Sodas

  Kaip pasislėpti nuo svetimų akių, triukšmo ir vėjo?

Visi svajoja sode atsipalaiduoti, pailsėti. Tik kaip tai padaryti, jei trukdo kaimynai? Kokią išeitį pasirenka sklypo šeimininkas? Dažniausiai sodas aklinai apjuosiamas mūrine, akmenine, betonine, plytine ar skydų tvora, spygliuočių gyvatvorėmis. Daugelis mėgsta visžalius augalus, bet juk žiemą sode retai užsibūnama. Gyvatvorės, žiemai nubarstančios lapus, tamsiuoju metu geriau praleidžia šviesą ir sukuria jaukesnę atmosferą. Jos įdomesnės už vienodo aukščio visžalių augalų eiles, rėminančias visą sklypą, ar dar blogiau – pasodintos visuose keturiuose sodo kampuose.
 

Vis dėlto kartais negelbėja ir aklinos sienos. Sodas gali būti rojus – rami, nuo gatvės triukšmo ir bruzdesio izoliuota vieta, tačiau kartais netgi čia nėra privatumo. Juk kaimynai visiškai arti. Be to, dauguma sodų būna atviri smalsioms akims, nes juos juosiančios tvoros gana retos arba žemos.
Nedidelės pertvaros sukuriamos greitai. Juk net ir mažame sode rūpi paslėpti ne tik sandėliuką, komposto krūvą ar šiukšlių konteinerį, bet ir jaukią poilsio vietą, vaikų žaidimų aikštelę, pirties kubilą, terasą. Be tradicinių tvorų ir visžalių gyvatvorių, naudokite paprastesnes, lengvesnes priemones: širmas, sieneles, tvoreles, treliažus, pergoles ir kt.
Medinės ar metalinės sienelės, širmos gali būti žemesnės už tvoras, įvairesnio aukščio, raštų. Jos erdvę suskaido įdomiau, praktiškiau. Be to, tokios pertvaros greitai įrengiamos. Tiesiog sugalvojai, nusipirkai, sumontavai, ir sodas jau atrodo kitaip. Tik rinkdamiesi sieneles, atkreipkite dėmesį į medienos rūšį. Pušis mažiau atspari krituliams, greičiau dūlėja. Ilgaamžiškesnis yra ąžuolas.
Kūrybiškai įrengtos pertvaros paslėps nepageidaujamus vaizdus nuo smalsuolių ir bus puikus fonas augalams, teiks jaukumo, apsaugos poilsio kampelius nuo vėjo, šiek tiek mažins triukšmą ir dulkių kiekį.
Nepamirškite, kad pertvaras galima kurti ne tik aplink sodą, bet ir jame. Pavyzdžiui, vijokliais apaugusios pergolės suteiks aplinkai vaizdingumo, struktūriškumo ir pridengs kiemą.
Medinių rąstų sienelė gali saugoti poislio suolelius nuo pašalinių akių ir sudaryti užuovėją.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti
Nuoroda į puslapį: www.sodospalvos.lt/Sodas-2639-N_Kaip_pasislepti_nuo_svetimu_akiu_triuksmo_ir_vejo