• kovo 28 d., Ketvirtadienis

JAZMINAITIS - Jasminum

Namuose auginamos kelios rūšys: gausiažiedis jazminaitis (J.  polyanthum), vaistinis jazminaitis (J. officinale), rečiau – arbatinis jazminaitis (J. sambac) ir geltonai žydintis kvapusis jazminaitis (J. odoratissimum). Gausiažiedis jazminaitis – iki 5 m aukštį pasiekianti liana iš Pietų Azijos. Žiedai labai kvapnūs, gali net sukelti galvos skausmą. Iš mažo, ant vielos lankelio užvynioto augalėlio per porą metų užauga vešli liana. Norint riboti augalo augimą, galima kasmet jį genėti, trumpinant ne daugiau kaip ½ šakų ilgio. Stipriai nugenėtas augalas nesukrauna žiedų. Vasarą galima nugnybti per ilgus ūglius.

Priežiūra. Jazminaičiai visus metus auginami šviesioje ir nekarštoje vietoje. Vasarą lauke juos galima laikyti pavėsingoje užuovėjoje. Pavasarį ir vasarą laistomi gausiai, mėgsta šiltą, nekalkingą vandenį. Tręšiami kas dvi savaites universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Rudenį ir žiemą laikomi šviesioje, vėsioje (apie 10°C) patalpoje. Laistomi mažai, kad žemė būtų vos drėgna, nebetręšiami. Šiltame kambaryje jazminaičiai anksti pradeda leisti naujus ūglius, sužaliuoja, bet dažniausiai nežydi. Persodinami kas 2–3 metus. Auginimui tinka puri kompostinė žemė, durpinės ir kompostinės žemės mišinys.

Dauginimas. Pavasarį ir vasarą pusiau sumedėję jazminaičių auginiai susmeigiami į durpių ir smėlio mišinį. Greitai įsišaknija 20°C temperatūroje. Po mėnesio persodinami po vieną į atskirus vazonėlius.

 

Plačiau apie vijoklinius augalus kambariui ar balkonui galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 50 – „Vijokliai kambariui ir balkonui“.

Susiję straipsniai:

„Kvepiantys žiedai“

„Kvapusis ilgesio perlas – jazminaitis“

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 28, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:01, leidžiasi 18:48.
  • Mėnulis teka 22:55, leidžiasi 06:39.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Girmantė, Odeta, Rimkantas, Sikstas, Filemonas
  • Didysis ketvirtadienis
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles, darykite gydomąsias pagalves.
  • Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius