Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Mano sodyba
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 27 - Kitas »
Žiedų žvakių nušviestas sodas
Paimkite į rankas bet kurią sodo knygą ir atsivertę prie kiekvieno augalo aprašo rasite jo aukštį nurodantį skaičių. Turbūt esate pastebėję, kad dauguma krūmų ir medžių didesni nei 1 m, bet kai kalba pasisuka apie daugiamečius žolinius augalus, ...  Toliau »
Aukštaūgių augalų vieta sode
Daugelio žolinių augalų žiedynai apvalaini arba ovalūs. Gėlyne susodinote tik tokius? Tokiu atveju jis atrodys kaip spalvingas kratinys. Vis tiek manote, kad jūsų gėlynas žavingas? Tada atsitraukite toliau ir dar kartą apžvelkite sodą – įsitikinsite, ...  Toliau »
Vaisinių ir uoginių augalų dekoracijos (II)
Tęsiame temą apie krūmų vaidmenį sode. Tai ir ryškios, gražiai žydinčios, dekoratyvių lapų dėmės, ir gyvatvorės, ir pavieniai augalai įdomių formų ir spalvų lajomis, žieve, labai gražiais žiedais ar vaisiais. Pasiaiškinkime toliau, kokias ...  Toliau »
Vaisinių ir uoginių augalų dekoracijos
Apie dekoratyvinėje sodininkystėje naudojamus krūmus lyg ir viskas pasakyta. Rožės, alyvos, jazminai – kaipgi be jų?! O štai šaltalankiai, serbentai, agrastai – jau daržas. Ar iš tiesų taip ir yra? Krūmų vaidmuo yra didžiulis... Dygliuotieji ...  Toliau »
Kraštovaizdžio dizainas. 10 dažniausių klaidų
Priešingai, nei dažnai manoma, kurti kraštovaizdžio dizainą savarankiškai, be profesionalų – įmanomas dalykas. Bet yra keletas povandeninių akmenų, kurių gali nepastebėti pradedantys savamoksliai dizaineriai. Mes juos trumpai ...  Toliau »
GĖLYNAS: po sniegu ir virš sniego
Sniego patalas lyg lengva skraistė užkloja sodą ir paslepia lapus, žemus krūmelius, žolę. Žiūri į lygų baltą lauką, ir neaišku, kur veja, kur gėlynas. O gal kupstai gali kyšoti iš po sniego? Žinoma, ne žiedai, o tik visžaliai augalai ...  Toliau »
Iš tolo akį traukiantys ožekšniai
Ožekšniai – maži medeliai ir krūmai, besidriekiantys ir netgi laipiojantys augalai, dauguma vasaržaliai, bet nemažai ir visžalių. Pavasarį ir vasaros pradžioje ožekšniai nelabai pastebimi tiek natūraliose augavietėse, tiek želdynuose ...  Toliau »
Liepsnojantys ožekšniai: kas jiems patinka?
Lotyniškas ožekšnio genties vardas Euonymus kildinamas iš senovės graikų kalbos ir reiškia ‘geras vardas’. Manoma, kad taip išreikštas ironiškas požiūris į šį truputį nuodingą augalą. ...  Toliau »
Vaišės sparnuočiams: ko negalima duoti?
Daugelis žinome, kad šaltuoju metų laiku paukščius reikia palepinti grūdais, lašinukais, sėklomis ir pan. Vis dėlto turime žinoti, koks maistas paukščiams netinka. Labai svarbu, kad jūsų pateikiamas lesalas nebūtų sūdytas, ...  Toliau »
Darbai sode gruodį
Gruodis – pirmas žiemos mėnuo. Jo pradžioje mūsų gamta pasipuošia šerkšno blyksniais, o vėliau įsisupa į akinamo baltumo apdarus. Šiuo metu ryškiausias spygliuočių grožis. Šerkšnas ar sniegas pabrėžia ...  Toliau »
Darbai gruodį: pasigaminkime atramų augalams
Kai už lango trumpos tamsios dienos ir lauke gali pabūti neilgai, gurkšnojant žolelių arbatą neblogai yra pamąstyti, suskaičiuoti sodo darbų derlių. Prisiminkite, kaip sekėsi įgyvendinti šių metų planus, kas nepavyko ir kodėl, ką norite ...  Toliau »
Koks lesalas tinka sparnuočiams?
Grūdai. Kai kurie paukščiai mielai pasilepintų įvairių augalų, ypač grūdinių, sėklomis. Pripylę į lesyklą kviečių, miežių, avižų, kukurūzų, linų sėmenų, sorų ir kitų kruopų priviliosite žvirblius, žaliukes, kitus grūdais mintančius paukščius. ...  Toliau »
Šviesūs arunkų debesėliai
Išvertus iš graikų kalbos žodis arynkos reiškia ‘ožio barzda’. Arunkai išvaizda (žiedynais, lapais) ir augimo sąlygomis (mėgsta pavėsį, drėgną ir derlingą dirvą) panašūs į kitus dekoratyvius ūksminius augalus ...  Toliau »
Gyvatvorės formavimas
Į krūmus kreipiame mažiau dėmesio nei į medžius. Ir visai be reikalo – juk jie, įdomiai iškarpyti, gali tapti ypač patraukliu sodo akcentu. O gyvatvorė – tai ne vien krūmų eilė. Lygi kaip siena šakelių žaluma užstos sodą nuo ...  Toliau »
Vaisinių ir uoginių augalų dekoracijos
Turbūt nerasime žmogaus, nemačiusio sode, miške ar lauke vešančių žemuogių, bruknių, spanguolių, serbentų, obelų, kriaušių, slyvų. Mes mėgstame šių augalų vaisius, gėrimės gražia lapija, gausiu žydėjimu, auginame savo sklypuose, ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 27 - Kitas »

Šiandien

  Kovo 24, sekmadienis.
  Saulė teka 06:12, leidžiasi 18:40.
  Mėnulis teka 23:14, leidžiasi 08:02.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 21 d.
  Daumantas, Ganvilė, Gaudvilė, Sigutis.
  Tarptautinė tuberkuliozės diena.
  Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, žiedinius kopūstus, svogūnus laiškams. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082