Sodas
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 27 - Kitas »
N Kada genėti brugmansiją?
Koks geriausias laikas genėti brugmansiją? Kada skiepyti alyvas? Kaip elgtis, kai vaismedžius apgraužė neklaužados zuikiai? Šie ir kiti klausimai apie sodo augalus. Atsako specialistai.   „Jau norėčiau nugenėti ir persodinti ...  Toliau »
N Spygliuočių sodinimo ypatumai
* Iš anksto pažymimos ar bent jau numatomos sodinimo vietos. Duobės kasamos didesnės, sudarant augalams kuo geresnes augimo sąlygas. Medžių sodinukams jų gylis turi būti 0,5–0,6 m, o skersmuo parenkamas atsižvelgiant į šaknų gumulo ...  Toliau »
N Sodo planas: nuo ko pradėti?
Sodą galite užveisti patys arba pagalbos paprašykite medelyno darbuotojų. Abiem atvejais, jeigu nesikreipsite į želdinimo specialistus, jums reikės nusibraižyti smulkų planą. Iš pradžių nusipieškite sklypo eskizą, tada jame pavaizduokite ...  Toliau »
Šilkmedis: gal pavyks užsiauginti?
Norint pasisėti šilkmedžių, užteks ir kelių vaisių. Atskirkite sėklas nuo minkštimo. Jos smulkios, ilgai laikyti negalima – daigios būna dvejus metus. Geriausiai dygsta vasaros pabaigoje surinktos, per žiemą stratifikuotos sėklos.   , Kokias ...  Toliau »
Raudonžiedis kryžmenis vilioja drugelius
Kryžmenis (Phuopsis (A. Grisebach) Hook. f.) – raudinių (Rubiaceae) šeimos daugiametis žolinis augalas. Gentyje yra tik viena rūšis – raudonžiedis kryžmenis (Ph. stylosa (Trin.) B. D. Jackson.), anksčiau vadintas svyrančiąja ...  Toliau »
Ar gėlių sodmenys pavasario sulauks sveiki?
Gėlių šakniagumbius, gumbasvogūnius per žiemą dažniausiai pažeidžia įvairūs grybų ir bakterijų sukelti puviniai. Infekcija patenka iš dirvos ir žiemą sandėliuose padaro didelių nuostolių. Nuo sergančių apsikrečia sveiki, ir liga plisdama ...  Toliau »
Kaip teisingai paruošti sodinamąją medžiagą?
Ligoms pasireikšti didelės įtakos turi laikymo sąlygos. Netinkamai laikant galima prarasti net ir sveiką sodinamąją medžiagą. Mažiau apkrėsti šakniagumbiai ir gumbasvogūniai pasodinti suželia, augalai auga, tačiau vasarą pastebėsite įvairių ...  Toliau »
Darbai sode kovo mėnesį
Nors pagal kalendorių pirma pavasario diena ateina su kovu, ne visada ji pavasariškai atrodo sode. Bet kuriuo atveju kovas – tai didžiosios mobilizacijos mėnuo, kai ruošiame substratus, sėjame sėklas, genime medžius ir krūmus, daliname ...  Toliau »
Darbai gėlyne kovo mėnesį
Su pavasariu prasideda sujudimas gėlynuose: rūpinamės besikalančiais daigeliais, nuimame žiemos apsaugas, sėjame, genime, tręšiame... Pateikiame svarbiausių darbų gėlyne sąrašą, kad kas nors neliktų pamiršta. * Darome tvarką ...  Toliau »
Gero dizaino principai: spalva – vienas svarbiausių sodybos dizaino elementų (II)
Tęsiame straipsnį apie spalvų svarbą sodo dizaino kontekste. Pirmą straipsnio dalį rasite čia. Gera kaimynystė Augalus veikia ir kaimynai. Pavyzdžiui, balti gėlynai ar kampeliai, kuriuose daug šviesių žiedų ir pilkos lapijos, atrodo itin ...  Toliau »
Vegetatyvinis spygliuočių dauginimas
Skiepijamos dažniausiai įvairios žemesniais ar aukštesniais medžiais augančios spygliuočių dekoratyvinės formos, kurių negalima padauginti sėklomis: melsvaspyglės, pilkaspyglės, geltonspyglės, koloniškos, glaustašakės, svyruoklinės ...  Toliau »
Spygliuočių dauginimas sėklomis
Šiuo būdu dekoratyvinių augalų medelynuose dauginamos visos spygliuočių medžių ir krūmų rūšys, subrandinančios pilnavertes, daigias sėklas. Taip rekomenduojama dauginti ir kai kurias dekoratyvines formas: kėnių ir eglių melsvaspygles, pilkaspygles, ...  Toliau »
Gero dizaino principai: spalva – vienas svarbiausių sodybos dizaino elementų
Spalvos dažniausiai mums asocijuojasi su augalų deriniais, tačiau iš tikrųjų statiniai (sienos, sienelės, tvoros), takai taip pat nuspalvina aplinką. Galbūt jums patinka kokios nors spalvos, bet jos visiškai nedera prie sodo visumos? Turite ...  Toliau »
Žalčialunkis – kvapnus pavasario šauklys
Kuo ilgiau užtrunka žiema, tuo labiau ilgimės pirmosios lapų žalumos, žiedų kvapų ir spalvų. Kovo mėnesį ar balandžio pradžioje dažniausiai jau džiaugiamės žiedadulkes barstančiais lazdynų ir alksnių žirginėliais, šlaitus auksu nutaškavusiais ...  Toliau »
Kas svarbu įrengiant lauko tualetą?
Visi žino, kas yra sodyba be patogumų. Dažniausiai tai reiškia, kad būnant joje teks naudotis lauko tualetu. Galite šypsotis, galite žiūrėti rimtai, bet, pasirodo, egzistuoja tualetų organizacija, kuri yra paskelbusi ir mini Tarptautinę ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 27 - Kitas »
Nuoroda į puslapį: www.sodospalvos.lt/Sodas