Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Mano sodyba
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 27 - Kitas »
Žalčialunkis – kvapnus pavasario šauklys
Kuo ilgiau užtrunka žiema, tuo labiau ilgimės pirmosios lapų žalumos, žiedų kvapų ir spalvų. Kovo mėnesį ar balandžio pradžioje dažniausiai jau džiaugiamės žiedadulkes barstančiais lazdynų ir alksnių žirginėliais, šlaitus auksu nutaškavusiais ...  Toliau »
Kas svarbu įrengiant lauko tualetą?
Visi žino, kas yra sodyba be patogumų. Dažniausiai tai reiškia, kad būnant joje teks naudotis lauko tualetu. Galite šypsotis, galite žiūrėti rimtai, bet, pasirodo, egzistuoja tualetų organizacija, kuri yra paskelbusi ir mini Tarptautinę ...  Toliau »
Viendienės – pritaikytos mūsų sodams
Sunku paaiškinti, kas traukia auginti viendienes? Gal priežastis slypi vainiklapių spalvoje, formoje, gal priežiūros paprastume? Bet daugelis sako, kad pradėję jas auginti, sustoti tiesiog negali... Šių dienų viendienių genetika ...  Toliau »
Vaismedžių genėjimas – prievolė ar būtinybė? (II)
Pirmoje straipsnio dalyje kalbėjome, kad genėti vaismedžius gali išmokti kiekvienas, tik svarbu tai daryti teisingai. Klaidų padės išvengti pagrindinių etapų išmanymas. Pirmuosius du etapus jau aptarėme, tęsiame toliau... 3 ...  Toliau »
Gencijonų priežiūros gudrybės
Gencijonai vertinami dėl išskirtinių sodrios spalvos žiedų, dekoratyvių lapų. Dauguma rūšių yra labai gražios, vertinamos tiek gėlininkų mėgėjų, tiek šios srities specialistų. Įvairių rūšių galima pamatyti botanikos soduose ...  Toliau »
Darbai sode vasario mėnesį
Žiema dar nesibaigė, bet kuo toliau, tuo mažiau apie ją galvojame, su nekantrumu laukiame, kada sėsime, sodinsime. Bet neskubinkime įvykių. Kad viskas rutuliotųsi sklandžiai, vasarį taip pat turime atlikti kai kuriuos darbus. Vasarį įvertiname ...  Toliau »
Paruošiamieji darbai gėlyne vasario mėnesį
Nenumaldoma trauka ką nors sėti, sodinti, persodinti veržiasi it vulkanas. Nenuostabu, per žiemą išsiilgome darbų sode, gėlyne, nekantraujame džiaugtis pirmaisiais lapeliais ir žiedais. Tad būtina šį tą nuveikti būsimo grožio naudai.   Apžiūrime ...  Toliau »
Ką mėgsta viendienės?
Viendienių poreikiai: * Vieta. Mėgsta saulę, bet pakenčia ir paunksmę, šešėlį. Labiausiai šiems augalams patinka išsklaidyta šviesa, t. y. lengvas medžių šešėlis. Geriausia juos auginti nusausintoje ...  Toliau »
Vaismedžių genėjimas – prievolė ar būtinybė? (I)
Dažnas sodininkas mėgėjas vaismedžių genėjimą supranta tiesiogiai – paėmiau pjūklą, sekatorių, nuėjau į sodą ir pjaunu, kerpu, lieju devintą prakaitą. Po darbo negaliu atitiesti nugaros 2–3 dienas, o ant rankų vien nuospaudos – taip ...  Toliau »
Planuokime gėlyną: tęstinumo ir kaitos svarba
Sodas – ideali vieta jaudinančioms daugiamečių augalų sekoms eksponuoti. Tai puiki erdvė kurti spalvų žaismą, žiedų įvairovę ir įstabų grožį. Straipsnyje – keli aspektai, į kuriuos verta įsiklausyti. Tęstinumas ir kaita Veisiant ...  Toliau »
Aplinką planuokite dabar. Pagrindiniai gero dizaino principai (II)
Žiema yra puikus metas įvertinti tai, ką sukūrėme pernai, kokias  idėjas įgyvendinome, ką dar norime realizuoti. Šaltuoju metų laiku galime skirti laiko planavimui: ką ir kaip sodinsime, kokias kompozicijas kursime, kokių žiedų ir spalvų norime ...  Toliau »
Gėlynas-upė – per sodą vilnijanti harmonija
Kurdami upę ar upelį pasitelkite ritmą. Svarbu sukelti įspūdį, kad jie tarsi vingiuoja per sodą. Pažymėkite tikslius vagos kontūrus. Upė atrodys įspūdingai, jei bus ne tarsi numesta, o turės krantą, sukurtą iš ornamentiškų, geriausia – ...  Toliau »
Jei rudenį nepasodinote tulpių...
Ką daryti, jei rudenį pamiršote pasodinti tulpių svogūnėlius? Kodėl slyvos kirmija ir nesulaukiate derliaus? Kodėl gervuogės neišaugina uogų? Į šiuos ir kitus sodininkų bei gėlių mylėtojų klausimus atsako specialistai. „Per ...  Toliau »
Auginame spygliuočius: augavietės ekologinės sąlygos
Egzotiniams spygliuočiams labai svarbios augavietės ekologinės sąlygos. Jos turi maksimaliai atitikti kiekvienos konkrečios rūšies ar formos poreikius dirvai ir jos mechaninei sudėčiai, derlingumui, drėgmei, pH, apšvietimui ir t. t.   Iš ...  Toliau »
Aplinką planuokite dabar. Pagrindiniai gero dizaino principai (I)
Kokie sodybos šeimininko lūkesčiai pasodinus augalą? Jie svarbūs todėl, kad aplinka prisipildo spalvų. Tačiau augalai vaidina daugybę vaidmenų, atlieka įvairias funkcijas. Tad labai svarbios visos jų savybės bei tinkamas planavimas. Gero dizaino ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 27 - Kitas »

Šiandien

  Kovo 26, antradienis.
  Saulė teka 07:07, leidžiasi 19:44.
  Mėnulis teka 00:30, leidžiasi 08:57.
  Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 21 d.
  Arbutas, Emanuelis, Liudgardas, Teklė, Feliksas, Laimis, Vydmantė.
  Vaisių diena. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus, ridikėlius. Tręškite augalus, auginančius vaisius virš žemės, vežkite mėšlą. Jei nešąla, skiepykite, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  Kai po žiemos avily mažai negyvų bičių – užderės grikiai.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082