo tankumas. Sodinimo tankumas priklauso nuo tulpių veislės ir svogūnų dydžio. Jie sodinami vienas nuo kito 2–3 svogūnų skersmens atstumu.
* Sodinimo gylis. Žiedų kokybė ir svogūnų derlius priklauso nuo sodinimo gylio. Tulpės sodinamos trijų svogūnų aukščio gylyje. Lengvoje dirvoje jos sukišamos 2–3 ar 5 cm giliau negu sunkioje.
* Mulčiavimas. Tulpes geriausia mulčiuoti, kai dirvos paviršius šiek tiek įšąla. Naudojamos žemapelkių durpės, pjuvenos, netinka eglišakės. Mulčio storis – 5 cm.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Lapkričio 19, pirmadienis.
  Saulė teka 07:57, leidžiasi 16:11.
  Mėnulis teka 15:15, leidžiasi 02:36.
  Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Dainotas, Matilda, Rimgaudė.
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, rinkti derlių, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus. Rinkite šaltalankių, šermukšnių vaisius. Sukausčius dirvą gruodui, pamulčiuokite svogūnines, kitas daugiametes gėles. Jei nepasodinote žieminių česnakų, kuo greičiau tai padarykite. Iš karto juos užpilkite 5–7 cm storio durpių, pjuvenų ar medžių lapų sluoksniu. Nepalanku tręšti, pradėti džiovinti vaisius, prieskonines žoleles.
  Jei rudenį gausūs rūkai ir medžiai šerkšnija – kiti metai bus geri.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082