Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Darbai gruodį: pasigaminkime atramų augalams

Kai už lango trumpos tamsios dienos ir lauke gali pabūti neilgai, gurkšnojant žolelių arbatą neblogai yra pamąstyti, suskaičiuoti sodo darbų derlių. Prisiminkite, kaip sekėsi įgyvendinti šių metų planus, kas nepavyko ir kodėl, ką norite tęsti, o ką darytumėte visai kitaip. Planuokite ar pasigaminkite tai, ko reikės kitiems metams, pavyzdžiui, atramų augalams.
 


Pilnaviduriai stambiažiedžiai žoliniai bijūnai nuo žiedų svorio išlinksta, po lietaus netgi išgula. Dabar geriausia įsigyti 6–8 mm skersmens vielos ir iš jos pasidaryti žiedinių atramų. Žiedo skersmuo turi būti toks, kokia yra suaugusio kero apimtis. Jam užtenka trijų kojelių, kurių aukštis lygus kero aukščiui. Pavasarį, bijūnams pasiekus 30–40 cm aukštį, atramos įsmeigiamos į žemę ir jiems augant vis pakeliamos.
Jei kitam sezonui reikalingi žardeliai, įsigykite medžiagų ir turėdami laiko jas paruoškite. Šios atramos būtinos persikams, vynmedžiams, vijoklinėms rožėms, sausmedžiams, raganėms. Stulpams tinka mažiausiai 4 cm skersmens metaliniai vamzdžiai, nes mediniai greitai supūva. Jei žardelių aukštis apie 2 m ir juos reikia įkasti į žemę apie 50 cm, vamzdžių ilgis turi būti apie 2,5 m.
Paprasčiausias žardelis yra horizontaliai (kas 20–30 cm) tarp vamzdžių ištemptos arba prie kablio sienoje pritvirtintos vielos eilė. Vietoj vielos naudojamos ir kartelės. Jos sujungiamos viena su kita vertikaliai ir horizontaliai (arba įstrižai). Kartelės gali būti 1x2 cm storio, tarpai tarp jų – 20–25 cm. Tarp sienos ir bet kokio žardelio paliekamas 15–20 cm tarpas orui cirkuliuoti.

Šiuo metu verta paieškoti ir obeliskų. Jie gali būti sodo ir daržo puošmena, puikios atramos pentiniams, rožėms, piliarožėms, pupelėms, kvapiesiems pelėžirniams, sukučiams ir kitiems besivejantiems ir svyrantiems augalams. Obeliskai gaminami iš įvairių medžiagų: metalo, medžio, vytelių, metalo, virvelių. Forma ir konstrukcija priklauso nuo pastatų architektūros, sodo stiliaus, augalų aukščio ir jūsų skonio.

Taip pat turbūt esate atkreipę dėmesį į gabionus. Gabiònas (pranc. gabion < it. gabbione ‘didelis narvas’) – inžinerinis statinys, suprojektuotas kaip atraminė sienutė. Tai metalinio tinklo dėžė, pripildyta vienodo dydžio riedulių, stambios frakcijos skaldos. Užpildas gali būti granitas, kalkakmenis, trupintas betonas ar kitokia medžiaga.
Gabionus galima greitai, be specialių įgūdžių ar įrenginių pastatyti, užpildyti. Jie naudotini kuriant paminklus, kolonas, sėdimas vietas, atramines sieneles, sprendžiant teritorijos padalijimo klausimus, statant laisvai stovinčias perimetrines ar nuo triukšmo apsaugančias sienas (jos gali būti užpildytos žeme ir apsodintos). 

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Kovo 24, sekmadienis.
  Saulė teka 06:12, leidžiasi 18:40.
  Mėnulis teka 23:14, leidžiasi 08:02.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 21 d.
  Daumantas, Ganvilė, Gaudvilė, Sigutis.
  Tarptautinė tuberkuliozės diena.
  Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, žiedinius kopūstus, svogūnus laiškams. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082