• spalio 4 d., Trečiadienis

Variuotis šeriuotasis - Acalypha hispida

Variuočių (Acalypha) gentyje yra apie 450 rūšių – visžalių medžių, krūmų ir žolių, paplitusių atogrąžų ir paatogrąžių srityse. Šeriuotasis variuotis (A. hispida) auga Ramiojo vandenyno salose. Ten pasiekia iki 3,5 m aukštį ir žydi beveik visus metus, ypač gausiai vasarą. Žiedynai – 40–50 cm ilgio nusvirusios cilindriškos ryškiai raudonos pūkuotos varpos. Dėl gražių, ypač margų lapų auginamas margasis variuotis (A. wilkesiana), bet jo žiedynai – kuklūs.

Variuočiai kilę iš atogrąžų, namuose jiems reikia šiltos vietos. Vasarą temperatūra turi būti 22–24 ºC, o žiemą neturi nukristi žemiau 16–18 ºC. Ypač kenksmingi staigūs jos svyravimai, skersvėjai.

Bet kurios rūšies ar veislės variuočius auginkite labai gerai apšviestoje vietoje. Tai ypač svarbu margus lapus turinčioms veislėms – nuo ryškios šviesos lapai bus sodresnių spalvų. Tik vidurvasarį kenkia tiesioginiai vidurdienio saulės spinduliai.

Visus metus laistomi reguliariai, kad žemė vazonuose būtų truputį drėgna. Dėl vandens pertekliaus pradeda pūti šaknys, o perdžiūvus žemei nukrenta lapai. Rudenį ir žiemą laistomi saikingai, bet neleidžiama perdžiūti žemei. Vanduo – minkštas, kambario temperatūros ar 2–3 ºC šiltesnis.

Pavasarį ir vasarą, kas 1–2 savaites, tręšiama kompleksinėmis trąšomis. Rudenį tai daroma rečiau, žiemą ir visai nebereikia.

Variuočiai nemėgsta sauso šildomų patalpų oro. Siekiant palaikyti pastovią drėgmę, geriausia šalia padėti padėklų su vandeniu, drėgnais kiminais.

Auga sparčiai. Kasmet ūgliai ištįsta nuo 30 iki 70 cm. Bet neleiskite variuočiui peraugti: senos šakos apatinėje dalyje lieka be lapų. Išryškinkite medelio kamieną, o lają karpykite kiekvieną pavasarį. Nugenėti augalai gausiai šakojasi.

Jauni variuočiai persodinami kasmet, senesni – kas 2–3 metus, pavasarį. Sodinami į derlingą, puveningą ir laidžią žemę. Tinka lapinės ir kompostinės žemės mišiniai su durpėmis ir smėliu (vienodomis dalimis). Būtinas drenažo skluoksnelis.

Variuočiai – labai gražūs, bet nuodingi augalai. Jų sultys gali sudirginti odą, todėl genint ar persodinant būtina mūvėti pirštines.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius