KRŪMINĖ SIDABRAŽOLĖ - Potentilla fructicosa

Daili krūmų forma ir ilgas žydėjimas būdingi sidabrakrūmiams, arba krūminėms sidabražolėms (Potentilla fruticosa). Išvesta veislių įvairiausių spalvų ir atspalvių žiedais. Krūmų aukštis svyruoja nuo 60 cm iki 1,5 m.

*Sidabrakrūmiai nereiklūs. Juos sodinti ir persodinti galima ir pavasarį, ir rudenį. Tinka bet koks nesunkus, laidus dirvožemis, išskyrus skurdžius smėlynus. Geriausiai auga vidutinio drėgnumo žemėje, bet pakenčia ir trumpalaikes sausras. Gerai žiemoja, atsparūs ligoms, kenkėjams ir užterštam miestų orui. Lengvai dauginami auginiais, atlankomis ir sėklomis. Kad gyvatvorė būtų vienalytė, sodinkite vienos veislės sodinukus. Rinkitės statesniais, kompaktiškesniais krūmeliais augančias, o ne žemas, besidriekiančias veisles. Raudonais ir oranžiniais žiedeliais žydinčių dekoratyvinių formų žiedai saulėkaitoje nublanksta, pasidaro geltoni ar balkšvi. Jas geriau sodinti pusšešėlyje. Iš sidabrakrūmių galima formuoti tiek laisvai augančią, tiek mažai karpomą žemą gyvatvorę. Ji žydės nuo birželio iki šalnų. Sodinukai sodinami kas 0,5 m, o pačių stambiausių veislių – kas 1 m.

 

Daugiau informacijos apie gyvatvores, jų auginimą ir priežiūrą galite rasti žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 18 – „Gyvatvorės“.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 5, antradienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 11:26, leidžiasi 00:39.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Filomena, Gintas, Karolina, Mantmailė, Butginas
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris