• spalio 4 d., Trečiadienis

Lendrūnai - Calamagrostis

Lendrūnų (Calamagrostis) gentyje yra daugiau kaip 200 rūšių, augančių vidutinio ir šalto klimato zonose. Lietuvoje auga 6 laukinės  lendrūnų rūšys, iš jų tik smiltyninis lendrūnas (C.epigeios) kartais naudojamas dekoratyviniam želdinimui. Dažniausiai auginamos smailiažiedžio lendrūno (C.x acutiflora) veislės. Ši rūšis yra smiltyninio lendrūno (C.epigeios) ir miškinio lendrūno (C.arundinacea) hibridas. Kadangi smailiažiedžio lendrūno abi tėvinės rūšys yra laukiniai Lietuvos augalai, tai visos lendrūnų veislės puikiai žiemoja ir pavasarį anksti atželia. Veislių nėra daug išvesta. Dažniausiai auginamas ‘Karl Foersterʼ – stačiais stiebais, tamsiai žaliais lapais, labai populiari veislė, ‘Overdamʼ – sena veislė baltai dryžuotais lapais, į ją panaši ‘Avalancheʼ – truputį baltesniais lapais ir gelsvesniais stiebais ir naujesnės ‘Englandʼ ir ‘Eldoradoʼ – geltonai dryžuotais lapais. Kartais dar auginamas ‘Waldenbuchʼ veislės lendrūnas. Jis panašus į ‘Karl Foersterʼ, tik truputį kompaktiškesnis.

Gražiausia šioje gentyje rūšis – korėjinis lendrūnas (C.beachytricha). Ko gero jis yra gražiausiais ne tik lendrūnų tarpe, bet ir vienas iš gražiausių tarp visų vidutinio aukščio varpinių augalų. Korėjinis lendrūnas purias šluoteles išleidžia vėliau už kitus lendrūnus, tik rugpjūčio mėnesį, tačiau jos dekoratyvios išlieka iki pat vėlyvo rudens.

Visi auginami lendrūnai labai šalčiui atsparūs ir nereiklūs augalai. Gerai auga bet kokioje dirvoje, tik nemėgsta labai šlapių vietų. Nors geriausiai auga derlingesnėje ir drėgnesnėje dirvoje, tačiau trumpalaikes sausras pakelia lengvai. Vienoje vietoje gali augti 7-8 metus, vėliau pradėjusiuis senti kerus reikia atnaujinti. Lendrūnai dauginami kero dalijimu anksti pavasarį.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius