Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2019 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Trumpai apie pilnavidurių viendienių priežiūrą

* Viendienės – nereiklios ir ištvermingos gėlės. Galioja taisyklė: geresnės sąlygos – gražesni ir gausesni žiedai. O pilnavidures viendienes reikėtų palepinti labiau už kitas.
* Pavasarį parduotuvėje įsigytas nesudygusias viendienių šaknis vėsioje vietoje galima laikyti 1–2 savaites. Kad neperdžiūtų, patarčiau jas iš karto išimti iš pakuotės, suvynioti į drėgnas samanas ir augimo padėtyje įstatyti į kokį nors vazonėlį arba dėžutę.
 

* Laikant šiltoje aplinkoje, viendienių šaknys pradeda dygti. Kartais ir parduotuvėje jų randame kreivai sudygusių. Bet kokias sudygusias gėles nieko nelaukiant reikia sodinti į vazonus. Jei daigas kreivas (šaknys pakuotėje gulėjo ant šono), pasodinkite jį šiek tiek įstrižai.
* Vazonuose viendienes laikykite nelabai šiltoje, šviesioje vietoje. Svarbiausia, kad jos būtų apsaugotos nuo šalnų. Gegužės pabaigoje atsargiai persodinkite į nuolatinę vietą gėlyne.
* Pilnavidurėms viendienėms reikia gan derlingos žemės ir atviros, saulėtos vietos. Jų žiedų grožis labai priklauso nuo auginimo sąlygų.
* Pirmaisiais metais parduotuvėje pirktos viendienės ne visada pražysta. Kraunamus žiedus netgi geriau yra išskinti, kad augalai labiau sutvirtėtų. Juk jie buvo iškasti, padalinti po vieną ir ilgai laikomi pakuotėse – po tokio streso turi atsigauti.
* Pirmą kartą pilnavidurės viendienės gali pražysti paprastais žiedais. Neskubėkite nusivilti ir kaltinti pardavėjų! Pirma, paprasti žiedai rodo kerų silpnumą – juk jie dar nepakankamai suvešėję. Antra, kai kurios veislės turi dalį nepilnavidurių žiedų. Kuo geresnės sąlygos – tuo jų mažiau. Praeis dar metai, ir viendienės atsiskleis visu grožiu.
* Tręšti viendienes reikėtų 2–3 kartus per metus: pirmą – anksti pavasarį, tvarkant gėlyną ir purenant po žiemos žemę, antrą – prieš žydėjimą (birželio pradžioje). Po žydėjimo, išpjovus žiedynkočius, verta jas patręšti dar kartą rudeninių trąšų mišiniu.
* Vienoje vietoje viendienės auga 5–10 metų, atsižvelgiant į veislės augumą ir priežiūrą. Kai keras sutankėja, pasidaro per didelis, prastėja žiedai – laikas persodinti ir išskirstyti. Atžalas nuo motininio kero galima atskirti pavasarį arba vasaros pabaigoje.
* Viendienės gan ištvermingos žiemą, bet plonas durpių sluoksnelis padeda geriau peržiemoti jaunoms atžaloms.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 21, sekmadienis.
  Saulė teka 06:02, leidžiasi 20:34.
  Mėnulis teka 23:07, leidžiasi 07:25.
  Mėnulis Šaulyje 18:59, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 19 d.
  Amalija, Anzelmas, Konradas.
  Šv. Velykos.
  Te prisikėlimo ryto spinduliai namus ir širdis pripildo tyros meilės, nuoširdaus džiaugsmo ir šeimos vienybės.
  Jei balandžio mėnuo šiltas, reikia tikėtis geros vasaros ir rudens.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082