• spalio 22 d., Penktadienis

Bitkrėslė paprastoji - Tanacetum vulgare

Paprastoji bitkrėslė (Tanacetum vulgare) laukuose iš tolo pastebima dėl skaisčiai geltonų, vien iš vamzdiškųjų žiedų sudarytų graižų. Gausiai žydi liepos – rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Bitkrėslės auga 50-120 cm aukščio kerais, sudarytais iš kelių nešakotų stiebų.

Dažnos, jų rasite pievose, upių ir ežerų pakrantėse, pakelėse, pakrūmėse. Žiedams ir lapams būdingas aitrokas specifinis kvapas, kurio nemėgsta daugelis vabzdžių. Džiovintos žolės seniau būdavo dedama į naminių gyvūnų paklotui naudojamą šieną, kad atbaidytų blusas. Bitkrėslės šiek tiek nuodingos, todėl iš šieno pašarui jas išrinkdavo. Nedideliais kiekiais šviežius ir džiovintus lapelius galima naudoti kulinarijoje.

Soduose auginamos ‘Isla Gold’ lapai žaliai geltoni, augalas žemesnis už rūšį, ‘Crispum’ lapai garbanoti, purūs. Bitkrėslės turi stiprias sumedėjusias šaknis, yra ilgaamžės, nemėgsta dažno persodinėjimo. Bet yra nereiklios, auga bet kokiame vidutinio drėgnumo dirvožemyje.

Dauginamos kerų dalimis ir sėklomis. Auginamos natūraliose žydinčiose pievose, gėlynuose derinamos su įvairiais laukiniais augalais.

Alpinariumams tinka tik viena bitkrėslių rūšis – Tanacetum haradjanii, iš Mažosios Azijos kilęs puskrūmis. Ji auginama dėl smulkiai karpytų, pilkų lapų. Užauga iki 20 cm aukščio. Žiedai mažai dekoratyvūs. Auginama saulėtoje vietoje, laidžioje dirvoje. Labai nepakelia užmirkimo. Žiemoja nedengta.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 22, penktadienis.
  • Saulė teka 08:02, leidžiasi 18:04.
  • Mėnulis teka 18:46, leidžiasi 09:50.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 20 d.
  • Donatas, Mingedė, Mingedas, Viltaras, Aliodija, Severinas (Severas)
  • Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena. Riešutų diena
  • Šaknų diena. Sodinkite česnakus. Imkite derlių. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Ruoškite kompostą, žemės mišinius. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima raugti kopūstus.
  • Rudenį nakties metai, o dienos sprindis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokios gėlės Jūsų favoritės rudenį?

Įvykių kalendorius