• liepos 20 d., Šeštadienis

BUGENVILIJA - Bougainvillea

Tai lianos (retai – krūmai ar medeliai) iš niktagininių (Nyctaginaceae) šeimos. Jų 14 rūšių auga atogrąžų ir paatogrąžių zonose. Kambariuose auginamos tik dvi – plikoji (Bougainvillea glabra) ir puošnioji (B. spectabilis) bugenvilijos. Abi rūšys kilusios iš Brazilijos, kur užauga iki 5 m ir aukštesnės, nors vazonuose pasiekia tik iki 3 m. Šakelės turi dyglius, bet yra lanksčios. Joms būtinos atramos. Tikrieji žiedai neišvaizdūs, o tai, kas atrodo kaip žiedai, iš tikrųjų yra ryškiaspalviai pažiedlapiai. Jie būna violetiniai, balti, geltoni, oranžiniai, raudoni ir tarpinių atspalvių – nelygu veislė. Gausiai žydi balandžio-birželio mėnesiais.

Priežiūra. Mėgsta labai saulėtas, šiltas ir erdvias vietas, kur pakanka vietos išsiskleisti šakoms. Bugenvilijos auga greitai ir išgarina nemažai vandens, todėl pavasarį ir vasarą laistomos gausiai, bet vandens padėkle nepaliekama. Kovo-rugpjūčio mėnesiais kas savaitę tręšiamos universaliomis arba žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Vasarą galima auginti lauke, saulėtoje užuovėjoje. Prieš šalnas nugenimos ir įnešamos į patalpą. Žiemą geriau laikyti vėsioje (apie 10 °C) ir šviesioje patalpoje, laistyti saikingai (šiuo metu gali numesti dalį lapų). Laikomos šiltame kambaryje bugenvilijos auga ir žiemą, bet po to menkiau žydi. Persodinamos kas du tris metus, anksti pavasarį arba rudenį. Tinka kompostinė žemė arba kompostinės žemės ir durpių mišinys.

Dauginimas. Pavasarį ir vasarą dauginamos auginiais. 10 cm ilgio subrendusios šakelės susmeigiamos į smėlio ir durpių mišinį dauginimo dėžutėje. Uždengiamos ir laikomos 25-28 °C temperatūroje. Įsišaknija maždaug per 1,5 mėnesio. Šaknelės būna plonos ir trapios, todėl persodinti reikia atsargiai. Jauni augalai toliau auginami šviesioje ir šiltoje vietoje. Iš 15-20 cm ilgio augalo galima pradėti formuoti krūmą arba medelį, išlankstyti norimą formą.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download lenevo firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Liepos 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:40.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 08:37.
  • Mėnulis Žuvyse 00:18, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 17 d.
  • Alvydas, Elijus, Česlovas, Vismantė, Jeronimas
  • Perkūno, šv. Elijaus valdytojo diena. Tarptautinė šachmatų diena.
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisius, ravėti. Tręškite veją, kad žaliuotų ir žolė būtų vešli. Nepalanki diena krauti šieną, derlių nuimti, sandėliuoti, konservuoti.
  • Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Įvykių kalendorius

Populiariausi strapsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus