EGLĖ PAPRASTOJI - Picea abies

Paprastoji eglė (Picea abies (L.) Karst.) – iki 30–50 m aukščio medis. Laja plačiai kūgiška. Pagrindinės šakos yra daugiau ar mažiau horizontalios, nežymiai į viršų pakilusiomis viršūnėmis, ant kamieno išsidėsčiusios menturiškai. Spygliai tamsūs žali, žvilgantys, keturbriauniai, 10–15 mm ilgio ir apie 1 mm skersmens. Kankorėžiai pailgai cilindriški, 10–16 cm ilgio ir 3–4 cm skersmens, šviesūs rudi.

Paprastoji eglė yra vidutiniškai reikli aplinkos sąlygoms. Geriausiai auga vidutinio derlingumo, šiek tiek drėgnokoje priemolio dirvoje (pH 5–8). Lengvai pakenčia pavėsį, bet jautri užterštam miestų orui, ligoms ir kenkėjams.

Ši rūšis dauginama sėklomis. Želdynuose gali būti sodinama pavieniui, grupėmis ir masyvais. Tinka auginti eilėmis, alėjose. Puošniai atrodo vidutinio aukščio ir aukštos karpomos gyvatvorės ir žalios sienos, tinka užuovėjinėms juostoms.

Šalies dekoratyviniuose želdynuose auginama apie 20 paprastosios eglės dekoratyvinių formų.

 

Iš kelių dešimčių eglių rūšių, paplitusių beveik visame Šiaurės pusrutulyje, spalvingų veislių gausumu išsiskiria paprastoji, baltoji ir dygioji. Dažniausiai tai – keliolikos metrų aukščio medžiai kūgiška laja, kartais – žemaūgiai tankūs medeliai ar krūmai. Dauginamos skiepijimu ir auginiais. Lietuvoje auga gerai, ligos ir kenkėjai didelių rūpesčių paprastai nekelia. Spalvingos eglės, ypač baltoji ir dygioji – šviesamėgiai augalai.

 

Žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 56 – „Spalvingieji spygliuočiai“ rasite aprašymus šias eglės rūšis: baltoji eglė, dygioji eglė, Engelmano eglė.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 08:52, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Mergelėje 15:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Anatolijus, Liaudmina, Liaudminas, Rytis, Rytė, Vaidilas, Vaidilė, Tomas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris