KAUKAZINĖ SLYVA - Prunus cerasifera

Pačios aukščiausios (1–2 m ir daugiau) – kaukazinės slyvos (Prunus cerasifera) gyvatvorės. Jomis dažnai apsodinami sodai ir pakelės, nes yra pigios ir visiems prieinamos. Kaukazinė slyva – iki 3–5 m aukščio medelis arba krūmas. Lapai smulkūs, šakos plonos, su retais ilgokais dygliais. Žydi balandžio–gegužės mėn. Iš kaukazinės slyvos lengva suformuoti tankią, gana aukštą gyvatvorę. Užtenka pasėti kauliukus, ir po metų ar dvejų pridygs daug jaunų medelių. Auginant sodinukus, svarbu jau pirmaisiais metais patrumpinti jų viršūnes, kad pradėtų šakotis nuo pat pažemės.

*Visos kaukazinės slyvos – ir rūšis, ir dekoratyvinės raudonlapės formos – yra šviesomėgės. Gerai auga vidutinio derlingumo kalkingose apydrėgnėse dirvose. Raudonlapės formos ‘Atropurpurea’ ir ‘Nigra’ – šiek tiek jautresnės šalčiui. Jauni sodinukai, kol labai neišsikerojo šaknys, persodinami lengvai, gerai prigyja ir pavasarį, ir rudenį. Kaukazinių slyvų gyvatvorę būtina labai kantriai ir reguliariai genėti, tik tada džiaugsitės lygia, gražia ir tankia lyg siena žaluma. Metus apleidus, neapkarpius, jau bus matomos spragos. Ypač daug dėmesio reikia skirti gyvatvorės apačiai, kad netrūktų šviesos (palaikyti trapecijos formą) ir ji nenupliktų. Senų medelių apačios dažnai išretėja. Kaukazinės slyvos dažniausiai dauginamos sėklomis, dekoratyvinės formos skiepijamos. Sodinukai sodinami eilėmis, kas 30–40 cm.

 

Daugiau informacijos apie gyvatvores, jų auginimą ir priežiūrą galite rasti žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 18 – „Gyvatvorės“.

Taip pat skaitykite:

„Kaukazinė slyva“


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 5, antradienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 11:26, leidžiasi 00:39.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Filomena, Gintas, Karolina, Mantmailė, Butginas
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris