Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 3
Mano sodyba
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - ... 27 - Kitas »
Rudens darbai avietyne: sodiname ir prižiūrime
Sodriai raudonos avietės masina svaiginančiu kvapu ir gardžiu skoniu. Nenuostabu, kad nuo krūmelių skinti ir ragauti jas mėgsta ne tik mažieji. Bet kad turėtume gausų derlių, tenka pasistengti. Kada sodinti? Ogi kada tik norite, nors ir ištisus ...  Toliau »
Aviečių sodinimas: keli svarbūs dalykai
Rugsėjo–spalio mėnesiais yra daugiau galimybių nusipirkti kokybiškų sodinukų. Šiuo metu įmanoma rasti ir vaismedžių, ir uogakrūmių. Ką reikia žinoti, planuojant sodinti avietes?   Vieta. Prieš įsigydami pirmąjį krūmelį ...  Toliau »
Sausmedžių kvapai ir spalvos
Šiaurės pusrutulyje auga apie 200 sausmedžių (Lonicera L.) rūšių, iš jų viena – paprastasis sausmedis – dažna ir Lietuvos miškuose, pamiškėse. Tai vasaržaliai ir visžaliai krūmai bei lianos. Tokį pavadinimą ...  Toliau »
Šilokai – nelepūs sausumos mėgėjai
Šiloko (Sedum L.) genčiai priklauso apie 400 rūšių, kurios savaime auga nederlingose, sausose, akmenuotose dirvose, uolėtose vietose beveik visoje Europoje, vidutinio klimato Azijos zonose, Tolimuosiuose Rytuose, Japonijoje, Kinijoje, Šiaurės ...  Toliau »
Darbai sode rugsėjo mėnesį
Rugsėjis kvapnus nuo prinokusių obuolių ir žydinčių viržių, spalvingas skaisčiu geltoniu besidažančiais medžių lapais ir ryškiais putinų, šermukšnių, erškėtuogių, raugerškių, ožekšnių, dekoratyvinių obelų vaisiais. ...  Toliau »
Darbai gėlyne rugsėjo mėnesį
Atsisveikiname su plačia žiedų spalvų palete. Nors širdį dar glosto dailios jurginų ir kitų ištvermingiausių gėlių galvos, jau turime pasirūpinti gėlyno gyventojomis prieš žiemą. Rugsėjo pradžioje sodybos tebemirguliuoja įvairiaspalviais ...  Toliau »
Ką turėtume žinoti pirkdami tulpių svogūnėlius?
Svarbiausi klausimai, kurie neduoda ramybės perkant tulpes, yra keli. Ar spalva, forma, kvapas (kai kurios veislės kvapnios, kitos – ne) derės prie esamų augalų? Ar tulpė sukraus stambų, gražų žiedą? Vis dėlto, ko gero, didžiausias nerimas – ...  Toliau »
Tulpių sodinimo ypatumai
Ar norėtumėte, kad kitą pavasarį jūsų sode būtų šiek tiek daugiau spalvų, o širdis stipriau plaktų laukiant naujų žiedų? Tuomet pirmyn – sodinkite svogūninius augalus. Tegul tulpių žydėjimas atveria sezoną.   *Sodinimo laikas. ...  Toliau »
Dygiosios slyvos paslaptis
Dygiosios slyvos (Prunus spinosa) – kiek naudos jie gali duoti mūsų sodams? Nemažai. Aptarkime, kuo dygiosios slyvos vertingos ir kaip jas galima panaudoti. Sutvirtins šlaitus ir apgins Dygiosios slyvos – plačiai besikerojantys ...  Toliau »
Kaip surinkti pelargonijų sėklas?
Ar galima surinkti pelargonijų sėklas? Kodėl džiūsta jurginai? Iš kur samanos orchidėjų vazonėlyje? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėlių auginimą atsako specialistai. „Ar galima pačiam surinkti sėklas iš svyrančių pelargonijų? ...  Toliau »
Grybai sode: ką apie juos žinome?
Sodininkas, puoselėdamas savo sodą, jaučiasi pilnateisiu jo šeimininku ir įsivaizduoja, kad jo žemėje gali augti tik tai, kas pageidaujama. Tačiau yra organizmų, kuriems nesvarbu, ar tai yra miškas, ar pieva, ar parkas, ar sodas. Nesvarbu, ...  Toliau »
Noriu auginti šilauoges, ką turiu žinoti?
Kokių poreikių turi šilauogės? Kodėl gausiai žydėjusi vyšnia užmezga tik kelis vaisius? Kodėl parudavo pušelės? Į šiuos ir kitus klausimus apie sodo augalus atsako specialistai. „Noriu įsiveisti šilauogių. ...  Toliau »
GĖLYNAS: laukinukų poreikiai sode
Laukinės gėlės soduose atrodo nepaprastai dailiai, ypač kai sudaro kompozicijas su čia augančiomis puošniomis sodų gėlėmis. Bet laukinukės turi ir savų poreikių. Kokių? Kas nebijo pavėsio? Daug miško gėlių gali augti šešėlingose ...  Toliau »
GĖLYNAS: sodus puošia laukinukai
Jau rašėme apie natūraliai Lietuvoje augančias daugiamečių gėlių rūšis, tinkamas auginti gėlynuose. Gal jos nėra tokios puošnios, kaip introdukuotos rūšys, tačiau puikiai prisitaikiusios augti mūsų klimato sąlygomis. Pasodintos ...  Toliau »
Darbai gėlyne rugpjūčio mėnesį
Kiek spalvų dar vis puošia sodus, nors rugpjūtį jau kartais ir šalnos bando pakąsti įvairiomis spalvomis spindinčius gėlynus. Pasirūpinkime tinkamai mūsų kiemus puošusiomis gėlėmis! Rugpjūtį sodybos pradeda tviskėti geltonai, ...  Toliau »
« Ankstesnis - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - ... 27 - Kitas »

Šiandien

  Kovo 24, sekmadienis.
  Saulė teka 06:12, leidžiasi 18:40.
  Mėnulis teka 23:14, leidžiasi 08:02.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 21 d.
  Daumantas, Ganvilė, Gaudvilė, Sigutis.
  Tarptautinė tuberkuliozės diena.
  Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, žiedinius kopūstus, svogūnus laiškams. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082