Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 25 - Kitas »
Blakėžudės – pavėsio „žvakės“
Blakėžudės (Cimicifuga) – stambūs, ilgaamžiai pavėsio augalai, priklausantys vėdryninių (Ranunculaceae) šeimai. Jų šaknų nuoviras seniau buvo naudojamas blakėms naikinti, todėl šią gentį Karlas Linėjus ir pavadino Cimicifuga. ...  Toliau »
Lapuočių augalų formavimo menas
Iš lapuočių įmanoma išauginti ne tik taisyklingas gyvatvores ar „žaliuosius ekranus“ – žardines formas. Į aukštus stiebus įskiepytos svyruoklinės formos gali virsti žaliuojančiais skėčiais arba pavėsinėmis – ...  Toliau »
Apie jurginų auginimą trumpai
* Jurginų gumbai lauke sodinami gegužės viduryje, sudygsta per 2–3 savaites. * Daiginami ir ankstyvam pražydinimui ruošiami jurginai laikomi šiltnamyje. Lauke jie sodinami tik po šalnų. * Augančius jurginus reikia laiku palaistyti, ...  Toliau »
GĖLYNAS: vasara tęsiasi jurginų žieduose
Vasara pasibaigė, bet ne gėlynų grožis. Daug žiedų dar džiugina sodininkus. Bobų vasaros laukdami sodus puošia kardeliai, ratiliai, vienmetės ir neprilygstamieji jurginai. Pastarieji galėtų rimtai konkuruoti su rožėmis tiek puošnumu, tiek ...  Toliau »
Susirgo rožės, ką daryti?
Kaip gelbėti susirgusias rožes? Ar blogai, jei rudenį rododendras ruošiasi pražysti? Kaip persodinti seną bijūną? Į šiuos ir daug kitų klausimų apie lauke auginamas gėles atsako specialistai. „Praėjusiais metais pasodintos mano ...  Toliau »
Rudens darbai avietyne: sodiname ir prižiūrime
Sodriai raudonos avietės masina svaiginančiu kvapu ir gardžiu skoniu. Nenuostabu, kad nuo krūmelių skinti ir ragauti jas mėgsta ne tik mažieji. Bet kad turėtume gausų derlių, tenka pasistengti. Kada sodinti? Ogi kada tik norite, nors ir ištisus ...  Toliau »
Aviečių sodinimas: keli svarbūs dalykai
Rugsėjo–spalio mėnesiais yra daugiau galimybių nusipirkti kokybiškų sodinukų. Šiuo metu įmanoma rasti ir vaismedžių, ir uogakrūmių. Ką reikia žinoti, planuojant sodinti avietes?   Vieta. Prieš įsigydami pirmąjį krūmelį ...  Toliau »
Sausmedžių kvapai ir spalvos
Šiaurės pusrutulyje auga apie 200 sausmedžių (Lonicera L.) rūšių, iš jų viena – paprastasis sausmedis – dažna ir Lietuvos miškuose, pamiškėse. Tai vasaržaliai ir visžaliai krūmai bei lianos. Tokį pavadinimą ...  Toliau »
Šilokai – nelepūs sausumos mėgėjai
Šiloko (Sedum L.) genčiai priklauso apie 400 rūšių, kurios savaime auga nederlingose, sausose, akmenuotose dirvose, uolėtose vietose beveik visoje Europoje, vidutinio klimato Azijos zonose, Tolimuosiuose Rytuose, Japonijoje, Kinijoje, Šiaurės ...  Toliau »
Darbai sode rugsėjo mėnesį
Rugsėjis kvapnus nuo prinokusių obuolių ir žydinčių viržių, spalvingas skaisčiu geltoniu besidažančiais medžių lapais ir ryškiais putinų, šermukšnių, erškėtuogių, raugerškių, ožekšnių, dekoratyvinių obelų vaisiais. ...  Toliau »
Darbai gėlyne rugsėjo mėnesį
Atsisveikiname su plačia žiedų spalvų palete. Nors širdį dar glosto dailios jurginų ir kitų ištvermingiausių gėlių galvos, jau turime pasirūpinti gėlyno gyventojomis prieš žiemą. Rugsėjo pradžioje sodybos tebemirguliuoja įvairiaspalviais ...  Toliau »
Ką turėtume žinoti pirkdami tulpių svogūnėlius?
Svarbiausi klausimai, kurie neduoda ramybės perkant tulpes, yra keli. Ar spalva, forma, kvapas (kai kurios veislės kvapnios, kitos – ne) derės prie esamų augalų? Ar tulpė sukraus stambų, gražų žiedą? Vis dėlto, ko gero, didžiausias nerimas – ...  Toliau »
Tulpių sodinimo ypatumai
Ar norėtumėte, kad kitą pavasarį jūsų sode būtų šiek tiek daugiau spalvų, o širdis stipriau plaktų laukiant naujų žiedų? Tuomet pirmyn – sodinkite svogūninius augalus. Tegul tulpių žydėjimas atveria sezoną.   *Sodinimo laikas. ...  Toliau »
Dygiosios slyvos paslaptis
Dygiosios slyvos (Prunus spinosa) – kiek naudos jie gali duoti mūsų sodams? Nemažai. Aptarkime, kuo dygiosios slyvos vertingos ir kaip jas galima panaudoti. Sutvirtins šlaitus ir apgins Dygiosios slyvos – plačiai besikerojantys ...  Toliau »
Kaip surinkti pelargonijų sėklas?
Ar galima surinkti pelargonijų sėklas? Kodėl džiūsta jurginai? Iš kur samanos orchidėjų vazonėlyje? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėlių auginimą atsako specialistai. „Ar galima pačiam surinkti sėklas iš svyrančių pelargonijų? ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 25 - Kitas »

Šiandien

  Sausio 22, antradienis.
  Saulė teka 08:24, leidžiasi 16:37.
  Mėnulis teka 18:22, leidžiasi 09:19.
  Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis sausio 21 d.
  Anastazas, Asta, Nastė, Vincas, Vincenta, Vincė, Džiugas
  Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  Šaltas sausis žemdirbiams paguoda.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082