• liepos 16 d., Antradienis

Bitkrėslė paprastoji - Tanacetum vulgare

Paprastoji bitkrėslė (Tanacetum vulgare) laukuose iš tolo pastebima dėl skaisčiai geltonų, vien iš vamzdiškųjų žiedų sudarytų graižų. Gausiai žydi liepos – rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Bitkrėslės auga 50-120 cm aukščio kerais, sudarytais iš kelių nešakotų stiebų.

Dažnos, jų rasite pievose, upių ir ežerų pakrantėse, pakelėse, pakrūmėse. Žiedams ir lapams būdingas aitrokas specifinis kvapas, kurio nemėgsta daugelis vabzdžių. Džiovintos žolės seniau būdavo dedama į naminių gyvūnų paklotui naudojamą šieną, kad atbaidytų blusas. Bitkrėslės šiek tiek nuodingos, todėl iš šieno pašarui jas išrinkdavo. Nedideliais kiekiais šviežius ir džiovintus lapelius galima naudoti kulinarijoje.

Soduose auginamos ‘Isla Gold’ lapai žaliai geltoni, augalas žemesnis už rūšį, ‘Crispum’ lapai garbanoti, purūs. Bitkrėslės turi stiprias sumedėjusias šaknis, yra ilgaamžės, nemėgsta dažno persodinėjimo. Bet yra nereiklios, auga bet kokiame vidutinio drėgnumo dirvožemyje.

Dauginamos kerų dalimis ir sėklomis. Auginamos natūraliose žydinčiose pievose, gėlynuose derinamos su įvairiais laukiniais augalais.

Alpinariumams tinka tik viena bitkrėslių rūšis – Tanacetum haradjanii, iš Mažosios Azijos kilęs puskrūmis. Ji auginama dėl smulkiai karpytų, pilkų lapų. Užauga iki 20 cm aukščio. Žiedai mažai dekoratyvūs. Auginama saulėtoje vietoje, laidžioje dirvoje. Labai nepakelia užmirkimo. Žiemoja nedengta.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
  • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius