Namai

  Pasidaryk pats: advento vainikas

Apskritas vainikas simbolizuoja amžinybę, todėl ne veltui pasirenkamas ypatingoms progoms (adventui, Kalėdoms ir kt.) pažymėti. Advento vainikas nuo kitų skiriasi savitu atributu – keturiomis žvakėmis. Vis naujos žvakės deginimas kiekvienos advento savaitės sekmadienį – tai savotiškas ritualas, kviečiantis susiburti šeimos narius, pamąstyti ir susikaupti.

Kuo skiriasi advento ir Kalėdų vainikai?

Skirtinga advento ir Kalėdų vainikų simbolika lemia ir jų išvaizdos skirtumus. Advento vainikai turėtų perteikti rimtį, susikaupimą, tad juos kuriant verčiau naudoti natūralias medžiagas, švelnesnes, pastelines spalvas, atsisakyti rėksmingų, blizgančių detalių. Kalėdų vainike priešingai – gali atsirasti daugiau žaismingų motyvų, dirbtinių medžiagų, šerkšno, sniego, žvilgančių bumbulų. Per Kalėdas advento laikotarpiu sudegintas žvakes patartina pakeisti šiek tiek ryškesnėmis, spalvingesnėmis.

Daugiau natūralumo

Vainikų pagrindui ir dekorui tinka pačios įvairiausios medžiagos. Šiandien floristikos parduotuvės siūlo daugybę karkasų. Tai ir floristinės kempinės, ir šieno karkasai, ir metalinės formos. Tačiau žmogui, mėgstančiam viską daryti pačiam, visai nesunku sukurti vainiką iš gamtoje randamų medžiagų. Paprasčiausia – iš storo kartono iškirpti vainiko pagrindą, jį apsukti šienu (lanksčiomis šakomis ar kita, netgi dirbtine medžiaga) ir apvynioti tvirtu siūlu ar vielute.
Tokį karkasą galima dekoruoti labai įvairiai – pasirinkta medžiaga visiškai uždengiant pagrindą ar paliekant matomų vietelių (jei jis išvaizdus). Detalės tvirtinamos įvairiomis priemonėmis: karštais klijais, viela arba smeigtukais. Gyvoms medžiagoms tiks floristinė kempinė. Į ją sukaišiojus spygliuočių ar kitų augalų šakeles, vainiką reikės nuolat laistyti.
Advento vainikui rekomenduojama naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų: pušies, eglės, kėnio, sedulų šakelių, kankorėžių, žilvičių, samanų, tošies ir kt. Kiek modernesnius, tačiau taip pat natūraliai atrodančius vainikus galima sukurti iš obuolių ar kitų vaisių, apklijuoti prieskoniais, džiovintais vaisiais ir kt.

Vieta žvakėms

Žvakėms įstatyti galima įsigyti specialių laikiklių, ypač jei jos bus ne vainiko viduryje, bet pritvirtintos prie jo šono. Laikiklių nesunku ir patiems pasidaryti iš vielos. Vainiko viduryje žvakes galima įstatyti ir į senus buteliukus ar stiklinaites, juos priklijavus karštais klijais. Tik nepamirškite tinkamai užmaskuoti.

Tinkamiausios vietos vainikams eksponuoti


Labai populiaru vainikus kabinti ant durų – tai svetingumo ženklas, maloniai nuteikiantis atklydusį svečią. Be abejo, jis bus be žvakių. Kitos vietos vainikui – palangė, stalas, po šviestuvu. Papuošti galima netgi sodybos vartus. Vainikui naudokite tokias medžiagas, kurios išsilaikys iki Trijų karalių šventės.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti
Nuoroda į puslapį: www.sodospalvos.lt/Namai-2662-N_Pasidaryk_pats_advento_vainikas