Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 9
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Aviečių sodinimas: keli svarbūs dalykai

Rugsėjo–spalio mėnesiais yra daugiau galimybių nusipirkti kokybiškų sodinukų. Šiuo metu įmanoma rasti ir vaismedžių, ir uogakrūmių. Ką reikia žinoti, planuojant sodinti avietes?
 

Vieta. Prieš įsigydami pirmąjį krūmelį (patyręs sodininkas šių eilučių gali ir neskaityti) turėtumėte gerai apgalvoti, kur jį sodinsite, ir iš anksto paruošti vietą. Ši parenkama saulėta, nes avietės labai mėgsta šviesą. Tai nereiškia, kad jos gali styroti tuščio sklypo viduryje. Smarkūs šalti vėjai joms neduoda jokios naudos, todėl tinkamiausia pietinė pusė prie tvoros arba namo sienos. Jei tvora ir namo siena yra šviesios spalvos, tiesiog puiku – nuo jų augalams atsispindės daugiau šviesos ir šilumos.
Dirva. Ji turėtų būti puri ir humusinga. Geriausia naudoti mėšlo kompostą. Duobių, tiksliau griovių, nevertėtų kasti per gilių, nes aviečių šaknų sistema paviršinė, o štai plotis turėtų būti ne mažesnis kaip 80 cm. Daugelis sodininkų griovių sieneles sutvirtina ilgomis lentomis, kurias įleidžia į žemę maždaug 20 cm. Pirma, tai užkerta kelią landžioms piktžolėms su šliaužiančiais šakniastiebiais (varpučiams ar dilgėlėms). Antra, jei prie sienelių supiltume žemės pylimėlius, tuomet krūmai atsidurtų dauboje. Laistyti būtų patogiau – vanduo nenutekėtų į šalis, o susigertų į žemę toje vietoje, kur reikia.
Mulčias. Nuo ankstyvo pavasario visą lysvę reikėtų nukloti 20 cm storio peržiemojusio mėšlo sluoksniu, o ant viršaus užberti mulčio. Avietės turėtų būti pamulčiuotos visą vegetacijos laikotarpį. Labiausiai šie augalai mėgsta medžio pjuvenas, nors jas galima pakeisti šiaudais, šienu, sausais lapais. Mulčias ne tik trukdo dygti piktžolėms, bet ir yra trąša, sulaiko dirvoje drėgmę. Paskutinė sąlyga – drėgmės sulaikymas – ypač svarbi: kuo daugiau dirva jos praranda, tuo labiau sumažėja derlingumas.
Atramos. Dabar pastatomos paprastos atramos aviečių krūmams, kurie links prie žemės nuo nematyto derliaus. Klasikinis variantas – dvi virvės, nutiestos iš abiejų griovio pusių lyg troleibusų laidai. Jos sutvirtinamos minkštos vielos kabėmis, kurias šiek tiek pastūmus galima patikimiau užfiksuoti reikiamus ūglius. Štai lyg ir viskas. Dabar jūs turite šiek tiek laiko, kad viską paruoštumėte krūmams sodinti, ir galite keliauti į medelyną arba sodininkystės centrą ieškoti tinkamų veislių aviečių.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Rugsėjo 26, trečiadienis.
  Saulė teka 07:12, leidžiasi 19:08.
  Mėnulis teka 20:05, leidžiasi 08:15.
  Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis.
  Gražina, Vydenis, Damijonas, Justina (Justė), Kipras
  Vaisių diena. Palanku sėti, sodinti šakniavaisines daržoves, genėti vaiskrūmius ir vaismedžius, tręšti (vaisinius augalus), kirsti krūmus, rinkti vaistinius augalus, daryti gydomąsias pagalves. Ypač tinkama diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  Jei liepos lapai anksti pradeda gelsti, žiema bus ankstyva.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082