• birželio 5 d., Penktadienis

KATALPOS - Catalpa Scop.

Vidutinio aukščio vasaržaliai medžiai. Apie 10 katalpų rūšių natūraliai paplitusios Šiaurės ir Centrinėje Amerikoje, Pietvakarių Kinijoje, Tibete. Vieni įspūdingiausių žydinčių medžių Lietuvoje: dideli egzotiški lapai, stambūs gausūs žiedynai, saviti žiedai (netaisyklingi, dvilūpiai su plačiomis atbrailomis) ir originalūs vaisiai palieka nepakartojamą įspūdį bet kuriuo metų laiku.

Šviesamėgės. Geriausiai auga laidžiuose, derlinguose, drėgnokuose, nesunkiuose dirvožemiuose. Ligoms ir kenkėjams atsparios, šaltomis žiemomis gali apšalti.

Geltonžiedė katalpa (Catalpa ovata G. Don) – tankia, ovalia laja, iki 10 m aukščio medis. Lapai ilgakočiai, iki 25 cm ilgio ir skersmens, kiaušiniški ar beveik apskriti, lygiakraščiai arba su 1–5 negiliomis šoninėmis skiautėmis, nusmailėjusia viršūne. Besiskleidžiantys lapai bronziniai, vėliau žali. Žiedynai – vertikalios ar kiek įstrižos 15–25 cm ilgio šluotelės. Žiedai kvapūs, 2–3 cm skersmens, balta, garbanota vainikėlio atbraila, gelsva su purpuriniu ir geltonu raštu vidine vamzdelio dalimi. Žydi birželio pabaigoje, liepos mėnesį. Vaisiai – iki 30 cm ilgio plonos, nukarusios dėžutės.

Paprastoji katalpa (Catalpa bignonioides Walter) – plačios lajos 10–15 m aukščio medis. Lapai iki 25 cm ilgio ir beveik tokio pat skersmens, širdišku pamatu, kiaušiniški, dažniausiai lygiakraščiai, kartais su 1–2 mažomis šoninėmis skiautėmis. Žiedai 3–5 cm skersmens, balti, vamzdelio vidinėje pusėje išmarginti geltonomis juostelėmis ir purpurinėmis dėmėmis. Žydi liepos, rugpjūčio mėnesiais. Dėžutės iki 35 cm ilgio ir 1 cm skersmens. Veislės: Catalpa bignonioides ‘Aurea’ – geltonais lapais; ‘Koehnei’ – geltonkraščiais lapais; ‘Rehderi’ – lapai smulkesni, trikampio formos, su šoninėmis skiautėmis; ‘Variegata’ – lapai su gelsvai žalia dėme centre.

 

Daugiau informacijos„Katalpa“.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biolan
Stihl

Sekite mus

Šiandien

  • Birželio 5, penktadienis.
  • Saulė teka 04:46, leidžiasi 21:49.
  • Mėnulis teka 21:32, leidžiasi 04:40.
  • Mėnulis Šaulyje. Pilnatis 22:12.
  • Kantautas, Kantvydė, Marcė, Bonifacas.
  • Tarptautinė aplinkos apsaugos diena. Dalinis Mėnulio užtemimas.
  • Vaisių diena. Užtemimo dieną reikia stengtis praleisti kiek galima ramiau, vengti bet kokio šurmulio ir neeikvoti jėgų, juolab kad visi tą dieną pradėti darbai vargu ar duotų norimų rezultatų. Jie klostysis nenuspėjamai.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius