• birželio 21 d., Pirmadienis

Leukotoja svyrančioji - Leucothoe fontanesiana

Svyrančioji leukotoja savaime paplitusi JAV pietryčiuose. Lietuvoje kol kas reta, žydi negausiai.

Krūmas visžalis, užauga 1-2 m aukščio ir iki 3 m pločio. Šakos ir stiebai tankūs, išlinkę lanku žemyn, pažemėje išsišakoję. Jaunos šakutės ir ūgliai rausvi, plaukuoti. Lapai lancetiški, 6–15 cm ilgio, žvilgantys, pliki, odiški. Jų viršūnės ilgai nusmailėjusios. Viršutinė pusė tamsi žalia, apatinė – šviesesnė.

Žiedai 4–6 cm ilgio, vainikėliai suaugtiniai. Žiedynai – trumpos, žemyn nusvirusios pažastinės kekės per visą stiebų ilgį ir viršūnėse. Žydi gegužės–birželio mėnesiais. Vaisiai – dėžutės su daugybe smulkių sėklų.

Auga vidutinio derlingumo, rūgščiame (pH 4,5–6,5) dirvožemyje, drėgnose ir šlapiose vietose. Iš dalies unksminė. Virš sniego dangos apšąla, todėl reikia lengvai pridengti. Miestų sąlygomis gali augti patenkinamai. Dauginama žaliais ir sumedėjusiais auginiais.

Be tipinės rūšies, dar auginamos ir kitos veislės: ‘Nana’ (krūmas kompaktiškas, iki 60 cm aukščio), ‘Rainbow’ (lapai išmarginti kremiškai, geltonai ir rožiniu atspalviu), ‘Scarlatta’ (jauni lapai raudoni, vasarą tamsūs žali, rudenį ir žiemą raudonai purpuriniai) ir ‘Trivar’ (lapai išmarginti raudona, geltona su kreminiu atspalviu ir žalia spalvomis).

Dera auginti greta rododendrų ir šiauriniuose alpinariumų šlaituose, mulčiuojant aukštapelkių durpėmis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius