• liepos 22 d., Pirmadienis

KRŪMINĖ SIDABRAŽOLĖ - Potentilla fructicosa

Daili krūmų forma ir ilgas žydėjimas būdingi sidabrakrūmiams, arba krūminėms sidabražolėms (Potentilla fruticosa). Išvesta veislių įvairiausių spalvų ir atspalvių žiedais. Krūmų aukštis svyruoja nuo 60 cm iki 1,5 m.

*Sidabrakrūmiai nereiklūs. Juos sodinti ir persodinti galima ir pavasarį, ir rudenį. Tinka bet koks nesunkus, laidus dirvožemis, išskyrus skurdžius smėlynus. Geriausiai auga vidutinio drėgnumo žemėje, bet pakenčia ir trumpalaikes sausras. Gerai žiemoja, atsparūs ligoms, kenkėjams ir užterštam miestų orui. Lengvai dauginami auginiais, atlankomis ir sėklomis. Kad gyvatvorė būtų vienalytė, sodinkite vienos veislės sodinukus. Rinkitės statesniais, kompaktiškesniais krūmeliais augančias, o ne žemas, besidriekiančias veisles. Raudonais ir oranžiniais žiedeliais žydinčių dekoratyvinių formų žiedai saulėkaitoje nublanksta, pasidaro geltoni ar balkšvi. Jas geriau sodinti pusšešėlyje. Iš sidabrakrūmių galima formuoti tiek laisvai augančią, tiek mažai karpomą žemą gyvatvorę. Ji žydės nuo birželio iki šalnų. Sodinukai sodinami kas 0,5 m, o pačių stambiausių veislių – kas 1 m.

 

Daugiau informacijos apie gyvatvores, jų auginimą ir priežiūrą galite rasti žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 18 – „Gyvatvorės“.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:13, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 05:46.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Dalius, Magdalena, Mantilė
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistažoles. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius