Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 11
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 24 - Kitas »
Apie jurginų auginimą trumpai
* Jurginų gumbai lauke sodinami gegužės viduryje, sudygsta per 2–3 savaites. * Daiginami ir ankstyvam pražydinimui ruošiami jurginai laikomi šiltnamyje. Lauke jie sodinami tik po šalnų. * Augančius jurginus reikia laiku palaistyti, ...  Toliau »
GĖLYNAS: vasara tęsiasi jurginų žieduose
Vasara pasibaigė, bet ne gėlynų grožis. Daug žiedų dar džiugina sodininkus. Bobų vasaros laukdami sodus puošia kardeliai, ratiliai, vienmetės ir neprilygstamieji jurginai. Pastarieji galėtų rimtai konkuruoti su rožėmis tiek puošnumu, tiek ...  Toliau »
Susirgo rožės, ką daryti?
Kaip gelbėti susirgusias rožes? Ar blogai, jei rudenį rododendras ruošiasi pražysti? Kaip persodinti seną bijūną? Į šiuos ir daug kitų klausimų apie lauke auginamas gėles atsako specialistai. „Praėjusiais metais pasodintos mano ...  Toliau »
Rudens darbai avietyne: sodiname ir prižiūrime
Sodriai raudonos avietės masina svaiginančiu kvapu ir gardžiu skoniu. Nenuostabu, kad nuo krūmelių skinti ir ragauti jas mėgsta ne tik mažieji. Bet kad turėtume gausų derlių, tenka pasistengti. Kada sodinti? Ogi kada tik norite, nors ir ištisus ...  Toliau »
Aviečių sodinimas: keli svarbūs dalykai
Rugsėjo–spalio mėnesiais yra daugiau galimybių nusipirkti kokybiškų sodinukų. Šiuo metu įmanoma rasti ir vaismedžių, ir uogakrūmių. Ką reikia žinoti, planuojant sodinti avietes?   Vieta. Prieš įsigydami pirmąjį krūmelį ...  Toliau »
Sausmedžių kvapai ir spalvos
Šiaurės pusrutulyje auga apie 200 sausmedžių (Lonicera L.) rūšių, iš jų viena – paprastasis sausmedis – dažna ir Lietuvos miškuose, pamiškėse. Tai vasaržaliai ir visžaliai krūmai bei lianos. Tokį pavadinimą ...  Toliau »
Šilokai – nelepūs sausumos mėgėjai
Šiloko (Sedum L.) genčiai priklauso apie 400 rūšių, kurios savaime auga nederlingose, sausose, akmenuotose dirvose, uolėtose vietose beveik visoje Europoje, vidutinio klimato Azijos zonose, Tolimuosiuose Rytuose, Japonijoje, Kinijoje, Šiaurės ...  Toliau »
Darbai sode rugsėjo mėnesį
Rugsėjis kvapnus nuo prinokusių obuolių ir žydinčių viržių, spalvingas skaisčiu geltoniu besidažančiais medžių lapais ir ryškiais putinų, šermukšnių, erškėtuogių, raugerškių, ožekšnių, dekoratyvinių obelų vaisiais. ...  Toliau »
Darbai gėlyne rugsėjo mėnesį
Atsisveikiname su plačia žiedų spalvų palete. Nors širdį dar glosto dailios jurginų ir kitų ištvermingiausių gėlių galvos, jau turime pasirūpinti gėlyno gyventojomis prieš žiemą. Rugsėjo pradžioje sodybos tebemirguliuoja įvairiaspalviais ...  Toliau »
Ką turėtume žinoti pirkdami tulpių svogūnėlius?
Svarbiausi klausimai, kurie neduoda ramybės perkant tulpes, yra keli. Ar spalva, forma, kvapas (kai kurios veislės kvapnios, kitos – ne) derės prie esamų augalų? Ar tulpė sukraus stambų, gražų žiedą? Vis dėlto, ko gero, didžiausias nerimas – ...  Toliau »
Tulpių sodinimo ypatumai
Ar norėtumėte, kad kitą pavasarį jūsų sode būtų šiek tiek daugiau spalvų, o širdis stipriau plaktų laukiant naujų žiedų? Tuomet pirmyn – sodinkite svogūninius augalus. Tegul tulpių žydėjimas atveria sezoną.   *Sodinimo laikas. ...  Toliau »
Dygiosios slyvos paslaptis
Dygiosios slyvos (Prunus spinosa) – kiek naudos jie gali duoti mūsų sodams? Nemažai. Aptarkime, kuo dygiosios slyvos vertingos ir kaip jas galima panaudoti. Sutvirtins šlaitus ir apgins Dygiosios slyvos – plačiai besikerojantys ...  Toliau »
Kaip surinkti pelargonijų sėklas?
Ar galima surinkti pelargonijų sėklas? Kodėl džiūsta jurginai? Iš kur samanos orchidėjų vazonėlyje? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėlių auginimą atsako specialistai. „Ar galima pačiam surinkti sėklas iš svyrančių pelargonijų? ...  Toliau »
Grybai sode: ką apie juos žinome?
Sodininkas, puoselėdamas savo sodą, jaučiasi pilnateisiu jo šeimininku ir įsivaizduoja, kad jo žemėje gali augti tik tai, kas pageidaujama. Tačiau yra organizmų, kuriems nesvarbu, ar tai yra miškas, ar pieva, ar parkas, ar sodas. Nesvarbu, ...  Toliau »
Noriu auginti šilauoges, ką turiu žinoti?
Kokių poreikių turi šilauogės? Kodėl gausiai žydėjusi vyšnia užmezga tik kelis vaisius? Kodėl parudavo pušelės? Į šiuos ir kitus klausimus apie sodo augalus atsako specialistai. „Noriu įsiveisti šilauogių. ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 24 - Kitas »

Šiandien

  Lapkričio 19, pirmadienis.
  Saulė teka 07:57, leidžiasi 16:11.
  Mėnulis teka 15:15, leidžiasi 02:36.
  Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Dainotas, Matilda, Rimgaudė.
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, rinkti derlių, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus. Rinkite šaltalankių, šermukšnių vaisius. Sukausčius dirvą gruodui, pamulčiuokite svogūnines, kitas daugiametes gėles. Jei nepasodinote žieminių česnakų, kuo greičiau tai padarykite. Iš karto juos užpilkite 5–7 cm storio durpių, pjuvenų ar medžių lapų sluoksniu. Nepalanku tręšti, pradėti džiovinti vaisius, prieskonines žoleles.
  Jei rudenį gausūs rūkai ir medžiai šerkšnija – kiti metai bus geri.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082