Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Darbai sode balandžio mėnesį

Smarkiai šildantys saulės spinduliai užkaboriuose tirpdo paskutinį sniegą, dirva džiūsta, skleidžiasi pirmi žali lapeliai ir spalvingi žiedai. Sodas atgyja.
 

* Reguliariai ir gausiai laistykime vazonuose augančius spygliuočius ir kitus daugiamečius augalus. Juos pradedame tręšti. Jei įmanoma, pakeiskime viršutinį substrato sluoksnį nauju. Visžalius augalus nuplaukime stipresne vandens srove, kad per žiemą ant lapų susikaupusios dulkės nesutrikdytų fotosintezės ir neatmuštų šviesos.
* Atlankomis dauginame vaiskrūmius ir dekoratyvinius augalus. Elastingus pirmamečius ūglius atlenkiame į 5 cm gylio griovelius ir, prismeigę V formos vielos smeigtukais, užberiame žeme. Sezono metu jie įsišaknys, ir rudenį galėsime nupjauti ir pasodinti naujoje vietoje.
* Balandžio pabaigoje sodiname žiemą paruoštus vynmedžių ir serbentų auginius. Virš žemės turi atsidurti tik vienas pumpuras. Žemę aplink gerai suslegiame ar sumindome. Tarp auginių užtenka palikti 8–10 cm tarpus. Kai jie prigyja ir pradeda augti, rudenį, pasodiname didesniais atstumais. Saugokime auginius nuo šalnų.
* Nupurškiame vaismedžius insekticidais ir fungicidais. Pirmą kartą tai darome, kai pradeda brinkti pumpurai ir skleistis pirmi lapeliai.
* Ravime vejoje augančias daugiametes piktžoles, pavyzdžiui, kiaulpienes (Taraxacum officinale), siauralapius gysločius (Plantago lanceolata). Geriau jas iškasti ilgu ir siauru kastuvėliu ar išrauti specialiu įrankiu. Kiaulpienių šaknų neišmeskite – jos tinka vaistams ir būtent dabar, kol bėga baltos sultys, kasamos, vytinamos ir džiovinamos. Jei veja didelė ir labai piktžolėta, geriau naudoti preparatus „Starane“ ar „Banvel“, kurie naikina dviskilčius augalus (dauguma piktžolių), bet nekenkia vienaskilčiams (vejos žolėms ir svogūninėms gėlėms).
* Jei nespėjome rudenį, dabar retiname vandens augalus. Laikas sumažinti lūgnių (Nuphar) ir vandens lelijų (Nymphaea) sąžalynus. Jei pernai šie augalai užėmė apie 1/3 tvenkinio paviršiaus, todėl dalį jų reikia išrauti. Žuvis galima pradėti maitinti, kai vandens temperatūra pakyla daugiau kaip 10 C.
* Mėnesio pradžioje veją patręšiame kompleksinėmis trąšomis. Kai žolė paauga, ją nupjauname. Šio darbo laikas dažnai sutampa su forsitijų (Forsythia) žydėjimu.
* Įveisiame naują veją. Sėklos patenka į drėgną žemę. Joms dygti palanki ir šį mėnesį vyraujanti temperatūra.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 21, sekmadienis.
  Saulė teka 06:02, leidžiasi 20:34.
  Mėnulis teka 23:07, leidžiasi 07:25.
  Mėnulis Šaulyje 18:59, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 19 d.
  Amalija, Anzelmas, Konradas.
  Šv. Velykos.
  Te prisikėlimo ryto spinduliai namus ir širdis pripildo tyros meilės, nuoširdaus džiaugsmo ir šeimos vienybės.
  Jei balandžio mėnuo šiltas, reikia tikėtis geros vasaros ir rudens.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082