• rugsėjo 29 d., Antradienis

Variuotis šeriuotasis - Acalypha hispida

Variuočių (Acalypha) gentyje yra apie 450 rūšių – visžalių medžių, krūmų ir žolių, paplitusių atogrąžų ir paatogrąžių srityse. Šeriuotasis variuotis (A. hispida) auga Ramiojo vandenyno salose. Ten pasiekia iki 3,5 m aukštį ir žydi beveik visus metus, ypač gausiai vasarą. Žiedynai – 40–50 cm ilgio nusvirusios cilindriškos ryškiai raudonos pūkuotos varpos. Dėl gražių, ypač margų lapų auginamas margasis variuotis (A. wilkesiana), bet jo žiedynai – kuklūs.

Variuočiai kilę iš atogrąžų, namuose jiems reikia šiltos vietos. Vasarą temperatūra turi būti 22–24 ºC, o žiemą neturi nukristi žemiau 16–18 ºC. Ypač kenksmingi staigūs jos svyravimai, skersvėjai.

Bet kurios rūšies ar veislės variuočius auginkite labai gerai apšviestoje vietoje. Tai ypač svarbu margus lapus turinčioms veislėms – nuo ryškios šviesos lapai bus sodresnių spalvų. Tik vidurvasarį kenkia tiesioginiai vidurdienio saulės spinduliai.

Visus metus laistomi reguliariai, kad žemė vazonuose būtų truputį drėgna. Dėl vandens pertekliaus pradeda pūti šaknys, o perdžiūvus žemei nukrenta lapai. Rudenį ir žiemą laistomi saikingai, bet neleidžiama perdžiūti žemei. Vanduo – minkštas, kambario temperatūros ar 2–3 ºC šiltesnis.

Pavasarį ir vasarą, kas 1–2 savaites, tręšiama kompleksinėmis trąšomis. Rudenį tai daroma rečiau, žiemą ir visai nebereikia.

Variuočiai nemėgsta sauso šildomų patalpų oro. Siekiant palaikyti pastovią drėgmę, geriausia šalia padėti padėklų su vandeniu, drėgnais kiminais.

Auga sparčiai. Kasmet ūgliai ištįsta nuo 30 iki 70 cm. Bet neleiskite variuočiui peraugti: senos šakos apatinėje dalyje lieka be lapų. Išryškinkite medelio kamieną, o lają karpykite kiekvieną pavasarį. Nugenėti augalai gausiai šakojasi.

Jauni variuočiai persodinami kasmet, senesni – kas 2–3 metus, pavasarį. Sodinami į derlingą, puveningą ir laidžią žemę. Tinka lapinės ir kompostinės žemės mišiniai su durpėmis ir smėliu (vienodomis dalimis). Būtinas drenažo skluoksnelis.

Variuočiai – labai gražūs, bet nuodingi augalai. Jų sultys gali sudirginti odą, todėl genint ar persodinant būtina mūvėti pirštines.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 28, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:02.
  • Mėnulis teka 18:37, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Žuvyse 18:33, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Saliamonas, Tautvydas, Vaclovas (Vacys), Vientautė
  • Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino diena. Pasaulinė pasiutligės diena. Tuskulėnų aukų atminimo diena.
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, sėti sideratus, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, veją. Šią dieną nupjauta žolė greitai ataugs ir bus tanki. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gerai ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius