Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 10
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 10
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kaip genėti vaismedžius ir vaiskrūmius?

Kaip teisingai genėti vaisius ir uogas dovanojančius augalus? Ar obuolių išspaudos tinka kaip mulčias? Kodėl gelsta šilauogių lapai? Į šiuos ir kitus klausimus atsako specialistai.

„Kaip genėti obelis, slyvas, serbentus ir agrastus?“
Pagrindinis obelų genėjimas atliekamas anksti pavasarį. Vasarą iškerpami visi nuo pagrindinių šakų vertikaliai augantys ir per tankūs, per ilgi ūgliai. Didžiosios slyvų šakos pjaunamos pavasarį, o mažosios – nuėmus derlių. Agrastus ir serbentus geriausia retinti kasmet, nuskynus uogas. Pašalinamos per tankios, iki žemės nulinkusios ir susipynusios šakos. Krūmų centre turėtų likti atvira erdvė, kad derančios šakos gautų pakankamai šviesos. Jei reikia pašalinti daug ir storų vaiskrūmių šakų, tai geriau daryti pavasarį.

„Mūsų tvenkinys išdėtas akmenimis, o vandens lelijos pasodintos dėžėse, tarp substrato, tačiau lapai nuolat gelsta, o žiedai yra nedideli. Ką daryti, kad jos būtų gražios?“

Visos vandens lelijos turi augti tam tikrame, veislei tinkamame vandens gylyje. Jei per seklu ar vandens lygis svyruoja, jos skursta. Reikalingos papildomos trąšos arba dideli indai. Apžiūrėkite, ar ant lelijų nėra kenkėjų. Vasarą šiuos augalus gali pažeisti amarai.

„Ar galima obuolių išspaudas naudoti kaip trąšas ir mulčią?“
Obuolių išspaudas geriausia kompostuoti su kitomis sodo atliekomis arba tolygiai paskirsčius užkasti į žemę. Kaip mulčias jos atrodys labai negražiai, gali sukelti jautrių gėlių puvinį.

„Šiemet pradėjo ruduoti ir gelsti šilauogės lapai. Kodėl taip vyksta? Ką daryti?“
Šilauogės turi gauti pakankamai drėgmės ir trąšų, substratas turi būti purus ir rūgštus. Įvertinkite auginimo sąlygas, naudokite trąšas su mikroelementais.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 19, penktadienis.
  Saulė teka 07:56, leidžiasi 18:11.
  Mėnulis teka 16:53, leidžiasi 01:18.
  Mėnulis Žuvyse 23.20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 16 d.
  Geisvilas, Kleopatra, Laura, Izaokas, Karina.
  Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  Kiškiai rudenį laukuose ir soduose – bus šalta žiema.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082