Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kaip genėti vaismedžius ir vaiskrūmius?

Kaip teisingai genėti vaisius ir uogas dovanojančius augalus? Ar obuolių išspaudos tinka kaip mulčias? Kodėl gelsta šilauogių lapai? Į šiuos ir kitus klausimus atsako specialistai.

„Kaip genėti obelis, slyvas, serbentus ir agrastus?“
Pagrindinis obelų genėjimas atliekamas anksti pavasarį. Vasarą iškerpami visi nuo pagrindinių šakų vertikaliai augantys ir per tankūs, per ilgi ūgliai. Didžiosios slyvų šakos pjaunamos pavasarį, o mažosios – nuėmus derlių. Agrastus ir serbentus geriausia retinti kasmet, nuskynus uogas. Pašalinamos per tankios, iki žemės nulinkusios ir susipynusios šakos. Krūmų centre turėtų likti atvira erdvė, kad derančios šakos gautų pakankamai šviesos. Jei reikia pašalinti daug ir storų vaiskrūmių šakų, tai geriau daryti pavasarį.

„Mūsų tvenkinys išdėtas akmenimis, o vandens lelijos pasodintos dėžėse, tarp substrato, tačiau lapai nuolat gelsta, o žiedai yra nedideli. Ką daryti, kad jos būtų gražios?“

Visos vandens lelijos turi augti tam tikrame, veislei tinkamame vandens gylyje. Jei per seklu ar vandens lygis svyruoja, jos skursta. Reikalingos papildomos trąšos arba dideli indai. Apžiūrėkite, ar ant lelijų nėra kenkėjų. Vasarą šiuos augalus gali pažeisti amarai.

„Ar galima obuolių išspaudas naudoti kaip trąšas ir mulčią?“
Obuolių išspaudas geriausia kompostuoti su kitomis sodo atliekomis arba tolygiai paskirsčius užkasti į žemę. Kaip mulčias jos atrodys labai negražiai, gali sukelti jautrių gėlių puvinį.

„Šiemet pradėjo ruduoti ir gelsti šilauogės lapai. Kodėl taip vyksta? Ką daryti?“
Šilauogės turi gauti pakankamai drėgmės ir trąšų, substratas turi būti purus ir rūgštus. Įvertinkite auginimo sąlygas, naudokite trąšas su mikroelementais.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 24, sekmadienis.
  Saulė teka 07:20, leidžiasi 17:45.
  Mėnulis leidžiasi 09:40.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 19 d.
  Elmyra, Gedmantas, Goda, Livija, Motiejus (Matas).
  Šv. Motiejus, Vieversio diena. Estijos nepriklausomybės diena.
  Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite gūžines salotas, tręškite. Tikrinkite sėklų daigumą. Laistykite, purkškite augalus (neužmirškite spygliuočių). Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus, gyvatvores. Pjaukite ir skaldykite malkas.
  Iš visų paukštelių vieversys pirmasis parskrenda į gimtinę. Manyta, kad jam pasirodžius iki savo dienos, ilgokai dar bus šalta – paukštelis turės „atgulėti“. Jei vieversiukas pavėluos, pavasaris bus ankstyvas. Merginos tą dieną plaukų nešukuodavo – antraip vištos vasarą iškapstys daržus. Negalima ir miltų sijoti – pasėlius užpuls amaras. Iki Vyturio dienos reikėdavo suverpti visas vilnas. Sakydavo: „Skubykit verpt, parlėks vyturys – susuks kuodelį.“ Jei nori būti labai greitas, reikia Vieversio dieną du kartus apibėgti apie trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Apskritai ši diena daug kur laikyta pirmąja pavasario švente.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082