• gegužės 31 d., Sekmadienis

GENCIJONAS - Gentiana

Gencijonai – vieni iš gražiausių ir populiariausių alpinariumų augalų. Mažiems alpinariumams tinka smulkios rūšys: Gentiana verna, G. acaulis, G. algida, G. clusii, G. sino-ornata. Šie augalai užauga tik iki 10 cm aukščio. Vieni žydi anksti pavasarį, kiti – rudenį. Dauguma gerai veša ir žydi, jeigu vieta parinkta tinkamai. Šiuos gencijonus reikėtų sodinti nedideliame pavėsyje, derlingame ir laidžiame priesmėlyje. Jie sunkiai pakelia vasaros karščius ir sausras. Kai orai sausi, būtina nuolat lieti. Labai nemėgsta užmirkusio dirvožemio, ypač žiemą.

Kur kas mažiau reiklus G. septemfida. Aukštis – iki 20 cm. Gausiai žydi vasarą. Gerai auga bet kokioje dirvoje, saulėtoje vietoje ir nedideliame pavėsyje. Panašiai auginami ir G. fischeri, G. orbicularis, G. straminea.

Stambesniems alpinariumams labiau tinka aukštesnės rūšys (iki 30–60 cm): G. asclepiadea, G. cruciata, G. tianschanica, G. alba. Šie augalai žydi vasarą, gerai auga paprastoje sodo dirvoje. Tik, kaip ir kiti gencijonai, reiklūs drėgmei. Labai gražūs G. punctata ir G. purpurea soduose prigyja labai sunkiai, retai žydi. Dideliuose alpinariumuose kaip puikų akcentą galima sodinti ir aukštaūgį G. lutea. Šis gencijonas, užaugantis iki 1 m ir daugiau, geriau žinomas kaip vaistinis augalas.

Gencijonai yra ilgaamžiai augalai. Tik senesni kerai, ypač aukštatūgių rūšių, sunkiai pakelia persodinimą. Žiemoja neuždengti. 
    


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 31, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:44.
  • Mėnulis teka 14:11, leidžiasi 03:06.
  • Mėnulis Svarstyklėse 17:38, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 30 d.
  • Petronėlė, Gintautas, Romvilė, Angelė.
  • Pasaulinė diena be tabako. Pasaulinė šviesiaplaukių diena. Sekminės.
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nerekomenduojama tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisinių daržovių, sėti pašarinių žolių, laistyti.
  • Putinas nuo pažemės pražysta, vasara bus giedra.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius