• birželio 21 d., Pirmadienis

Bitkrėslė paprastoji - Tanacetum vulgare

Paprastoji bitkrėslė (Tanacetum vulgare) laukuose iš tolo pastebima dėl skaisčiai geltonų, vien iš vamzdiškųjų žiedų sudarytų graižų. Gausiai žydi liepos – rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Bitkrėslės auga 50-120 cm aukščio kerais, sudarytais iš kelių nešakotų stiebų.

Dažnos, jų rasite pievose, upių ir ežerų pakrantėse, pakelėse, pakrūmėse. Žiedams ir lapams būdingas aitrokas specifinis kvapas, kurio nemėgsta daugelis vabzdžių. Džiovintos žolės seniau būdavo dedama į naminių gyvūnų paklotui naudojamą šieną, kad atbaidytų blusas. Bitkrėslės šiek tiek nuodingos, todėl iš šieno pašarui jas išrinkdavo. Nedideliais kiekiais šviežius ir džiovintus lapelius galima naudoti kulinarijoje.

Soduose auginamos ‘Isla Gold’ lapai žaliai geltoni, augalas žemesnis už rūšį, ‘Crispum’ lapai garbanoti, purūs. Bitkrėslės turi stiprias sumedėjusias šaknis, yra ilgaamžės, nemėgsta dažno persodinėjimo. Bet yra nereiklios, auga bet kokiame vidutinio drėgnumo dirvožemyje.

Dauginamos kerų dalimis ir sėklomis. Auginamos natūraliose žydinčiose pievose, gėlynuose derinamos su įvairiais laukiniais augalais.

Alpinariumams tinka tik viena bitkrėslių rūšis – Tanacetum haradjanii, iš Mažosios Azijos kilęs puskrūmis. Ji auginama dėl smulkiai karpytų, pilkų lapų. Užauga iki 20 cm aukščio. Žiedai mažai dekoratyvūs. Auginama saulėtoje vietoje, laidžioje dirvoje. Labai nepakelia užmirkimo. Žiemoja nedengta.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius