Leukotoja svyrančioji - Leucothoe fontanesiana

Svyrančioji leukotoja savaime paplitusi JAV pietryčiuose. Lietuvoje kol kas reta, žydi negausiai.

Krūmas visžalis, užauga 1-2 m aukščio ir iki 3 m pločio. Šakos ir stiebai tankūs, išlinkę lanku žemyn, pažemėje išsišakoję. Jaunos šakutės ir ūgliai rausvi, plaukuoti. Lapai lancetiški, 6–15 cm ilgio, žvilgantys, pliki, odiški. Jų viršūnės ilgai nusmailėjusios. Viršutinė pusė tamsi žalia, apatinė – šviesesnė.

Žiedai 4–6 cm ilgio, vainikėliai suaugtiniai. Žiedynai – trumpos, žemyn nusvirusios pažastinės kekės per visą stiebų ilgį ir viršūnėse. Žydi gegužės–birželio mėnesiais. Vaisiai – dėžutės su daugybe smulkių sėklų.

Auga vidutinio derlingumo, rūgščiame (pH 4,5–6,5) dirvožemyje, drėgnose ir šlapiose vietose. Iš dalies unksminė. Virš sniego dangos apšąla, todėl reikia lengvai pridengti. Miestų sąlygomis gali augti patenkinamai. Dauginama žaliais ir sumedėjusiais auginiais.

Be tipinės rūšies, dar auginamos ir kitos veislės: ‘Nana’ (krūmas kompaktiškas, iki 60 cm aukščio), ‘Rainbow’ (lapai išmarginti kremiškai, geltonai ir rožiniu atspalviu), ‘Scarlatta’ (jauni lapai raudoni, vasarą tamsūs žali, rudenį ir žiemą raudonai purpuriniai) ir ‘Trivar’ (lapai išmarginti raudona, geltona su kreminiu atspalviu ir žalia spalvomis).

Dera auginti greta rododendrų ir šiauriniuose alpinariumų šlaituose, mulčiuojant aukštapelkių durpėmis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 08:52, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Mergelėje 15:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Anatolijus, Liaudmina, Liaudminas, Rytis, Rytė, Vaidilas, Vaidilė, Tomas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris