HOVĖJA - Howea

Hovėjos – labai dekoratyvios palmės, mėgstami vazoniniai augalai. Gentyje – 2 rūšys, kilusios iš Lord-Howe salos, esančios į rytus nuo Australijos. Pagal vietovės pavadinimą pavadintos ir palmės. Vienastiebiai augalai pasiekia 10 m aukštį.

Belmoro hovėjos (H. belmoreana) stiebas – 6-7 m aukščio į apačią platėjantis (suaugusių augalų), lygus, nukritusių lapų vietoje lieka žiedai. Lapai plunksniški, 2-4 m ilgio ir 2-2,5 m pločio, iš abiejų pusių žali. Lapkočiai neilgi, 25-35 cm, tvirti. Žiedynas paprastas, nešakotas, 0,6-1,3 m ilgio, nulinkęs. Auga pakrantės smėlynuose ir kalnų šlaituose.

Forsterio hovėja (H. forsteriana) – aukštesnė (iki 9-10 m, kartais 12 m aukščio) rūšis. Stiebas tiesus, apačioje nestorėja. Plunksniški lapai – 2-2,5 m ilgio, žali, apatinėje pusėje su smulkiais taškeliais. Lapkotis – 1-1,5 m ilgio. Svyrantis žiedynas – iki 1 m ilgio. Auga kalvų šlaituose.

Abi rūšys yra auginamos ir parduodamos, bet atpažinti jaunus augalus tikrai nelengva. Belmoro hovėja auga tiesiai aukštyn, Forsterio – platesnė, ne taip greitai tįsta į viršų. Nors augalai vienastiebiai, neretai auginami po kelis kaip krūmai.

Priežiūra

Gerai jaučiasi pusiau šešėlyje, normalioje kambario temperatūroje (apie 20 C). Senesniems augalams tinka ir vėsesnės patalpos. Saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių, nes gali nudegti lapai. Laistykite saikingai, žemė kartais gali pradžiūti. Prisitaiko prie sauso patalpų oro, nors mėgsta purškimą ir lapų plovima po dušu.

Dauginama sėklomis, kurios dygsta labai ilgai – iki 3 metų. Tai puiki palmė mažai apšviestiems kambariams. Vasarą galima išnešti į lauką, bet laikykite užuovėjoje, nuolatiniame šešėlyje.

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius