Daržas
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - Kitas »
N Apie ką praneša dėmėti braškių lapai?
Braškių lapų ligos iš pradžių atrodo nereikšmingos, tačiau jų reikšmė bendram braškyno sveikatingumui yra labai didelė, nes augalus pažeidus sutrinka fotosintetiniai procesai.   Braškių šviesmargė ...  Toliau »
N Agurkų auginimas daržo lysvėje
Paprastai kalbame apie agurkų auginimą šiltnamiuose, bet juk jie puikiai auga ir daržo lysvėje! Ką reikia žinoti, auginant šias daržoves po atviru dangumi?   Agurkus galima sėti ir į daržo lysvę. Jų auginimas lauke mažai kuo skiriasi ...  Toliau »
N Daržovių draugystė IV
Ką sodinti šalia salotų? Su kuo „nesutaria“ svogūnai? O kaip su žirniais – ką dera įkurdinti jų kaimynystėje? Daržovių draugystės išmanymas padeda sulaukti gausesnio ir sveikesnio derliaus. Salotos. Gūžinės ir lapinės ...  Toliau »
Jei braškės pūva...
Kekerinis, arba pilkasis, puvinys (sukėlėjas Botrytis cinerea) visiems augintojams yra gerai žinomas ir puikiai atpažįstamas. Be braškių, jis pūdo ir kitas uogas (avietes, serbentus, agrastus, žemuoges), daržoves ir dekoratyvinius augalus. Ši ...  Toliau »
Jei agurkams trūksta maisto medžiagų...
Agurkai savo išvaizda mums praneša, kokių maisto medžiagų stokoja.   * Kai agurkai auga smailais galais, jiems reikia daugiau azoto. * Jei vaisiai prie kotelių suplonėja, būna panašūs į kriaušes, ant lapų atsiradę ...  Toliau »
Trumpai apie agurkų tręšimą
* Per vegetaciją maisto medžiagų agurkams reikia nevienodai, mažiausiai – augimo pradžioje. Pertręštoje dirvoje jie netgi prasčiau auga. Daugiausia maisto medžiagų (80 proc.) šios daržovės sunaudoja žydėdamos ir derėdamos (liepos pabaiga ...  Toliau »
Daržovių draugystė III
Tęsiame temą apie daržovių draugystę lysvėje. Kas draugauja, o kas nelabai? Ką naudinga sodinti šalia, o ką verčiau atskirti dideliu atstumu? Pomidorai. Kai kas pomidorus laiko tikrais egoistais ir mano, kad jiems į porą niekas netinka. ...  Toliau »
Braškių pašaknio ligos
Braškės labai jautrios įvairioms pašaknio ligoms, kuriomis suserga pasodintos į netinkamą dirvą su aukštu gruntiniu vandeniu ar kai susiformuoja mažytės lomos, kur po didelių liūčių, pavasario polaidžio stovi vanduo ir šiaip ...  Toliau »
Daržovių draugystė II
Alelopatija – vienų augalų poveikis kitiems, kurį daro jų išskiriamos medžiagos. Juk nuo seno žinoma, kad negalime daržovių sodinti bet kaip, nes kai kuri kaimynystė yra nepageidaujama. Tęsiame temą apie daržovių draugystę. Česnakai. Atrodo, ...  Toliau »
Tinkamai suformuoti agurkai gausiau derės
Karpyti reikia ne visų veislių agurkus. Globos labiau reikalauja vėlyvieji, turintys daugiau vyriškųjų (be užuomazgų) nei moteriškųjų žiedų.   Pasodinus šiltnamyje, po 4–5 dienų, agurkai špagatu pririšami ...  Toliau »
Agurkų auginimas: svarbu reguliuoti laistymą ir vėdinimą
Laistymo dažnumą lemia oras, dirvožemio fizinės savybės ir augalų vystymosi fazės. Iki žydėjimo agurkai laistomi retai, bet gausiai šiltu (apie 25 ºC) vandeniu pirmoje dienos pusėje. Tuomet jie auga lėčiau, bet susiformuoja daugiau žiedų. ...  Toliau »
Braškyno priežiūra: ką svarbu žinoti?
Štai ir nutirpo sniegas braškyne. Kol kas aplink kerelius labai šlapia. Tad kada gi pradėti tvarkyti lysves, kad braškės kuo greičiau sustiprėtų ir imtų kaupti jėgas naujam derliui išauginti? Neskubėkime jų judinti. ...  Toliau »
Darbai darže balandžio mėnesį
Balandį daug laiko skiriame paūgėjusiems daržovių daigeliams, taip pat vis dar sėjame, sodiname, pikuojame...   * Sodiname ankstyvąsias bulves. Sulaukę šiltų dienų gražius daigelius išleidusius šakniagumbius galime sodinti ...  Toliau »
Daržovių draugystė (1 komentaras)
Chemijai sodininkai vis dažniau užtrenkia duris. Ekologiškos trąšos ir apsaugos priemonės, sėjomaina, gera augalų kaimynystė – prielaidos gyventi sveikiau. Planuojant daržo lysves, svarbu žinoti, kurias daržoves sodinti greta, o kurias ...  Toliau »
Agurkų sodinimas: kada ir kaip?
Nešildomame šiltnamyje agurkai sodinami nuo gegužės vidurio. Jeigu oras šaltas, tai daryti patariama vėliau – gegužės trečiąjį dešimtadienį. Daigai sodinami į dirvožemį, įšilusį iki 16 ºC. Jie turi būti sveiki, ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - Kitas »
Nuoroda į puslapį: www.sodospalvos.lt/Darzas