Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 3
Mano sodyba
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 27 - Kitas »
Krūmai – patikima apsauga nuo smalsuolių
Jeigu norite sode saugiai pasislėpti nuo smalsuolių akių, jūsų paslaugoms – augmenija. Už jų niekieno netrukdomi galėsite svajoti, mąstyti ir džiaugtis ramybe. Gyvosios širmos... Jas kurkite iš ilgaamžių, žiemai atsparių visžalių ...  Toliau »
GĖLYNAS: žiedai ir spygliuočių žaluma
Nuvytus lapams ir nužydėjus gėlėms, atkreipiame dėmesį į visžalius augalus. Tai jie puoš sodą iki sniego. Aukštesniųjų viršūnės dar ilgai kyšos iš pusnių. Lapkritį ir žiemą labiausiai žavimės spygliuočiais, drąsiai pasitinkančiais ...  Toliau »
Kaip pasislėpti nuo svetimų akių, triukšmo ir vėjo?
Visi svajoja sode atsipalaiduoti, pailsėti. Tik kaip tai padaryti, jei trukdo kaimynai? Kokią išeitį pasirenka sklypo šeimininkas? Dažniausiai sodas aklinai apjuosiamas mūrine, akmenine, betonine, plytine ar skydų tvora, spygliuočių gyvatvorėmis. ...  Toliau »
Darbai gėlyne lapkričio mėnesį
Lapkritį jau dažnas bambame dėl prasto oro: vieniems netinka šaltukas, kitiems – nuolatinis lietus, dar kitiems – šlapdriba... Bet nuotaikai pasitaisius, kibkime į darbą: pamulčiuokime svogūnines gėles, pridenkime rožes, sugrėbkime ...  Toliau »
Darbai sode lapkričio mėnesį
Ruduo ritasi į pabaigą... Vėlai aušta, anksti temsta. Dangus beveik nuolatos aptrauktas žemais pilkais debesimis. Dulkiantį lietų keičia šlapdriba arba sniegas. O sode darbų dar yra. Svarbiausias jų – tinkamas pasiruošimas žiemai. ...  Toliau »
Bijūnų ir kleomių miltligė
Paprastojo bijūno (Paeonia pergerina Mill.) ligos sukėlėjas miltenis yra Erysiphe paeoniae R.Y. Zheng & G.Q. Chen, o dygiosios kleomės (Cleome hassleriana (C. spinosa Jacq.) – E. cruciferarum Opiz ex L. Junell.   Rugpjūtį ant augalų ...  Toliau »
Kada genėti senus medžius?
Ruduo ar pavasaris – kada genėti senas obelis? Ar juka žiemą nenušals? Kaip elgtis, kai obelaitę užpuolė ligos? Į šiuos ir kitus klausimus apie sodo augalus ir jų priežiūrą atsako specialistai. „Mūsų sode auga kelios seniai ...  Toliau »
Keli komposto dėžės gamybos būdai (1 komentaras)
* Įprastinė kompostavimo dėžė – sukalta iš lentų. Ji turi būti be dugno, o šonuose svarbu palikti tarpų patekti orui. Dėžę pastatykite nuo tiesioginių saulės spindulių ir vėjo apsaugotoje vietoje. Nepamirškite padaryti dangčio. * ...  Toliau »
Akmeninis takas – tvirtas ir ilgaamžis
Truputis fantazijos – ir jūsų sodo takeliai, keliukai, aikštelės pavirs tikrais meno kūriniais. Galimybių papuošti aplinką įvairių rūšių akmenimis daug. Nėra gražesnio, natūraliau atrodančio tako už jais grįstą. Tiesus ...  Toliau »
Vis dar neįvertintoji medlieva: auginimo ypatumai
Ieškome naujų augalų kartais nevertindami to, ką turime pašonėje. Į šalčių nebijantį, neįnoringą augalą, pavasarį pasipuošiantį bites viliojančiais žiedais, vasarą nokinantį antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčias vitaminingas ...  Toliau »
Nuodingos gražuolės – karpažolės
Karpažolės (Euphorbia L.) – karpažolinių (Euphorbiaceae) šeimos vienmečiai ir daugiamečiai žoliniai augalai. Ši gentis gausi: ją sudaro daugiau nei 2 000 rūšių, paplitusių visame pasaulyje, kurios labai skirtingos. Didžioji ...  Toliau »
Vaismedžių genėjimas: nuostabioji palmetė
Palmetei prireiks kietos konstrukcijos, sudarytos iš vertikalių stulpų ir tarp jų įtemptų lynų arba vielos. Formuoti pradedame nesišakojantį sodinuką. Jį nukerpame virš sveikos akutės, 5–10 cm aukščiau už žemiausią horizontalią ...  Toliau »
Vaismedžių genėjimas: kordono formavimas
Beveik visi vaismedžiai formuojami norint pagerinti derlių, bet mes apžvelgsime tik tų formų augalus, kurie ne tik gerai dera, bet ir įdomiai atrodo dėl griežtumo. Jų kūrimas ir palaikymas reikalauja nuolatinio darbo.   Obelis ir kriaušes ...  Toliau »
Sodo visžaliai – visus metus aplinkai suteikiantys gyvybės
Visžalius augalus atpažinti paprasta: tereikia žiemą žvilgtelėti į sodą ir išsiaiškinti, kurie numetė lapus, o kurie – ne. Tik nereikėtų užmiršti, kad ne visų jų lapai atrodo gražiai. Kai kurie pasislėpę, sugniuždyti sniego ...  Toliau »
Kodėl raganė nepražydo? (3 komentarai)
Kodėl anksčiau žydėjusi raganė šįmet nenudžiugino žiedais? Kada iškasti kardelius? Kaip sėti krūminio bijūno sėklas? Ar rudenį rožes galima tręšti mėšlu? Kaip greitai pražydinti krūmines chrizantemas? Į šiuos ir kitus ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 27 - Kitas »

Šiandien

  Kovo 24, sekmadienis.
  Saulė teka 06:12, leidžiasi 18:40.
  Mėnulis teka 23:14, leidžiasi 08:02.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 21 d.
  Daumantas, Ganvilė, Gaudvilė, Sigutis.
  Tarptautinė tuberkuliozės diena.
  Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, žiedinius kopūstus, svogūnus laiškams. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082