Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Ką turėtume žinoti pirkdami tulpių svogūnėlius?

Svarbiausi klausimai, kurie neduoda ramybės perkant tulpes, yra keli. Ar spalva, forma, kvapas (kai kurios veislės kvapnios, kitos – ne) derės prie esamų augalų? Ar tulpė sukraus stambų, gražų žiedą? Vis dėlto, ko gero, didžiausias nerimas – ar perkate sveiką augalą? Jūs galite daug pasakyti žiūrėdami į svogūnėlį. Jame yra gyvenimo jėgos, kuri priverčia tulpę užaugti. Tai energijos ir maisto sandėliukas. Atrodytų, paprasta – kuo didesnis svogūnėlis, tuo daugiau augalas turi energijos ir tuo gražesnis žiedas.
 

* Apžiūrėkite, ar ant svogūnų nematyti įtartinų taškelių, dėmelių. Kekeriniu tulpių puviniu apkrėstų tulpių dengiamųjų lukštų viršutinėje pusėje yra tamsių blizgančių skleročių. Ant fuzarinio puvinio pažeistų svogūnų atsiranda rusvai rožinių dėmelių su šviesiai rudu apvadu.
* Imkite pavienius svogūnėlius – galėsite kiekvieną patikrinti. Pirkdami pakelį dorai neįžiūrėsite defektų.
* Svogūnas turi būti sunkus. Juk viduje – visas augalas.
* Dengiamasis tulpės svogūnėlio lukštas turi būti kaip popierius, skirtingai nuo storos valgomojo svogūno tunikos. Jis yra tvirtas, išdžiūvęs matinis ar blizgantis. Spalvą lemia augalo veislė, kasimo laikas. Anksti iškastų svogūnų dengiamasis lukštas balsvas, geltonas ar rausvai rudas, plonas, o vėlai iškastų – tamsiai rudas, raudonas, storokas, neblizgantis. Jis saugo svogūną ir palaiko drėgmę ramybės periodu. Jeigu galite, niekada nepirkite svogūnų su pažeistu dengiamuoju lukštu ar visai be jo. Jie greičiau užsikrečia grybinėmis ligomis, intensyviau kvėpuoja ir praranda daugiau maisto medžiagų.
Po dengiamuoju lukštu yra 3–6 sultingi maitinamieji lukštai. Jų skaičius priklauso nuo tulpės rūšies, veislės, svogūno amžiaus, dydžio.
* Svogūnų forma įvairi: pailgi, ištįsę, apvalūs, ropiški. Jie tokie turi išlikti prisilietus ir lengvai paspaudus. Smulkūs, mažesni nei įprasta veislei svogūnėliai gali būti užkrėsti žiedlapių marglige.
* Nieko baisaus, jeigu iš svogūnėlio kyšo mažytis daigelis. Tačiau jei jis per didelis, tulpė laikyta per šiltai ir gali būti mažiau atspari.
* Jeigu perkate svogūnėlius internetu, ieškokite svetainių, kurios priima grąžinamą prekę arba siūlo 100 % garantiją.
* Nusipirktus svogūnėlius, kol nesate pasiruošę sodinti, saugokite vėsioje, nuo saulės apsaugotoje vietoje.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 18, pirmadienis.
  Saulė teka 07:34, leidžiasi 17:33.
  Mėnulis teka 15:46, leidžiasi 07:09.
  Mėnulis Liūte, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 13 d.
  Bernardas, Bernadeta, Gendrė, Kamilė, Simeonas.
  Vaisių diena. Skiepykite kaulavaisius. Sėkite, sodinkite, pikuokite pomidorus, baklažanus, paprikas. Vėdinkite patalpas. Neruoškite malkų, nes jos blogai degs. Nelaistykite ir netręškite augalų.
  Jei vasaris šaltas ir sausas, rugpjūtis bus labai karštas.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082