Nuogrėda skaisčiažiedė - Rhadochiton atrosanguineus

Iš Meksikos kilęs daugiametis laipiojantis augalas – skaisčiažiedė nuogrėda (Rodochiton atrosanguineus) – dar netapo populiarus. Jo stiebai gali užsivynioti iki 2-4 m ir dar didesnio aukščio. Nuo liepos iki rudens augalas pilnas originalios formos žiedų: tai purpuriniai varpeliai (taurelės) ir iš jų kabantys ilgi tamsūs violetiniai vainikėliai. Šiems nukritus, taurelės dar ilgai kabo ir nekeičia spalvos, todėl atrodo, kad augalas visą laiką pilnas žiedų. Gražiausios veislės – ‘Purple Bells’ ir ‘Purple Rain’. Rudenį apatinė stiebo dalis sumedėja.

Mėgsta šviesią, nuo vėjų apsaugotą vietą ir derlingą apydrėgnę žemę. Gali augti ir dalinai saulės apšviečiamose vietose, pavyzdžiui, rytinėje ar vakarinėje namo pusėje. Vasarą reguliariai laistoma ir kas 10 dienų tręšiama. Rudenį nugenėtus augalus per žiemą galima išlaikyti nelabai šiltoje šviesioje patalpoje.

Sėklos sėjamos kovo – balandžio mėnesiais į vazonėlius šiltnamyje. Daigai pražysta po 4 mėnesių. Gegužės pabaigoje galima sodinti lauko vazonuose, ten iš karto būtina įrengti atramas stiebams lipti.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius