Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kraštovaizdžio dizainas. 10 dažniausių klaidų

Priešingai, nei dažnai manoma, kurti kraštovaizdžio dizainą savarankiškai, be profesionalų – įmanomas dalykas. Bet yra keletas povandeninių akmenų, kurių gali nepastebėti pradedantys savamoksliai dizaineriai. Mes juos trumpai aptarsime šiame straipsnyje. Kruopščiai išnagrinėkite klaidas, kad galėtumėte siekti pačių geriausių rezultatų.

1. Nėra plano. Daugelis savamokslių kraštovaizdžio dizainerių iš karto veržiasi į kovą. Jie augalus sodina ten, kur yra vietos. Idealiausia pradėti nuo švaraus lapo, t. y. nusibraižyti sklypo planą ir stengtis jo laikytis. Jei to padaryti dėl kokių nors priežasčių neįmanoma, nusipieškite grubų eskizą, dalies sklypo planą.

2. Noras įveisti veją todėl, kad ją turi visi. Daugelis sodų šeimininkų daro šią klaidą. Jie galvoja, kad didelė veja – būtina gražaus sklypo sąlyga. Iš tiesų vejos atsirado gana neseniai. Išsiaiškinkite ir kitas galimybes. Galbūt po to visai nenorėsite didelės minkštos vejos.

3. Nepakankamai apgalvotos rudens spalvos. Pavasaris ir vasara – tai sezonai, į kuriuos naujokai dizaineriai kreipia didžiausią dėmesį. Tik kažkodėl jie pamiršta rudenį. O juk šis sezonas yra spalvingas tiems, kurie skiria laiko planavimui. Tegul jūsų sodas ir rudenį būna gražiai pasipuošęs.

4. Dažnai visiškai pamirštama žiema
. Beje, sodas šiuo metų laiku išties nuostabus – tereikia atskleisti jo grožį.

5. Vandens trūkumas.
Daugelis svajoja apie nuostabų sklypą ir mėgsta keliauti vasarą. Kaipgi laistyti augalus, jei nėra šeimininkų? Kartais galima paprašyti draugų ar giminaičių paslaugų, bet kam juos trukdyti. Geriau įrengti automatinę laistymo sistemą. Giminaičiai gali tiesiog ateiti prižiūrėti, kaip ji dirba.

6. Sodinukai ant yrančių kalvų.
Ar jūsų sklype yra kalva? Ar po lietaus dirva praranda gražų vaizdą, išskysta? Ar jūs bandėte pasodinti augalų, bet nepavyko? Deja, taip nutinka. Pirmiausia reikėtų išspręsti dirvos erozijos problemą. Tik tada įkaskite aptvarą ir imkitės sodinukų.

7. Dirbkite su tuo, ką turite. Gal jūsų dirva akmeninga? Gal daug pavėsio? O gal vasarą, per karščius, viskas išdega? Kai kuriais atvejais galite įveikti savo sklypo trūkumus. Kitais atvejais reikia ne kovoti su gamtos jėgomis, o plaukti pasroviui. Svarbiausia išsiaiškinti, kokių problemų kyla ir kokie galimi jų sprendimo būdai.

8. Jei netoliese gyvena kiškiai arba elniai, jie sugrauš augalus. Tą patį padaryti galėtų ir kai kurie kiti gyvūnai. Įsivaizduokite: jūs padirbėjote sklype, jį idealiai sutvarkėte – išrinkote vietas augalams, apgalvojote gėlynų ir erdvės santykį, įrengėte automatinę laistymo sistemą. Atėjo elnias ir suėdė dalį augalų. Arba kiškis, arba dar kas nors. Kartais į panašius dalykus reikėtų atsižvelgti. Pasvarstykite, gal reikia aklinos tvoros.

9. Ypač sunku dirbti, kai įrankiai yra apverktinos būklės.
Tai trumpiausias kelias į neveiksmingą darbą sode. Jei turite mažai vietos jiems saugoti, greičiausiai suversite į krūvą (pavyzdžiui, garažo kampe, kur net įsisprausti sunku). Taigi negalėsite greitai ir su malonumu susirasti reikalingo įrankio. Kuo ilgiau jis gulės krūvoje, tuo daugiau laiko iššvaistysite tuščiai.

10. Lengva pamiršti, kad sodas turi būti ne tik gražus, bet ir patogus. Kai kalbame apie kraštovaizdžio dizainą, pirmiausia į galvą ateina mintys apie estetiką, nors funkcionalumas yra svarbesnis. Jūsų sodas galėtų būti ne tik gražus, bet ir saugus.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Kovo 24, sekmadienis.
  Saulė teka 06:12, leidžiasi 18:40.
  Mėnulis teka 23:14, leidžiasi 08:02.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 21 d.
  Daumantas, Ganvilė, Gaudvilė, Sigutis.
  Tarptautinė tuberkuliozės diena.
  Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, žiedinius kopūstus, svogūnus laiškams. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082