Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Rudens darbai avietyne: sodiname ir prižiūrime

Sodriai raudonos avietės masina svaiginančiu kvapu ir gardžiu skoniu. Nenuostabu, kad nuo krūmelių skinti ir ragauti jas mėgsta ne tik mažieji. Bet kad turėtume gausų derlių, tenka pasistengti.

Kada sodinti?


Ogi kada tik norite, nors ir ištisus metus, išskyrus, ko gero, žiemą – nedėkingas darbas įšalusią žemę kapliu kapoti. Prieš sodindami 10–20 cm patrumpinkite pagrindinio ūglio viršūnę, pašalinkite visas šonines šakeles. Nepadarysite didelės nuodėmės, jei nuskabysite sodinuko lapus. Tuomet maisto medžiagos bus panaudotos šaknų sistemai sustiprinti. Iš karto pririškite sodinukus: jie dar neįsišakniję, todėl smarkus vėjas gali lengvai išversti.
Nesitikėkite didelio derliaus ateinančiais metais. Net tinkamai prižiūrimi ir teisingai suformuoti krūmai tik trečiaisiais metais ims linkti nuo uogų svorio. Ir dar vienas svarbus dalykas: atminkite, kad šakninės atžalos – aviečių priešai! Labai dažnai naujokai, įsigiję retos veislės sodinukų, nori juos maksimaliai padauginti ir palieka augti visas atžalas. Rezultatas būna toks: motininis krūmas taip išsenka, kad, net rūpestingai prižiūrint, praeina daug laiko, kol atkuriamos jo gyvybinės jėgos.

Rudens darbai

Sukaupkite visas jėgas pasiruošimui sodinimo darbams. Išsirinkite vietą, iškaskite griovius, nutieskite „laidus“. Sumaišykite žemę, paieškokite kelių maišų pjuvenų, užsisakykite vieną kitą mašinėlę mėšlo, jei atsargos baigiasi. Paruoštas lysves galima iki pavasario uždengti ruberoidu arba bet kuria kita medžiaga, kad neprikristų piktžolių sėklų.
Visi kiti darbai nekels didelių rūpesčių ir nereikalaus didelių fizinių pastangų, jei tik neprisitrinsite kojų vaikščiodami iš vieno medelyno į kitą ir ieškodami tinkamos veislės aviečių. Taip, taip, pirksime dabar – rudenį, o sodinsime kitų metų pavasarį.

Pirkime dabar

Žinoma, aviečių sodinukų galima nusipirkti ir balandžio–gegužės mėnesiais, tačiau... tuo metu dažnai parduodamos nuo rudens užsilikusios prekės. Rugsėjį yra daugiau galimybių nusipirkti kokybiškų sodinukų. Tai pasakytina ir apie vaismedžius, ir apie uogakrūmius.
Kai nusipirksite, įkaskite į žemę savo pirkinį žiemai. Ar žinote, kaip tai tinkamai padaryti? Iškaskite nedidelę duobelę, sudėkite ten sodinukus (galite surišti) 45° kampu – „kojomis“ į šiaurę, „galva“ – į pietus. Šitaip tai, kas kyšo išorėje, nenukentės nuo žiemos arba pavasario saulės. Įkasti sodinukai peržiemos geriau negu rudenį pasodinti krūmeliai ir medeliai, o pavasarį ištraukti į dienos šviesą sėkmingiau prigis.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 18, pirmadienis.
  Saulė teka 07:34, leidžiasi 17:33.
  Mėnulis teka 15:46, leidžiasi 07:09.
  Mėnulis Liūte, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 13 d.
  Bernardas, Bernadeta, Gendrė, Kamilė, Simeonas.
  Vaisių diena. Skiepykite kaulavaisius. Sėkite, sodinkite, pikuokite pomidorus, baklažanus, paprikas. Vėdinkite patalpas. Neruoškite malkų, nes jos blogai degs. Nelaistykite ir netręškite augalų.
  Jei vasaris šaltas ir sausas, rugpjūtis bus labai karštas.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082