• spalio 4 d., Trečiadienis

KOKOSPALMĖ - Cocos

Gentyje 1 rūšis – riešutinė kokospalmė (Cocos nucifera). Puikiai visiems žinomi jos vaisiai. Suaugę augalai pasiekia 10-20 m, kartais 30 m aukštį. Plunksniškų lapų ilgis kartais būna net 6 m ilgio. Tai tikrai labai stambus augalas. Kambariuose galima auginti jaunas kokospalmes, oranžerijose – kiek didesnes.

Didelių augalų stiebas – apie 30 cm skersmens, lygus, su žiedais nukritusių lapų vietoje ir vertikaliais įtrūkimais. Daugumos palmių kamienai išlinkę, apačioje kiek sustorėję, iki 50 cm skersmens. Manoma, kad kokospalmės tėvynė – Ramiojo vandenyno vakarinė dalis tropikų juostoje. Šiuo metu paplitusi plačiai (vandenynu riešutai nuplaukia didelius atstumus) ir auginama kaip kultūrinis augalas atogrąžų juostoje. Nors tai tipiška pakrančių palmė, drėgnuose rajonuose auga ir iki 900 m virš jūros lygio.

Žydėti ir brandinti vaisius savo tėvynėje kokospalmė pradeda jau 7 metų amžiaus. Žiedynai išauga lapų pažastyse, siekia 1,2-1,6 m ilgio. Žiedai maži, gelsvi. Šios palmės ilgaamžės – reguliariai žydi ir brandina vaisius iki 80 metų amžiaus.

Priežiūra

Jauną kokospalmę galima nusipirkti su vazonėliu, kuriame auga dar kartu su riešutu. Jo nuimti nereikia skubėti, nes tai ne šiaip sau puošmena, o maisto medžiagų šaltinis kuriuo jaunas augalas naudojasi apie 3 metus. Lietuvoje nėra pakankamai šilta, drėgna ir šviesu, todėl kokospalmė augs neskubėdama, bet taip ir nesubręs. Namuose jai suraskite pačią šviesiausią, šilčiausią ir drėgną vietą. Labai tinka šiltnamis. Žiemą bute reikia papildomai drėkinti orą, augalą purkšti, šviesos, šildymo. Temperatūra neturi nukristi žemiau 20 C, o žemė – išdžiūti. Persodinama kuo rečiau.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius