• sausio 27 d., Pirmadienis
Didelis baneris puslapio viršuje

MISKANTAS - Miscanthus

Tai vieni gražiausių varpinių augalų, gerai augančių ir žiemojančių Lietuvoje. Žinomos kelios rūšys: M. floridulus, M. oligostachyus, M. sachariflorus, M. sinensis, M. tinctoria, M. transmorisonensis ir M. yakushimensis. Lietuvoje gerai auga ir žiemoja tik M. sachariflorus, kininis miskantas (M. sinensis) bei dauguma jo veislių.

M. sachariflorus užauga iki 1,8-2 m aukščio. Lapai svyrantys, su neryškiomis baltomis juostelėmis per vidurį. Varpos sidabrinės su rausvu atspalviu, skirtingų gamtinių formų spalvos intensyvumas varijuoja. Pražysta dažniausiai rugsėjo mėnesį. Retai auginamas, nes leidžia daug šakniastiebių ir sparčiai plinta į visas puses. Labiausiai tinka stambesnių vandens telkinių pakrantėms apželdinti, nes atsparesnis drėgmės pertekliui už kininį miskantą.

Kininis miskantas (M. sinensis) – laukinė rūšis. Lapais ir šluotelėmis panaši į M. sachariflorus, tačiau sudaro kompaktišką kerą ir niekuomet neleidžia atžalų. Kero aukštis – iki 2 m. Pražysta rugsėjo mėnesį. Po pirmųjų šalčių sudžiūvę lapai ir žiedynai dekoratyvūs išlieka iki pat pavasario. Pastaruoju metu plinta kultūrinės veislės, todėl laukinė rūšis auginama vis rečiau. Dabar yra sukurtos 43 kininio miskanto veislės. Pagal tam tikrus bendrus požymius jos skirstomos į keletą grupių.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 27, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 16:46.
  • Mėnulis teka 09:48, leidžiasi 19:29.
  • Mėnulis Žuvyse 02:44, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 24 d.
  • Angelė, Ilona, Jogundas, Natalis, Vytenis.
  • Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena
  • Lapų diena. Laistykite, purkškite kambarinius augalus, daigus. Sėkite, pikuokite lapines daržoves ant palangės. Diena ypač palanki ieškoti vandens gyslos, valyti šulinį.
  • Jei sausio mėnesį oras giedras, tai šienapjūtė bus gera, o jei apsiniaukę, su atodrėkiais, tai ir šienapjūtė bus šlapia.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2