Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 25 - Kitas »
Darbai gruodį: pasigaminkime atramų augalams
Kai už lango trumpos tamsios dienos ir lauke gali pabūti neilgai, gurkšnojant žolelių arbatą neblogai yra pamąstyti, suskaičiuoti sodo darbų derlių. Prisiminkite, kaip sekėsi įgyvendinti šių metų planus, kas nepavyko ir kodėl, ką norite ...  Toliau »
Koks lesalas tinka sparnuočiams?
Grūdai. Kai kurie paukščiai mielai pasilepintų įvairių augalų, ypač grūdinių, sėklomis. Pripylę į lesyklą kviečių, miežių, avižų, kukurūzų, linų sėmenų, sorų ir kitų kruopų priviliosite žvirblius, žaliukes, kitus grūdais mintančius paukščius. ...  Toliau »
Šviesūs arunkų debesėliai
Išvertus iš graikų kalbos žodis arynkos reiškia ‘ožio barzda’. Arunkai išvaizda (žiedynais, lapais) ir augimo sąlygomis (mėgsta pavėsį, drėgną ir derlingą dirvą) panašūs į kitus dekoratyvius ūksminius augalus ...  Toliau »
Gyvatvorės formavimas
Į krūmus kreipiame mažiau dėmesio nei į medžius. Ir visai be reikalo – juk jie, įdomiai iškarpyti, gali tapti ypač patraukliu sodo akcentu. O gyvatvorė – tai ne vien krūmų eilė. Lygi kaip siena šakelių žaluma užstos sodą nuo ...  Toliau »
Vaisinių ir uoginių augalų dekoracijos
Turbūt nerasime žmogaus, nemačiusio sode, miške ar lauke vešančių žemuogių, bruknių, spanguolių, serbentų, obelų, kriaušių, slyvų. Mes mėgstame šių augalų vaisius, gėrimės gražia lapija, gausiu žydėjimu, auginame savo sklypuose, ...  Toliau »
Krūmai – patikima apsauga nuo smalsuolių
Jeigu norite sode saugiai pasislėpti nuo smalsuolių akių, jūsų paslaugoms – augmenija. Už jų niekieno netrukdomi galėsite svajoti, mąstyti ir džiaugtis ramybe. Gyvosios širmos... Jas kurkite iš ilgaamžių, žiemai atsparių visžalių ...  Toliau »
GĖLYNAS: žiedai ir spygliuočių žaluma
Nuvytus lapams ir nužydėjus gėlėms, atkreipiame dėmesį į visžalius augalus. Tai jie puoš sodą iki sniego. Aukštesniųjų viršūnės dar ilgai kyšos iš pusnių. Lapkritį ir žiemą labiausiai žavimės spygliuočiais, drąsiai pasitinkančiais ...  Toliau »
Kaip pasislėpti nuo svetimų akių, triukšmo ir vėjo?
Visi svajoja sode atsipalaiduoti, pailsėti. Tik kaip tai padaryti, jei trukdo kaimynai? Kokią išeitį pasirenka sklypo šeimininkas? Dažniausiai sodas aklinai apjuosiamas mūrine, akmenine, betonine, plytine ar skydų tvora, spygliuočių gyvatvorėmis. ...  Toliau »
Darbai gėlyne lapkričio mėnesį
Lapkritį jau dažnas bambame dėl prasto oro: vieniems netinka šaltukas, kitiems – nuolatinis lietus, dar kitiems – šlapdriba... Bet nuotaikai pasitaisius, kibkime į darbą: pamulčiuokime svogūnines gėles, pridenkime rožes, sugrėbkime ...  Toliau »
Darbai sode lapkričio mėnesį
Ruduo ritasi į pabaigą... Vėlai aušta, anksti temsta. Dangus beveik nuolatos aptrauktas žemais pilkais debesimis. Dulkiantį lietų keičia šlapdriba arba sniegas. O sode darbų dar yra. Svarbiausias jų – tinkamas pasiruošimas žiemai. ...  Toliau »
Bijūnų ir kleomių miltligė
Paprastojo bijūno (Paeonia pergerina Mill.) ligos sukėlėjas miltenis yra Erysiphe paeoniae R.Y. Zheng & G.Q. Chen, o dygiosios kleomės (Cleome hassleriana (C. spinosa Jacq.) – E. cruciferarum Opiz ex L. Junell.   Rugpjūtį ant augalų ...  Toliau »
Kada genėti senus medžius?
Ruduo ar pavasaris – kada genėti senas obelis? Ar juka žiemą nenušals? Kaip elgtis, kai obelaitę užpuolė ligos? Į šiuos ir kitus klausimus apie sodo augalus ir jų priežiūrą atsako specialistai. „Mūsų sode auga kelios seniai ...  Toliau »
Keli komposto dėžės gamybos būdai (1 komentaras)
* Įprastinė kompostavimo dėžė – sukalta iš lentų. Ji turi būti be dugno, o šonuose svarbu palikti tarpų patekti orui. Dėžę pastatykite nuo tiesioginių saulės spindulių ir vėjo apsaugotoje vietoje. Nepamirškite padaryti dangčio. * ...  Toliau »
Akmeninis takas – tvirtas ir ilgaamžis
Truputis fantazijos – ir jūsų sodo takeliai, keliukai, aikštelės pavirs tikrais meno kūriniais. Galimybių papuošti aplinką įvairių rūšių akmenimis daug. Nėra gražesnio, natūraliau atrodančio tako už jais grįstą. Tiesus ...  Toliau »
Vis dar neįvertintoji medlieva: auginimo ypatumai
Ieškome naujų augalų kartais nevertindami to, ką turime pašonėje. Į šalčių nebijantį, neįnoringą augalą, pavasarį pasipuošiantį bites viliojančiais žiedais, vasarą nokinantį antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčias vitaminingas ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 25 - Kitas »

Šiandien

  Sausio 16, trečiadienis.
  Saulė teka 08:32, leidžiasi 16:26.
  Mėnulis teka 12:41, leidžiasi 02:48.
  Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis sausio 14 d.
  Leimantė, Marcelis, Marcelė, Norgailas, Utenis.
  Šaknų diena. Sėkite daržoves, gėles (pelargonijas, begonijas, fuksijas), kurių vegetacija ilgesnė. Jie turės tvirtas šaknis ir bus stiprūs, tačiau augs lėtai.
  Jei sausis su migla, tai vasara su lietučiu.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082