Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Paruošiamieji darbai gėlyne vasario mėnesį

Nenumaldoma trauka ką nors sėti, sodinti, persodinti veržiasi it vulkanas. Nenuostabu, per žiemą išsiilgome darbų sode, gėlyne, nekantraujame džiaugtis pirmaisiais lapeliais ir žiedais. Tad būtina šį tą nuveikti būsimo grožio naudai.
 

Apžiūrime rūsyje saugomus daugiamečius augalus. Dar kartą patikriname jurginų ir begonijų šakniagumbius, kanų šakniastiebius ir kardelių gumbasvogūnius. Išmetame susirgusius, o sveikus apipurškiame fungicido tirpalu. Jei turime šviesią verandą, kurioje laikosi apie 15 °C temperatūra, kanas ir gumbines begonijas galime perkelti į vazonus. Kol ateis laikas sodinti lauke, jie jau turės nemažus lapus ar net pirmus žiedinius pumpurus – taip užsiauginsime anksti pražysiančius augalus.
Nešame iš rūsio chrizantemas. Vasario viduryje į šviesią patalpą atnešami ir į vazonus pasodinami motininių augalų kupstai. Po trijų savaičių jau galima skinti ir šaknydinti daigelius.
Perkame vienmečių ir daugiamečių gėlių sėklas. Kai kurias jų sėjame palaikę kelias dienas kambario temperatūroje. Laikas sėti nemezijas ir serenčius, kuriuos auginsime lauke, vazonuose ir konteineriuose. Vasarį pasėti pentiniai (Delphinium) pražys jau pirmaisiais metais.
Nuo šalčio saugome dygstančias gėles. Jei šilta, sode lapus pradeda leisti svogūninės gėlės. Norėdami apsaugoti daigelius nuo netikėtų šalčių, lysves pamulčiuojame sausais lapais, durpėmis ar pjuvenomis, ant viršaus uždedame eglišakių, po to užmetame sniego. Pavasarį, kai žemė atšils, apklotą nuimsime, pjuvenas ar durpes atsargiai nustumsime į tarpueilius.
Sėjame ilgos vegetacijos gėles. Šviesiame kambaryje vasario pradžioje, jei to nepadarėme sausį, sėjame visadžydes begonijas, lobelijas, žydrūnius, petunijas, raudonžiedžius šalavijus. Naudojame smulkų substratą – per sietelį persijotas durpes, sumaišytas su persijotu smėliu. Sėklų neužberiame, tik apipurškiame drungnu vandeniu. Dėžutes uždengiame stiklu ar permatoma plėvele. Daiginimas ir daigų priežiūra nelengvi, tad ne kiekvienas sodininkas ryžtasi pats to imtis.
Ruošiame pelargonijų, fuksijų ir kitų rūsyje per žiemą saugotų daugiamečių augalų sodinukus. Kerpame 6–8 cm ilgio stiebų atkarpas ir sodiname į dėžutes su komposto, smėlio ir durpių mišiniu (2 : 1 : 1), laikome šiltoje (18 °C) ir šviesioje patalpoje. Jos įsišaknys per dvi savaites. Šakneles turinčius sodinukus persodiname į vazonėlius po vieną ir nugnybiame viršūnes, kad pradėtų šakotis. Vėliau reguliariai tręšiame ir laistome, bet negenime, kad žiediniai pumpurai nesusiformuotų per vėlai.
Įsigykime naujo inventoriaus. Perkame: įvairių dydžių vazonus ir vazonėlius; substratus ir įvairius žemės mišinius; trąšas, gumines pirštines.
Remontuojame ir tvarkome seną inventorių: išplauname ir šiltu kalio permanganato tirpalu dezinfekuojame senus vazonus; taisome ravėtuvus, kauptukus, kastuvus, grėblius.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, šeštadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 21:47, leidžiasi 07:01.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 19 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Didysis šeštadienis. Kinų kalbos diena. Pasaulinė cirko diena.
  Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius ir žiedinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles, darykite gydomąsias pagalves. Negalima kirsti medžių, mušti sviesto, pilstyti antpilų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082