Sodas
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 28 - Kitas »
N Apie pilnavidurių lelijų priežiūrą trumpai...
Pilnaviduriai žiedai patraukia žvilgsnį greičiau nei paprasti. Kartais net kyla noras suskaičiuoti žiedlapius. Tačiau dažniausiai tiesiog norime gėrėtis nepaprastai dailiai išsiskleidusiomis lelijomis.   * Pavasarį parduotuvėse įsigytus ...  Toliau »
Viskas apie magnolijų auginimą
Ar žinote, kad vieni seniausių žiedinių augalų buvo magnolijos (Magnolia) – randama 95 milijonų metų amžiaus šios šeimos atstovų fosilijų? Šiandien jos žavi savo išskirtiniu grožiu, o norintys jas auginti vis klausia, ...  Toliau »
Trumpai apie pilnavidurių viendienių priežiūrą
* Viendienės – nereiklios ir ištvermingos gėlės. Galioja taisyklė: geresnės sąlygos – gražesni ir gausesni žiedai. O pilnavidures viendienes reikėtų palepinti labiau už kitas. * Pavasarį parduotuvėje įsigytas nesudygusias viendienių ...  Toliau »
Darbai gėlyne balandžio mėnesį
Balandis – labai darbingas mėnuo. Daug dėmesio skiriame paūgėjusiems rožėms, daugiametėms gėlėms, svogūniniams augalams.   * Mėnesio pabaigoje jau galima sodinti kardelius, jurginus. Tinkamiausia vieta – šilta, apsaugota ...  Toliau »
Darbai sode balandžio mėnesį
Smarkiai šildantys saulės spinduliai užkaboriuose tirpdo paskutinį sniegą, dirva džiūsta, skleidžiasi pirmi žali lapeliai ir spalvingi žiedai. Sodas atgyja.   * Reguliariai ir gausiai laistykime vazonuose augančius spygliuočius ir kitus ...  Toliau »
Kada sodinti spygliuočius?
Pats palankiausias tiek spygliuočių, tiek lapuočių medžių ir krūmų sodinimo laikas yra ankstyvas pavasaris, vos iš žemės išėjus pašalui. Mūsų šalyje taip atsitinka paskutinėmis kovo dienomis arba balandžio mėnesio pradžioje. ...  Toliau »
Sodo planas: ką esame numatę medžiams?
Medžių paieška yra jaudinantis ir įdomus momentas. Jie sudaro sodo griaučius. Senukų atsikratyti ar juos palikti? Dauguma suvokiame, kad mūsų gyvenimas per trumpas ir vargu ar pamatysime medžius visiškai suaugusius, suvešėjusius. ...  Toliau »
Kada genėti brugmansiją?
Koks geriausias laikas genėti brugmansiją? Kada skiepyti alyvas? Kaip elgtis, kai vaismedžius apgraužė neklaužados zuikiai? Šie ir kiti klausimai apie sodo augalus. Atsako specialistai.   „Jau norėčiau nugenėti ir persodinti ...  Toliau »
Spygliuočių sodinimo ypatumai
* Iš anksto pažymimos ar bent jau numatomos sodinimo vietos. Duobės kasamos didesnės, sudarant augalams kuo geresnes augimo sąlygas. Medžių sodinukams jų gylis turi būti 0,5–0,6 m, o skersmuo parenkamas atsižvelgiant į šaknų gumulo ...  Toliau »
Sodo planas: nuo ko pradėti?
Sodą galite užveisti patys arba pagalbos paprašykite medelyno darbuotojų. Abiem atvejais, jeigu nesikreipsite į želdinimo specialistus, jums reikės nusibraižyti smulkų planą. Iš pradžių nusipieškite sklypo eskizą, tada jame pavaizduokite ...  Toliau »
Šilkmedis: gal pavyks užsiauginti?
Norint pasisėti šilkmedžių, užteks ir kelių vaisių. Atskirkite sėklas nuo minkštimo. Jos smulkios, ilgai laikyti negalima – daigios būna dvejus metus. Geriausiai dygsta vasaros pabaigoje surinktos, per žiemą stratifikuotos sėklos.   , Kokias ...  Toliau »
Raudonžiedis kryžmenis vilioja drugelius
Kryžmenis (Phuopsis (A. Grisebach) Hook. f.) – raudinių (Rubiaceae) šeimos daugiametis žolinis augalas. Gentyje yra tik viena rūšis – raudonžiedis kryžmenis (Ph. stylosa (Trin.) B. D. Jackson.), anksčiau vadintas svyrančiąja ...  Toliau »
Ar gėlių sodmenys pavasario sulauks sveiki?
Gėlių šakniagumbius, gumbasvogūnius per žiemą dažniausiai pažeidžia įvairūs grybų ir bakterijų sukelti puviniai. Infekcija patenka iš dirvos ir žiemą sandėliuose padaro didelių nuostolių. Nuo sergančių apsikrečia sveiki, ir liga plisdama ...  Toliau »
Kaip teisingai paruošti sodinamąją medžiagą?
Ligoms pasireikšti didelės įtakos turi laikymo sąlygos. Netinkamai laikant galima prarasti net ir sveiką sodinamąją medžiagą. Mažiau apkrėsti šakniagumbiai ir gumbasvogūniai pasodinti suželia, augalai auga, tačiau vasarą pastebėsite įvairių ...  Toliau »
Darbai sode kovo mėnesį
Nors pagal kalendorių pirma pavasario diena ateina su kovu, ne visada ji pavasariškai atrodo sode. Bet kuriuo atveju kovas – tai didžiosios mobilizacijos mėnuo, kai ruošiame substratus, sėjame sėklas, genime medžius ir krūmus, daliname ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 28 - Kitas »
Nuoroda į puslapį: www.sodospalvos.lt/Sodas