• birželio 13 d., Sekmadienis

Lendrūnai - Calamagrostis

Lendrūnų (Calamagrostis) gentyje yra daugiau kaip 200 rūšių, augančių vidutinio ir šalto klimato zonose. Lietuvoje auga 6 laukinės  lendrūnų rūšys, iš jų tik smiltyninis lendrūnas (C.epigeios) kartais naudojamas dekoratyviniam želdinimui. Dažniausiai auginamos smailiažiedžio lendrūno (C.x acutiflora) veislės. Ši rūšis yra smiltyninio lendrūno (C.epigeios) ir miškinio lendrūno (C.arundinacea) hibridas. Kadangi smailiažiedžio lendrūno abi tėvinės rūšys yra laukiniai Lietuvos augalai, tai visos lendrūnų veislės puikiai žiemoja ir pavasarį anksti atželia. Veislių nėra daug išvesta. Dažniausiai auginamas ‘Karl Foersterʼ – stačiais stiebais, tamsiai žaliais lapais, labai populiari veislė, ‘Overdamʼ – sena veislė baltai dryžuotais lapais, į ją panaši ‘Avalancheʼ – truputį baltesniais lapais ir gelsvesniais stiebais ir naujesnės ‘Englandʼ ir ‘Eldoradoʼ – geltonai dryžuotais lapais. Kartais dar auginamas ‘Waldenbuchʼ veislės lendrūnas. Jis panašus į ‘Karl Foersterʼ, tik truputį kompaktiškesnis.

Gražiausia šioje gentyje rūšis – korėjinis lendrūnas (C.beachytricha). Ko gero jis yra gražiausiais ne tik lendrūnų tarpe, bet ir vienas iš gražiausių tarp visų vidutinio aukščio varpinių augalų. Korėjinis lendrūnas purias šluoteles išleidžia vėliau už kitus lendrūnus, tik rugpjūčio mėnesį, tačiau jos dekoratyvios išlieka iki pat vėlyvo rudens.

Visi auginami lendrūnai labai šalčiui atsparūs ir nereiklūs augalai. Gerai auga bet kokioje dirvoje, tik nemėgsta labai šlapių vietų. Nors geriausiai auga derlingesnėje ir drėgnesnėje dirvoje, tačiau trumpalaikes sausras pakelia lengvai. Vienoje vietoje gali augti 7-8 metus, vėliau pradėjusiuis senti kerus reikia atnaujinti. Lendrūnai dauginami kero dalijimu anksti pavasarį.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 13, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 06:47, leidžiasi 00:04.
  • Mėnulis Liūte 21:22, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 10 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Lapų diena tęsis iki vakaro.Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves, agurkus, moliūgus, cukinijas, arbūzus, žirnius, pupeles, prieskoninius augalus. Sodinkite, dauginkite, persodinkite gėles, smilginius augalus. Sėkite, pjaukite veją. Tvarkykite sodą, aplinką. Pasodinkite į tvenkinį giliavandenius augalus. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Skiepykite dekoratyvinius medžius, spygliuočius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius