Sodas

  Aplinką planuokite dabar. Pagrindiniai gero dizaino principai (I)

Kokie sodybos šeimininko lūkesčiai pasodinus augalą? Jie svarbūs todėl, kad aplinka prisipildo spalvų. Tačiau augalai vaidina daugybę vaidmenų, atlieka įvairias funkcijas. Tad labai svarbios visos jų savybės bei tinkamas planavimas. Gero dizaino sode labai svarbus yra augalo dydis, jo proporcijos, forma ir tekstūra. Pristatome porą gero dizaino principų.

Tinkamų augalų pasirinkimas


Daugumai žmonių, savarankiškai projektuojančių sodą, didžiausias išbandymas yra augalų paieška. Atrodytų, nuvažiavai į prekybos aikštelę ir prisikrovei pilną vežimėlį. Sutikite, ne vienas esame prisipirkę krūvą patikusių augalų. Pradžioje labai svarbu, kas bus lyderiai, t. y. sodybos dizaino pagrindas. Kiekvienas augalas savitas, kiekvienos sodybos dirva ir ją supanti aplinka skirtingos, kiekvienas kampelis apšviestas vis kitaip. Idealu, jei augalą esate matę ne tik nuotraukoje, bet ir kieno nors sodyboje. Svarbu įsitikinti, ar jis jums tikrai patinka ir tinka: kaip ir kada keičiasi žiedai, kokie lapai, kokios spalvos įvairiais metų laikais.
Viena iš pagrindinių aplinkos dizaino kūrėjų naujokų nesėkmių – augalų kolekcija. Ji nebūtinai padaro sodą stilingą ir gražų.

Dydis ir proporcijos


Projektuojant želdynus svarbus ne augalų rūšių skaičius, o jų pagrindinės savybės: dydis ir proporcijos, formos, tekstūra, spalva. Aukštis ir plitimas į šalis gali turėti labai didelės įtakos sodybos vaizdui ir nuotaikai. Kai augalai per dideli, erdvė aplink namus būna uždara ir klaustrofobiška, o kai per maži – ji atrodo per daug atvira ir neapsaugota nuo smalsuolių akių. Be to, augalų dydis turi atitikti pastatų proporcijas, sodybos dydį.
Sodyba harmoninga, kai želdynai siejasi tarpusavyje ir yra proporcingi vienas kitam tiek dydžiu, tiek augalų skaičiumi. Stenkitės sukurti skirtingo aukščio ir efektų pusiausvyrą bei ritmą. Pavyzdžiui, nusprendėte augalą pasodinti vienoje tako pusėje. Kitoje pusėje turėtų augti tokio pat aukščio ir skersmens augalas (nebūtinai tos pačios rūšies ar veislės). Didelį krūmą atsvers mažesni. Jų turėsite pasodinti keletą, galbūt 3 ar 5.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti
Nuoroda į puslapį: www.sodospalvos.lt/Sodas-2693-N_Aplinka_planuokite_dabar_Pagrindiniai_gero_dizaino_principai_(I)