• lapkričio 28 d., Sekmadienis

Nuogrėda skaisčiažiedė - Rhadochiton atrosanguineus

Iš Meksikos kilęs daugiametis laipiojantis augalas – skaisčiažiedė nuogrėda (Rodochiton atrosanguineus) – dar netapo populiarus. Jo stiebai gali užsivynioti iki 2-4 m ir dar didesnio aukščio. Nuo liepos iki rudens augalas pilnas originalios formos žiedų: tai purpuriniai varpeliai (taurelės) ir iš jų kabantys ilgi tamsūs violetiniai vainikėliai. Šiems nukritus, taurelės dar ilgai kabo ir nekeičia spalvos, todėl atrodo, kad augalas visą laiką pilnas žiedų. Gražiausios veislės – ‘Purple Bells’ ir ‘Purple Rain’. Rudenį apatinė stiebo dalis sumedėja.

Mėgsta šviesią, nuo vėjų apsaugotą vietą ir derlingą apydrėgnę žemę. Gali augti ir dalinai saulės apšviečiamose vietose, pavyzdžiui, rytinėje ar vakarinėje namo pusėje. Vasarą reguliariai laistoma ir kas 10 dienų tręšiama. Rudenį nugenėtus augalus per žiemą galima išlaikyti nelabai šiltoje šviesioje patalpoje.

Sėklos sėjamos kovo – balandžio mėnesiais į vazonėlius šiltnamyje. Daigai pražysta po 4 mėnesių. Gegužės pabaigoje galima sodinti lauko vazonuose, ten iš karto būtina įrengti atramas stiebams lipti.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:13, leidžiasi 16:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:05.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia lapkričio 27 d.
  • Egmontas, Eidenė, Eidenis, Rimgaudė, Rimgaudas, Rufas, Steponas, Vakarė, Jokūbas
  • Advento pradžia
  • Šaknų diena. Jei pašąlo, galima sėti morkas, burokus, pastarnokus, krapus, petražoles, pamulčiuokite. Grėbkite lapus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą. Baltinkite medžius, mulčiuokite augalus, pridenkite raganes, rožes ir kitus sodo lepūnėlius. Išleiskite vandenį. Persodinkite kambarinius augalus. Sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, persodinkite senus medžius. Galima raugti kopūstus. Nerekomenduojama konservuoti, virti uogienių, sandėliuoti derliaus.
  • Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius