• rugsėjo 26 d., Šeštadienis

MISKANTAS - Miscanthus

Tai vieni gražiausių varpinių augalų, gerai augančių ir žiemojančių Lietuvoje. Žinomos kelios rūšys: M. floridulus, M. oligostachyus, M. sachariflorus, M. sinensis, M. tinctoria, M. transmorisonensis ir M. yakushimensis. Lietuvoje gerai auga ir žiemoja tik M. sachariflorus, kininis miskantas (M. sinensis) bei dauguma jo veislių.

M. sachariflorus užauga iki 1,8-2 m aukščio. Lapai svyrantys, su neryškiomis baltomis juostelėmis per vidurį. Varpos sidabrinės su rausvu atspalviu, skirtingų gamtinių formų spalvos intensyvumas varijuoja. Pražysta dažniausiai rugsėjo mėnesį. Retai auginamas, nes leidžia daug šakniastiebių ir sparčiai plinta į visas puses. Labiausiai tinka stambesnių vandens telkinių pakrantėms apželdinti, nes atsparesnis drėgmės pertekliui už kininį miskantą.

Kininis miskantas (M. sinensis) – laukinė rūšis. Lapais ir šluotelėmis panaši į M. sachariflorus, tačiau sudaro kompaktišką kerą ir niekuomet neleidžia atžalų. Kero aukštis – iki 2 m. Pražysta rugsėjo mėnesį. Po pirmųjų šalčių sudžiūvę lapai ir žiedynai dekoratyvūs išlieka iki pat pavasario. Pastaruoju metu plinta kultūrinės veislės, todėl laukinė rūšis auginama vis rečiau. Dabar yra sukurtos 43 kininio miskanto veislės. Pagal tam tikrus bendrus požymius jos skirstomos į keletą grupių.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 26, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:12, leidžiasi 19:08.
  • Mėnulis teka 17:49, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Vandenyje 09:08, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Gražina, Vydenis, Damijonas, Justina (Justė), Kipras
  • Europos kalbų diena. Pasaulinė kontracepcijos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Galima purenti žemę, ravėti, ruošti žemės mišinius daigams, kuriuos auginsite pavasarį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Negalima sėti, sodinti, laistyti.
  • Jei liepos lapai anksti pradeda gelsti, žiema bus ankstyva.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius