Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2018 m. Nr. 11
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Aviečių sodinimas: keli svarbūs dalykai

Rugsėjo–spalio mėnesiais yra daugiau galimybių nusipirkti kokybiškų sodinukų. Šiuo metu įmanoma rasti ir vaismedžių, ir uogakrūmių. Ką reikia žinoti, planuojant sodinti avietes?
 

Vieta. Prieš įsigydami pirmąjį krūmelį (patyręs sodininkas šių eilučių gali ir neskaityti) turėtumėte gerai apgalvoti, kur jį sodinsite, ir iš anksto paruošti vietą. Ši parenkama saulėta, nes avietės labai mėgsta šviesą. Tai nereiškia, kad jos gali styroti tuščio sklypo viduryje. Smarkūs šalti vėjai joms neduoda jokios naudos, todėl tinkamiausia pietinė pusė prie tvoros arba namo sienos. Jei tvora ir namo siena yra šviesios spalvos, tiesiog puiku – nuo jų augalams atsispindės daugiau šviesos ir šilumos.
Dirva. Ji turėtų būti puri ir humusinga. Geriausia naudoti mėšlo kompostą. Duobių, tiksliau griovių, nevertėtų kasti per gilių, nes aviečių šaknų sistema paviršinė, o štai plotis turėtų būti ne mažesnis kaip 80 cm. Daugelis sodininkų griovių sieneles sutvirtina ilgomis lentomis, kurias įleidžia į žemę maždaug 20 cm. Pirma, tai užkerta kelią landžioms piktžolėms su šliaužiančiais šakniastiebiais (varpučiams ar dilgėlėms). Antra, jei prie sienelių supiltume žemės pylimėlius, tuomet krūmai atsidurtų dauboje. Laistyti būtų patogiau – vanduo nenutekėtų į šalis, o susigertų į žemę toje vietoje, kur reikia.
Mulčias. Nuo ankstyvo pavasario visą lysvę reikėtų nukloti 20 cm storio peržiemojusio mėšlo sluoksniu, o ant viršaus užberti mulčio. Avietės turėtų būti pamulčiuotos visą vegetacijos laikotarpį. Labiausiai šie augalai mėgsta medžio pjuvenas, nors jas galima pakeisti šiaudais, šienu, sausais lapais. Mulčias ne tik trukdo dygti piktžolėms, bet ir yra trąša, sulaiko dirvoje drėgmę. Paskutinė sąlyga – drėgmės sulaikymas – ypač svarbi: kuo daugiau dirva jos praranda, tuo labiau sumažėja derlingumas.
Atramos. Dabar pastatomos paprastos atramos aviečių krūmams, kurie links prie žemės nuo nematyto derliaus. Klasikinis variantas – dvi virvės, nutiestos iš abiejų griovio pusių lyg troleibusų laidai. Jos sutvirtinamos minkštos vielos kabėmis, kurias šiek tiek pastūmus galima patikimiau užfiksuoti reikiamus ūglius. Štai lyg ir viskas. Dabar jūs turite šiek tiek laiko, kad viską paruoštumėte krūmams sodinti, ir galite keliauti į medelyną arba sodininkystės centrą ieškoti tinkamų veislių aviečių.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Lapkričio 19, pirmadienis.
  Saulė teka 07:57, leidžiasi 16:11.
  Mėnulis teka 15:15, leidžiasi 02:36.
  Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Dainotas, Matilda, Rimgaudė.
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, rinkti derlių, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus. Rinkite šaltalankių, šermukšnių vaisius. Sukausčius dirvą gruodui, pamulčiuokite svogūnines, kitas daugiametes gėles. Jei nepasodinote žieminių česnakų, kuo greičiau tai padarykite. Iš karto juos užpilkite 5–7 cm storio durpių, pjuvenų ar medžių lapų sluoksniu. Nepalanku tręšti, pradėti džiovinti vaisius, prieskonines žoleles.
  Jei rudenį gausūs rūkai ir medžiai šerkšnija – kiti metai bus geri.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082