Eichornija paprastoji - Eichornia crassipes

Paprastosios eichornijos (Eichornia crassipes) – nepaprastai dailūs augalai, populiariai vadinami vandens hiacintais. Lapai sudaro vandens paviršiuje plūduriuojančią skrotelę. Subrendę augalai turi maždaug po 10 lapų. Lapkočiai išsipūtę, jų viduje daugybė oro kamerų. Lapo lakštas ryškiai žalias, net blizgantis, taigi net nežydintis augalas vertas dėmesio, o žiedų grožiu galėtų lenktyniauti su daugeliu sodo gėlių. Ant žiedynkočio išauga 5–12 žiedų, jie išsidėsto ant stiebo panašiai, kaip tikro hiacinto. Kiekvienas žiedas turi 6 šviesiai violetinius žiedlapius, viršutinis jų papuoštas ryškia tamsia dėme su geltonu centru.
Eichornijos kilusios iš Amerikos atogrąžų vandens telkinių. Paplito plačiai visame pasaulyje ir daug kur veisiasi taip gausiai, kad pridaro rimtų problemų. Mums bijoti nereikia – Lietuvoje būna šalta, ir šie augalai neišgyventų. Tinkamiausios sąlygos vandens hiacintams augti – negilus ir šiltas vanduo. Būtinas geras apšvietimas iš viršaus. Palankiausia oro ir vandens temperatūra vasarą 25–27 °C, žiemą 20–22 °C.
Vandens hiacintų šaknys ilgos ir tankios, driekiasi žemyn nuo lapų skrotelės. Jaunos dar būna balkšvos, o vėliau tamsėja, tampa tamsiai rudos. Tokia ilga šaknų „barzda“ yra nuostabus vandens filtras. Jei tvenkinėlyje vanduo drumstas, hiacintai jį greitai išvalys.