• liepos 22 d., Pirmadienis

KAUKAZINĖ SLYVA - Prunus cerasifera

Pačios aukščiausios (1–2 m ir daugiau) – kaukazinės slyvos (Prunus cerasifera) gyvatvorės. Jomis dažnai apsodinami sodai ir pakelės, nes yra pigios ir visiems prieinamos. Kaukazinė slyva – iki 3–5 m aukščio medelis arba krūmas. Lapai smulkūs, šakos plonos, su retais ilgokais dygliais. Žydi balandžio–gegužės mėn. Iš kaukazinės slyvos lengva suformuoti tankią, gana aukštą gyvatvorę. Užtenka pasėti kauliukus, ir po metų ar dvejų pridygs daug jaunų medelių. Auginant sodinukus, svarbu jau pirmaisiais metais patrumpinti jų viršūnes, kad pradėtų šakotis nuo pat pažemės.

*Visos kaukazinės slyvos – ir rūšis, ir dekoratyvinės raudonlapės formos – yra šviesomėgės. Gerai auga vidutinio derlingumo kalkingose apydrėgnėse dirvose. Raudonlapės formos ‘Atropurpurea’ ir ‘Nigra’ – šiek tiek jautresnės šalčiui. Jauni sodinukai, kol labai neišsikerojo šaknys, persodinami lengvai, gerai prigyja ir pavasarį, ir rudenį. Kaukazinių slyvų gyvatvorę būtina labai kantriai ir reguliariai genėti, tik tada džiaugsitės lygia, gražia ir tankia lyg siena žaluma. Metus apleidus, neapkarpius, jau bus matomos spragos. Ypač daug dėmesio reikia skirti gyvatvorės apačiai, kad netrūktų šviesos (palaikyti trapecijos formą) ir ji nenupliktų. Senų medelių apačios dažnai išretėja. Kaukazinės slyvos dažniausiai dauginamos sėklomis, dekoratyvinės formos skiepijamos. Sodinukai sodinami eilėmis, kas 30–40 cm.

 

Daugiau informacijos apie gyvatvores, jų auginimą ir priežiūrą galite rasti žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 18 – „Gyvatvorės“.

Taip pat skaitykite:

„Kaukazinė slyva“


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:13, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 05:46.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Dalius, Magdalena, Mantilė
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistažoles. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius