• spalio 4 d., Trečiadienis

FUKSIJA - Fuchsia

Tai įvairaus dydžio puskrūmiai ir žoliniai augalai. Nakvišinių (Onagarceae) šeimos fuksijų gentyje yra apie 110 rūšių, bet rūšiniai augalai, nors ir įdomūs, auginami vis rečiau. Juos lenkia nereikli ir gausiai žydinti hibridinė fuksija (Fuchsia hybrida). Jos veislių žiedų spalvos ir deriniai apima daugybę raudonos, rausvos, violetinės ir baltos atspalvių. Tai iki 1,5 m aukščio medeliai, 0,3-1 m aukščio krūmai ir ampeliniai (svyrantys) augalai. Nors gali augti ne vienerius metus, fuksijos dažnai auginamos kaip vienmetės balkonams ir aplinkai puošti.

Priežiūra. Fuksijas auginkite nekarštoje, saulėtoje vietoje ar šviesiame pusšešėlyje. Vasarą gerai auga lauke, nevėjuotoje ir nuo lietaus apsaugotoje vietoje. Žydinčios fuksijos laistomos gausiai, kas savaitę tręšiamos žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Nuvytę žiedai reguliariai išskinami. Jei auginsite ne vieną sezoną, augalus rudenį prieš šalnas suneškite į šiltnamį arba vėsią šviesią patalpą, apgenėkite. Žiemą geriausiai tinka vėsi (10-12 °C) ir šviesi, nesaulėta patalpa. Laistoma mažai, nebetręšiama. Šiuo metu numeta dalį lapų. Laikomos šiltame kambaryje fuksijos tuo pat metu ir meta senus lapus, ir augina naujus ūglius. Be ramybės periodo augalai kitais metais būna silpni ir menkai žydi. Pavasarį, pradėjus augti naujiems lapams ir ūgliams, augalai nugenimi, formuojami medeliai arba krūmai. Medeliams būtini bambukiniai kuoleliai, nes jų stiebai nepakankamai stori. Fuksijos persodinamos kasmet arba kas du metus į kompostinę žemę.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius