Laba diena, 1. Šį pavasarį išdygo tulpės ir lelijos pirmą kartą tamsios bordo spalvos (apatinė koto dalis ir apatiniai lapai), kurios ankstesniais metais būdavo žalios spalvos. Ar tai dėl mikroelementų trūkumo (fosforo)? Kiek žinau, fuzariozė vystosi šiltu oru, tai po žiemos nelabai tikėtina. Ar visgi gali būti liga, o ne mikroelementų stoka? 2. Kitoje vietoje lelijos sudygo labai keistai pūslėtais lapais, nevisai vienodos žalios spalvos, ko anksčiau nebuvo. Ar tai gali būti nuo nepalankių oro sąlygų šį pavasarį, ar tai ligos požymis?
Sodo Spalvos atsakymas
1. Tikėtina, kad augalų spalvą galėjo lemti šių metų pavasario orai - daug saulės, mažai drėgmės. Jei augalai vystosi normaliai, tamsi spalva pamažu pereis į žalią. Kai kurioms lelijoms būdinga pavasarinė tamsi stiebų spalva. Suprantama, pavasarinės trąšos reikalingos visiems augalams.
2. Deformuoti, persiliejančių žalių atspalvių lapai būdingi virusinių ligų arba nematodų pažeistiems augalams. Tai rimtas signalas. Jei šios lelijos Jums labai brangios, iškaskite jas ir persodinkite į didelį vazoną, patatykite nuošalioje vietoje stebėti jas. Jei nėra ypatingos - geriau iš karto išrauti ir sudeginti, nemesti į kompostinę. Toje vietoje nesodinkite kitų lelijų ar giminingų augalų.